Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r., 140 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Kobieca Niedziela 2019
Rok 2018 był obchodzony w Szkole Podstawowej nr 4 pod znakiem „Niepodległej”
Dodał: admin, 29-11-2018 09:44, odsłon: 238

W styczniu przygotowano harmonogram działań i w ciągu całego roku realizowano przedsięwzięcia z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Wśród zaplanowanych działań były: wystawa pamiątek związanych z tą rocznicą, wystawa książek prezentujących drogę do niepodległości poprzez XIX-wieczne powstania i I wojnę światową.

 

W bibliotece przygotowano wystawę „Dzieje i znaczenie symboli narodowych w życiu Polaków - godło, hymn, barwy narodowe, flaga”. W czytelni zorganizowano również wystawę fotografii pod hasłem „ W polskiej ziemi…”.

 

 

Uczniowie na godziny wychowawcze przygotowywali prezentacje multimedialne i referaty na temat „Sylwetki twórców polskiej niepodległości”. Nauczyciele poloniści zorganizowali konkursy literackie pod hasłem „Gdy myślę Polska”, konkursy na wiersze o tematyce patriotycznej, spotkania czytelnicze „Nasza Polska’, na których uczniowie czytali i słuchali samodzielnie wybranych fragmentów poezji i prozy. Odbyły się również konkursy ortograficzne tematycznie związane z rocznicą.

 

W oddziale przedszkolnym, w ramach akcji „Jak miło słuchać, gdy czyta tata”, odbył się cykl spotkań , na którym ojcowie dzieci czytali wybrane przez siebie fragmenty prozy poświęcone historii Polski.

 

Nauczyciele historii przeprowadzili konkursy wiedzy o twórcach niepodległej Polski.

W maju, w ramach obchodów odzyskania niepodległości biblioteka szkolna wraz z Klubem 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego zorganizowała międzyszkolny konkurs z okazji 100-lecia lotnictwa polskiego. Również w tym miesiącu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plebiscycie „100 książek na stulecie odzyskania niepodległości”. Zaproponowane przez uczniów książki biblioteka zakupiła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

 

 

Cała szkoła została udekorowana barwami narodowymi. Każda z klas organizowała swoje obchody święta. Uczniowie wzięli udział w koncercie pieśni patriotycznych i mieli również możliwość ich wspólnego śpiewania na koncercie grupy Limbos. Nie mniej interesujące dla naszych uczniów było przedstawienie grupy REKONSTRUKTO pod hasłem „ Ku niepodległości”.

 

 

Część uczniów miała możliwość wyjazdu do kina na film „Dywizjon 303 prawdziwa historia”. W październiku uczniowie klas VII wzięli udział w uroczystości patriotycznej w filii Masów Biblioteki Publicznej. Wysłuchali montażu literackiego przygotowanego przez Dyskusyjny Klub Książki, odbyli spotkanie z poetką, która recytowała swoje patriotyczne wiersze. Mieli możliwość porozmawiania z rówieśniczką naszej niepodległej Ojczyzny, która barwnie opowiadała o swoich losach. Na koniec grupa uczennic naszej szkoły z nauczycielką zaprezentowała koncert pieśni patriotycznych. Kotyliony na uroczystości miejskie również przygotowali uczniowie naszej szkoły.

 

 

 

Podsumowaniem obchodów była uroczystość patriotyczna, która 9 listopada zgromadziła całą społeczność szkolną. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy IIIa przedstawiając montaż literacko-muzyczny dla młodszych dzieci. Następnie uczniowie wszystkich klas malowali „pocztówkę dla Marszałka”. O godz. 11.11 wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Kolejnym punktem obchodów była inscenizacja przygotowana przez kółko historyczne, która przypominała wydarzenia historyczne związane z obchodzoną rocznicą. Kulminacją obchodów był koncert pieśni patriotycznej połączony z konkursem na najpiękniej wykonaną pieśń. Każda klasa prezentowała swoją pieśń, a jurorzy wybrali trzy najpiękniej zaśpiewane. Ostatnim akcentem święta było podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego „Dęblin – moja mała Ojczyzna”.

 

Uczniowie klasy VIIIb przedstawili film o zabytkach Dęblina, prezentację dotyczącą sławnych mieszkańców naszego miasta, różnice między językiem mieszkańców Dęblina a językiem ogólnopolskim oraz film „W świecie potraw dęblińskich”. Uczniowie klasy VIIa zaprezentowali samodzielnie nakręcony film „Polscy lotnicy w bitwie o Anglię”. Nasi uczniowie brali również udział w uroczystościach miejskich obchodów Święta Niepodległości, uczestnicząc we Mszy św. za Ojczyznę i w apelu poległych.

 

 

 

Tekst: Małgorzata Ługowska-Wojdat.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
15 maja br. w Szkole Orląt odbyły się Targi Pracy i Edukacji IKAR 2019 organizowane przez Biuro...
Olga Rudnicka, jedna z najmłodszych polskich pisarek, w ostatni dzień obchodów Tygodnia Bibliotek ...
W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka" 13 maja w MBP Filia Wiślana odbyło si...
"Przyszłość zaczyna się dzisiaj" - te słowa były mottem uroczystości, która odbyła się 26 kwietnia...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu! Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i ...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

Siatka Na Boisko, Osłona Boiska
Zalety ogrodzenia boisk z siatki polipropylenowej: -możliwość zastosowania odpowiedniej wysokości ogrodzenia, co zwiększa och...
Szczegóły ogłoszenia

Wynajmę kawalerkę
Wynajmę kawalerkę w bardzo dobrej lokalizacji. Blisko targ, Lidl, Kaufland, Tesco. W pobliżu przystanki autobusowe do miadta i n...
Szczegóły ogłoszenia

Skuteczny angielski przez Skype bo potrzebujesz go w korpo
Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język angielski ? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość ...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook