Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest instalacja fotowoltaiczna.
Koniecznie zgłoś się do udziału, jeśli posiadasz dom na terenie województwa lubelskiego lub mazowieckiego!
Wystarczy wykonać tylko 4 kroki na Facebooku TUTAJ lub przeczytaj warunki poniżej.
Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT rozpoczęli akcję pobierania próbek na obecność SARS-CoV-2 od nauczycieli w województwie lubelskim.
Akcja ruszyła w poniedziałek, 11 stycznia br. Pierwszego dnia, lubelscy Terytorialsi wykonali już blisko 1200 badań przesiewowych w kierunku koronawirusa dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz pracowników szkół. Testy wykonywane są w 30 punktach wymazowych, działających przy placówkach medycznych w województwie lubelskim.
Fundacja im. Kazimierza Wielkiego stworzyła 3 murale o powierzchni 175 m2, 100 m2 i 60 m2 na ścianach zakładów karnych w Opolu Lubelskim, Lublinie i Zamościu.
Mural w Opolu Lubelskim przedstawia bitwę w Lesie Stockim stoczoną 24 maja 1945 roku pomiędzy żołnierzami polskiego podziemia niepodległościowego, dowodzonymi przez mjr. Mariana Bernaciaka ps. „Orlik”, a żołnierzami NKWD, KBW, UB i MO. Była to zwycięska dla Polaków bitwa z kilkakrotnie przeważającymi liczebnie wojskami okupanta sowieckiego i pomimo użycia przez niego 3 samochodów pancernych.
W Zakładzie Karnym w Żytkowicach w 2020 roku przeprowadzone zostały kursy w związku z realizacją projektu „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza - Edukacja – Rozwój oraz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.
Trwa szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”.
67 ochotników z województwa lubelskiego, w tym uczniowie, studenci i nauczyciele właśnie w taki sposób postanowili spędzić czas wolny od nauki.
Na interaktywnej mapie dostępnej pod adresem https://pomoc.wp.mil.pl/pl/ każdy może sprawdzić, gdzie w jego okolicy znajduje się punkt pobierania wymazów, którego pracę wspierają żołnierze Wojska Polskiego lub samodzielnie go zorganizowali.
Poza lokalizacją punktu znajdziemy tam informację o godzinach pracy, dostępności oraz numer telefonu kontaktowego.
Natalia B. odnaleziona żywa po dwóch dniach.
15 - latka z Puław zaginęła w noc sylwestrową. Około 2.00 w nocy wyszła z domu swojej babci w Stężycy, aby spotkać się ze znajomymi i złożyć im życzenia. Miała wrócić za godzinę. Kontakt z nią się urwał.
Na szczęście została odnaleziona cała i zdrowa.
Dyżur nocny i całodobowy w niedziele, święta oraz inne dni wolne od pracy przypadający w dniach od 4 stycznia 2021 r. do 10 stycznia 2021 r. będzie pełniła Apteka zastępcza przy ul. Wiślanej 33 w Dęblinie zamiast Apteka Vita przy ul. Bankowej 12 a w Dęblinie.
29 grudnia 2020 r. na kompleksie wojskowym na Majdanku w Lublinie stawiło się 31 ochotników do terytorialnej służby wojskowej. To już ostatnie w tym roku wcielenie w szeregi lubelskich Terytorialsów.
Ostatnie w tym roku szkolenie podstawowe tzw. „szesnastka” zostało podzielone na dwie części i odbędzie się w formule 2+14. Dziś i jutro ochotnicy zostaną powołani do służby, przejdą etap ewidencyjny, szkolenia stanowiskowe, odbiorą przydziały broni i wyposażenia, a także zostaną poddani testom sprawnościowym. Zasadnicza część szkolenia rozpocznie się już 4 stycznia 2021, w ramach projektu „Ferie z WOT”. Wszyscy ochotnicy w związku z pandemią zostali poddani testom na obecność wirusa covid-19.