Dzisiaj jest czwartek, 30 maja 2024 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Od tygodnia 23 uczniów Technikum nr 2 w Dęblinie odbywa praktyki zawodowe w portugalskich firmach, a konkretnie w ich działach finansowych, agencjach reklamowych oraz hotelach zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia w ramach projektuErasmus+, Akcja KA121-VET- Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe, Konkurs 2023.

 

 

Dla wielu z uczniów jest to pierwszy zagraniczny wyjazd i spotkanie z nową kulturą.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, dodano: 25-04-2024 14:57, odsłon: 311)

W dniach 10-12 kwietnia 2024r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie odbył się konkurs pt. „Mistrz Pięknego Czytania”. Konkurs  przeznaczony był dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 2, im. W. Broniewskiego w Dęblinie. W konkursie wzięło  udział 22 uczniów. W tym roku była to III Edycja Mistrzów Pięknego Czytania.


Celem konkursu było rozbudzenie pasji czytania, motywowanie do czytelnictwa, doskonalenie umiejętności wyrazistego głośnego czytania oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

 

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wszyscy uczestnicy konkursu czytali wybrane przez siebie i przygotowane w domu fragmenty książek.Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Edukacja , dodano: 25-04-2024 14:54, odsłon: 425)

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przypadający na 23 kwietnia  w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii Wiślana dnia 19 kwietnia 2024r. odbyła się uroczystość: Czytelnik Roku 2023”.

 

 

Wyróżnieni zostali najlepsi czytelnicy, którzy w 2023 roku przeczytali największą ilość książek. Wyróżnienia mają na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

 

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 24-04-2024 20:22, odsłon: 442)

11 kwietnia bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Wiślana odwiedziła Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 3 w Dęblinie.

 

Przedszkolaki wysłuchały książeczek: „Franek jest niecierpliwy ” i „Franek szuka odwagi” Kasi Keller, „Legendy Polskie” Grądzkiej Magdaleny.

 

Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały bibliotekarce i zaprosiły ją na następną wizytę z kuferkiem książek.

 (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 24-04-2024 17:13)

Światowy Dzień Ziemibył okazją do spotkania z uczniami kl. III Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr. 3 w Dęblinie.

 

Dnia 22 kwietnia 2024 roku uczniowie wraz z wychowawcą przybyli do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Rycice, aby pogłębić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i zastanowić się, co jeszcze możemy zrobić aby żyć w czystym i zdrowym środowisku.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 24-04-2024 19:15, odsłon: 310)

Dnia 10 kwietnia 2024 r. w siedzibie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, których organizatorem był Burmistrz Miasta Dęblin we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Rykach.

 

Celem Turnieju były działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego; propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego; kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu; popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu; inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 24-04-2024 14:58, odsłon: 265)

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie ma zaszczyt zaprosić na otwarcie nowej części wystawy stałej HISTORIA POLSKIEGO LOTNICTWA WOJSKOWEGO po 1945 roku oraz premierę przewodnika turystycznego “Miejsca pamięci i zabytki Dęblina”

 

25 kwietnia 2024 r.
godz. 14:00

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
ul. Lotników Polskich 1

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 24-04-2024 16:03, odsłon: 232)

Z okazji obchodów Dnia Ziemi fabryka Avon ma zaszczyt ogłosić, że została wyróżniona w 22. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, publikowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wyróżnienie to podkreśla zaangażowanie firmy w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, skoncentrowane na wspieraniu lokalnej społeczności.

 

Jedna z największych firm w naszym rejonie – fabryka Avon z Garwolina - została po raz kolejny doceniona za inicjatywy, które podejmuje i które mają bezpośredni wpływ na poprawę życia naszej lokalnej społeczności, a także ochronę środowiska. Firma jest członkiem społeczności od wielu lat, a jej zaangażowanie wielokrotnie było podkreślane również przez władze miasta oraz lokalne organizacje

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 23-04-2024 10:19, odsłon: 154)
Fot. KPP Ryki

Na wyrazy uznania i podziękowania zasłużyła uczciwa mieszkanka powiatu ryckiego, która przyniosła na komendę znaleziony portfel z dokumentami i gotówką o wartości około 7000 złotych.

 

Dzięki jej postawie portfel z cenną zawartością trafił do właściciela, który niezmiernie ucieszył się z odnalezienia zguby.

 

Komendant Powiatowy Policji w Rykach inspektor Kazimierz Kula podziękował wczoraj uczciwej kobiecie za wzorową obywatelską postawę.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kronika , dodano: 16-04-2024 16:38, odsłon: 1080)

11 kwietnia odbył się XII Powiatowy Festiwal Dziecięcej Piosenki Ludowej „Gaik” w Pałacu Jabłonowskich w Dęblinie. Patronat nad wydarzeniem objęli starosta rycki Dariusz Szczygielski i burmistrz Dęblina Beata Siedlecka.

 

 

Na scenie w kategorii klas I – III szkół podstawowych zaprezentowało się 27 wykonawców z różnych szkół powiatu ryckiego. Po pełnych emocji i ekspresji prezentacjach wokalnych Maria Potas z klasy 1a zdobyła 1 miejsce, a Ela Mitura również z klasy 1a została wyróżniona.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 24-04-2024 13:51, odsłon: 251)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook