Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r., 140 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Kobieca Niedziela 2019

W ramach Międzynarodowego Dnia Książki 9 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyła IX edycja szkolnego konkursu pięknego czytania.

 

W konkursie wzięło udział 23 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Warunkiem udziału w konkursie była prezentacja dowolnego wiersza pod hasłem „Wielkanocne czytanki”.

 

Uczniowie czytając wybrany przez siebie wiersz rywalizowali o tytuł mistrza pięknego czytania.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 92

Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia.

 

Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji.

 

Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

 kategoria: Top,Miasto Dęblin, Aktualności, odsłon: 98

Samotnie, w skupieniu. Bez rozmów i pikników. 

 

Bolało. Musiało boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. 


To droga do nowego życia...

 

Każdy niósł swoje intencje. 

 

W piątek 12 kwietnia po raz kolejny odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dęblinie. Uczestnicy swoją wędrówkę w skupieniu i modlitwie rozpoczęli Mszą Świętą w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego. Przeszli 43 kilometry. W tym roku na EDK zapisało się ponad 80 osób.

 

EDK Dęblin swoje szczególne podziękowania za pomoc w organizacji tej ekstremalnej wędrówki kieruje do Magdaleny Krasuskiej, Mariusza Haba i Pawła Ślęzak - bez tych osób tegoroczna edycja nie była by możliwa. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 733
Zdjęcie poglądowe/ spływ kajakowy 2018

W sobotę 27 kwietnia odbędzie się dwudniowy spływ kajakowy. Kajakarze swoją podróż rozpoczną w Baranowie, przepłyną przez Kośmin, a zakończą w Dęblinie. 

 

Więcej informacji oraz rejestracja: 693 468 220 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 200

Kolejny już raz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie mierzyli się z zawiłościami języka ojczystego, najpierw na etapie szkolnym, a 4 kwietnia 2019 roku w Krasnymstawie, gdzie odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej.

 

Przygotowane przez pracowników naukowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dyktando i test ortograficzno - językowy wymagały od uczestniczek reprezentujących szkołę - Zuzanny Chochowskiej z klasy 3cd oraz Mariki Gutkowskiej - z klasy 2ab-nie tylko bardzo dobrej znajomości zasad pisowni, interpunkcji i gramatyki, ale też związków frazeologicznych oraz rzadko używanych słów.

  Ekshumacja ciał polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w Katyniu w 1940, Katyń 1943. Wikimedia Commons/dp. Źr.

W sobotę 13 kwietnia br., Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Urząd Miasta Dęblin, Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Rykach im. Mariana Bernaciaka "Orlika", Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej organizują „VIII DĘBLIŃSKIE OBCHODY DNIA PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ”.

 

Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 mszą świętą w kościele pw. Świętego Piusa V Papieża, w intencji żołnierzy Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych przez NKWD w 1940 r.; zaginionych na Wschodzie; Michała Sochackiego - uczestnika powstań narodowych w 1831 i 1863; dr. Augusta Sochackiego - honorowego prezesa Związku Rezerwistów 15. Pułku Piechoty „Wilków” i Honorowego Obywatela Miasta Dęblin.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 113

Już od 6 kwietnia książki "z drugiej" ręki można nabyć za symboliczną kwotę w Bibliotece Publicznej przy Okólnej 

 

Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Schroniska w Puławach. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 105

W poniedziałek 8 kwietnia odbył się w MBP Filii Wiślana drugi etap konkursu „Mistrz Pięknego Czytania, podczas którego uczniowie z "Piątki", klasy III mieli za zadanie odczytanie fragmentu książki Agnieszki Stelmaszyk pt. „Hotel Pod Twarożkiem”.

 

Spotkanie było też okazją do zapoznania się z historią policji. Lekcję na ten temat przeprowadził nauczyciel historii i jednocześnie dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Wojciech Niedziółka.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 110

Święto obchodzone co roku 13 kwietnia, uchwalone 14 listopada 2007 roku poprzez aklamację Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej upamiętnia rocznicę opublikowania przez Niemcy informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Niemcy opublikowali tą informację w 1943 roku. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 69

Macie ochotę na kino Sybilla w Puławach? Możecie wybrać się na spotkanie z ulubionymi bohaterami. 

 

Po prostu wybieracie film, który chcecie obejrzeć. 

 

A na naszej stronie na facebooku konkurs! Do wygrania bilety do Sybilli!

 kategoria: Top,Aktualności, KINO SYBILLA PUŁAWY, odsłon: 132

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu! Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i ...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

Siatka Na Boisko, Osłona Boiska
Zalety ogrodzenia boisk z siatki polipropylenowej: -możliwość zastosowania odpowiedniej wysokości ogrodzenia, co zwiększa och...
Szczegóły ogłoszenia

Wynajmę kawalerkę
Wynajmę kawalerkę w bardzo dobrej lokalizacji. Blisko targ, Lidl, Kaufland, Tesco. W pobliżu przystanki autobusowe do miadta i n...
Szczegóły ogłoszenia

Skuteczny angielski przez Skype bo potrzebujesz go w korpo
Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język angielski ? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość ...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook