Dzisiaj jest poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 344 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Rok 2018 był obchodzony w Szkole Podstawowej nr 4 pod znakiem „Niepodległej”
Dodał: admin, 29-11-2018 09:44, odsłon: 72

W styczniu przygotowano harmonogram działań i w ciągu całego roku realizowano przedsięwzięcia z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Wśród zaplanowanych działań były: wystawa pamiątek związanych z tą rocznicą, wystawa książek prezentujących drogę do niepodległości poprzez XIX-wieczne powstania i I wojnę światową.

 

W bibliotece przygotowano wystawę „Dzieje i znaczenie symboli narodowych w życiu Polaków - godło, hymn, barwy narodowe, flaga”. W czytelni zorganizowano również wystawę fotografii pod hasłem „ W polskiej ziemi…”.

 

 

Uczniowie na godziny wychowawcze przygotowywali prezentacje multimedialne i referaty na temat „Sylwetki twórców polskiej niepodległości”. Nauczyciele poloniści zorganizowali konkursy literackie pod hasłem „Gdy myślę Polska”, konkursy na wiersze o tematyce patriotycznej, spotkania czytelnicze „Nasza Polska’, na których uczniowie czytali i słuchali samodzielnie wybranych fragmentów poezji i prozy. Odbyły się również konkursy ortograficzne tematycznie związane z rocznicą.

 

W oddziale przedszkolnym, w ramach akcji „Jak miło słuchać, gdy czyta tata”, odbył się cykl spotkań , na którym ojcowie dzieci czytali wybrane przez siebie fragmenty prozy poświęcone historii Polski.

 

Nauczyciele historii przeprowadzili konkursy wiedzy o twórcach niepodległej Polski.

W maju, w ramach obchodów odzyskania niepodległości biblioteka szkolna wraz z Klubem 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego zorganizowała międzyszkolny konkurs z okazji 100-lecia lotnictwa polskiego. Również w tym miesiącu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plebiscycie „100 książek na stulecie odzyskania niepodległości”. Zaproponowane przez uczniów książki biblioteka zakupiła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

 

 

Cała szkoła została udekorowana barwami narodowymi. Każda z klas organizowała swoje obchody święta. Uczniowie wzięli udział w koncercie pieśni patriotycznych i mieli również możliwość ich wspólnego śpiewania na koncercie grupy Limbos. Nie mniej interesujące dla naszych uczniów było przedstawienie grupy REKONSTRUKTO pod hasłem „ Ku niepodległości”.

 

 

Część uczniów miała możliwość wyjazdu do kina na film „Dywizjon 303 prawdziwa historia”. W październiku uczniowie klas VII wzięli udział w uroczystości patriotycznej w filii Masów Biblioteki Publicznej. Wysłuchali montażu literackiego przygotowanego przez Dyskusyjny Klub Książki, odbyli spotkanie z poetką, która recytowała swoje patriotyczne wiersze. Mieli możliwość porozmawiania z rówieśniczką naszej niepodległej Ojczyzny, która barwnie opowiadała o swoich losach. Na koniec grupa uczennic naszej szkoły z nauczycielką zaprezentowała koncert pieśni patriotycznych. Kotyliony na uroczystości miejskie również przygotowali uczniowie naszej szkoły.

 

 

 

Podsumowaniem obchodów była uroczystość patriotyczna, która 9 listopada zgromadziła całą społeczność szkolną. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy IIIa przedstawiając montaż literacko-muzyczny dla młodszych dzieci. Następnie uczniowie wszystkich klas malowali „pocztówkę dla Marszałka”. O godz. 11.11 wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Kolejnym punktem obchodów była inscenizacja przygotowana przez kółko historyczne, która przypominała wydarzenia historyczne związane z obchodzoną rocznicą. Kulminacją obchodów był koncert pieśni patriotycznej połączony z konkursem na najpiękniej wykonaną pieśń. Każda klasa prezentowała swoją pieśń, a jurorzy wybrali trzy najpiękniej zaśpiewane. Ostatnim akcentem święta było podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego „Dęblin – moja mała Ojczyzna”.

 

Uczniowie klasy VIIIb przedstawili film o zabytkach Dęblina, prezentację dotyczącą sławnych mieszkańców naszego miasta, różnice między językiem mieszkańców Dęblina a językiem ogólnopolskim oraz film „W świecie potraw dęblińskich”. Uczniowie klasy VIIa zaprezentowali samodzielnie nakręcony film „Polscy lotnicy w bitwie o Anglię”. Nasi uczniowie brali również udział w uroczystościach miejskich obchodów Święta Niepodległości, uczestnicząc we Mszy św. za Ojczyznę i w apelu poległych.

 

 

 

Tekst: Małgorzata Ługowska-Wojdat.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
29 listopada wychowankowie świetlicy szkolnej SOSW w Dęblinie obchodzili Dzień Pluszowego Misia.  ...
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Dęblinie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w...
W piątek 30 listopada uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie świętowali Dzień Pluszowego Mi...
W sobotę 1 grudnia odbyła się w Nałęczowie kolejna edycja Mistrzostw Ogólnopolskiej Organizacji Ta...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Siatki Zabezpieczające
Siatka do zabezpieczeń i ochrony przestrzeń pola gry od istniejących budynków, elementów wyposażenia terenów szkół, stadionów, ...
Szczegóły ogłoszenia

Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online
[size= 16px]Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicą? Nie masz [/size] [size= 16px]czasu ani możliwości, żeby chodzić...
Szczegóły ogłoszenia

Pomagam dorosłym w pokonaniu angielskiego przez Skype
Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język angielski? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość tego...
Szczegóły ogłoszenia

Siatki Do Piłkochwytów
Siatka zabezpieczająca na piłkochwyty oraz boiska sportowe wykonana z polipropylenu. Siatka tego typu będzie na pewno odpowiedn...
Szczegóły ogłoszenia

Toster, Gofrownica, Grill, Opiekacz 4w1
Przygotuj posiłek w minutę! Zaoszczędź czas i pieniądze. GRILLFROSTER 4w1 to toster, gofrownica, grill i opiekacz w jednym. Może...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: