Dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2019 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W czwartek 6 czerwca żołnierze, pracownicy Resortu Obrony Narodowej oraz Zakładu Elaboracji Amunicji obchodzili setną rocznicę utworzenia Jednostki Wojskowej w Stawach.  

 

Uroczystości rozpoczęły się tuż przed południem. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 353
Fot. anete-lusina-609856-unsplash

Zbliżają się wakacje, na które coraz częściej wybieramy się samolotem. Taka podróż, choć kojarzy nam się z przyjemnością, ma też swoją bardziej restrykcyjną stronę. Wymaga dostosowania się do przepisów celnych oraz bezpieczeństwa. Czego nie zabierać do samolotu lecąc na wakacyjny urlop?

 

Polacy na tle mieszkańców Europy Zachodniej wciąż latają okazjonalnie. Wskaźnik mobilności dla Polski za rok 2017, mówiący o średniej liczbie podróży samolotem w przeliczeniu na mieszkańca, wyniósł niewiele ponad 1,0. To kilkukrotnie mniej niż na bardziej rozwiniętych europejskich rynkach. Wciąż nieczęste podniebne podróże sprawiają, że łatwo zapomnieć o wymaganiach, jakie względem naszego bagażu stawiają porty lotnicze oraz przewoźnicy.  kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 139
WOT ćwiczenia w SRO 3

W najbliższy weekend żołnierze OT z 22 batalionu lekkiej piechoty z Dęblina będą szkolić się w swoim stałym rejonie odpowiedzialności, m.in. w rejonie Borowej, Bochotnicy i Wólki Gołębskiej.

 

W dniach 15-16 czerwca br. odbędzie się kolejne już w tym roku szkolenie rotacyjne żołnierzy OT z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina.

 

W ramach szkolenia użyteczno-bojowego ponad 250 żołnierzy odbędzie ćwiczenia z taktyki, strzelectwa, terenoznawstwa, łączności oraz szkolenie inżynieryjno-saperskie.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 163

Zapraszamy już 29 czerwca na oficjalne rozpoczęcie wakacji w Stężycy!

 

Czym jest Eksplozja Kolorów?

 

To popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi Kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę! Całe wydarzenie wypełnia atmosfera wiecznej wesołości.

 

Młodzi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! To idealne miejsce, aby się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Stężyca, odsłon: 127

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej uprzejmie informuje, że w dniach 28-30 czerwca br. nad malowniczym Jeziorem Licheńskim odbędą się XIII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.

 

Przed nami trzy dni emocji i zmagań podczas rozgrywania kolejnych konkurencji.

 

O mistrzowski tytuł będą rywalizowały załogi druhen i druhów ochotników.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 58

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” ogłasza nabór na 2 dniowe szkolenie z zakresu sprzedaży bezpośredniej w terminie 28-29 czerwiec 2019 r.

 

I Dzień:

 

Zajęcia edukacyjne

 

-Przepisy prawne dotyczące sprzedaży bezpośredniej rolno-spożywczych produktów z gospodarstwa rolnych w tym produktów pochodzenia zwierzęcego, produktów roślinnych

-Uwarunkowania prowadzenia przez rolników sprzedaży

-Produkt lokalny, tradycyjny, regionalny, ekologiczny

-Wytwarzanie produktów o tradycyjnym charakterze

-Wymogi higieniczno-sanitarne.

-Regulacje prawne w zakresie rozliczeń podatkowych.

-Zasady etykietowania produktów wytworzonych w gospodarstwie rolnym.

-Rejestracja produktu lokalnego.

-Promocja i sprzedaż produktu

 

II Dzień:

 

Wizyta studyjna  w inkubatorze sprzedaży bezpośredniej prowadzonym przez Stowarzyszenie Grupa Odrolnika, Rzuchowa 1, 33-114 Rzuchowa oraz w Centrum Produktu Lokalnego Rzuchowa, Rzuchowa 1a, 33-114 Rzuchowa. Zajęcia terenowe w inkubatorze przedsiębiorczości.

 

Grupa docelowa projektu – przedsiębiorcy, których siedziba mieści się na obszarze objętym LSR. W przypadku wolnych miejsc do projektu zakwalifikowane zostaną osoby zamieszkałe na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju tj. jednej z gmin :Dęblin, Ryki, Stężyca, Kłoczew, Ułęż, Nowodwór według kolejności złożenia kompletnej deklaracji uczestnictwa.

 

 kategoria: Miasto Dęblin,Top, Aktualności, Powiat, odsłon: 80

W niedzielę 16 czerwca odbędzie się kolejna runda zawodów w Moto Park Ułęż:

 

King of Poland Drag Race Cup - ll runda wyścigów na 1/4 mili
Time Attack w pętli ok 3km!

Widzowie i zawodnicy będą mogli podziwiać w akcji auta o mocy przekraczającej 1000KM, a także motocykle, które dystans 1/4 mili pokonują w okolicach 9s!

Impreza odbędzie się 16 czerwca 2019r. w Moto Parku Ułęż

 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 351
Fot. przesłane przez Magdalena Blaśkiewicz - cecpolska.pl

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami. Lecąc na wymarzony, dłuższy urlop, z radością pakujemy do walizki wszelkie niezbędne ubrania, kosmetyki i akcesoria.

 

Wielu z nas wybiera się w podróż tanimi liniami lotniczymi, które osobno naliczają opłaty za każdą sztukę bagażu stosownie do jego wagi.

 

Warto zatem już teraz zapoznać się z dostępnymi limitami i cenami, by uniknąć zaskoczenia przy lotniskowej wadze.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 106

W sobotę 1 czerwca do Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu Nowym pojechali ministranci z Dęblina z księdzem Dariuszem Wójcikiem z parafii Chrystusa Miłosiernego, aby uczestniczyć w Diecezjalnym Koczowisku podczas zorganizowanego w tamtejszej parafii Dnia Dziecka. 

 

W spotkaniu, zabawie i modlitwie udział wzięło ponad 500 ministrantów z terenu diecezji siedleckiej. 

 

Ministranci z Dęblina po raz pierwszy brali udział w Diecezjalnym Koczowisku, ale jak zgodnie przyznają nie po raz ostatni. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 193

Centralny Port Komunikacyjny to nie tylko nowe lotnisko, ale też linie kolejowe. W ramach inwestycji wzdłuż tzw. szprychy nr 5 powstanie 89 km nowych szlaków kolejowych, a 107 km istniejących zostanie zmodernizowanych.

 

Czas dojazdu z Warszawy do Lublina skróci się niemal dwukrotnie i wyniesie półtorej godziny.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 145

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Producent Łóżek Drewnianych, Łóżko Do Sypialni
Jesteśmy producentem drewnianych łóżek sosnowych i bukowych. W ofercie kilka modeli, pełna gama rozmiarów i kilka kolorów. Łó...
Szczegóły ogłoszenia

Szkolenia medycyna estetyczna dla lekarzy i lekarzy dentystów – botox, wypełniacze, kwas hialuronowy, nici PDO
AMT Szkolenia z Medycyny Estetycznej dla Lekarzy i Lekarzy Dentystów to wyspecjalizowana firma szkoleniowa oferująca szkolenia z...
Szczegóły ogłoszenia

Ochrona Zarządu-Kompensata Zobowiązań/Ochrona 299 K.s.h.
Jesteśmy zainteresowani kupnem spółek oraz działalnści gospodarczych, które trwale, lub przejściowo utraciły płynność finansową....
Szczegóły ogłoszenia

240 lekcji angielskiego na STARTANGIELSKI.PL
240 lekcji języka angielskiego na https://startangielski.pl 5 dni po 2 godziny plus weekendy po 4 godziny. Za 3 miesiące nie p...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu! Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i ro...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook