Dzisiaj jest niedziela, 08 grudnia 2019 r., 342 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
65 urodziny Miasta Dęblin
Dodał: admin, 18-11-2019 12:56, odsłon: 283

W dniu 13 listopada 1954 roku na mocy ogłoszonego Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie zaliczenia niektórych gromad w poczet miast, Dęblin otrzymał prawa miejskie.

 

Z tej okazji w dniu 15 listopada br. odbyły się „ 65 Urodziny Miasta Dęblin”.

 

Obchody rozpoczęły się od prelekcji. Historię miasta, od momentu pierwszego znaleziska na terenie dzisiejszego Dęblina do nadania praw miejskich przedstawiła Grażyna Szczepańska – Prezes Stowarzyszenia Towarzystwa Przyjaciół Dęblina.

 

Licznie zgromadzeni mieszkańcy wysłuchali ciekawostek i nieznanych dotąd wątków dotyczących naszego miasta. Następnie przed Ratuszem Miejskim dzieci i młodzież z dęblińskich placówek oświatowych oraz zgromadzeni dęblinianie, trzymając żółte i niebieskie balony ustawili się w liczbę 65, by miejski fotograf mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie.

 

Przed zebranymi wystąpił trębacz, który odegrał hymn miasta „Dęblińskie Orły” oraz odegrał utwór „Sto lat” w akompaniamencie wszystkich zgromadzonych, którzy wspólnie zaśpiewali miastu. Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Dęblin złożyli miastu i jego mieszkańcom życzenia.

 

Pracownicy Urzędu Miasta Dęblin częstowali mieszkańców urodzinowym tortem, a burmistrz dla najmłodszych przygotowała kosz pełen słodkości, którym również częstowała.

 

 

W sali ślubów o 14:30 odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta Dęblin, podczas której burmistrz miasta wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Rówieśnicy miasta otrzymali niepowtarzalne, pamiątkowe medale.

 

Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk wręczył członkom Oddziału Dęblińskiego PTT Srebrne Krzyże Zasługi nadane przez prezydenta za zasługi dla rozwoju i popularyzacji turystyki.

 

 

Na koniec sesji wszyscy zebrani wysłuchali montażu muzyczno – poetyckiego, przygotowanego przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Dodatkowa atrakcją na holu Ratusza Miejskiego była wystawa fotograficzna pt. „Od Ireny 1854 do Dęblina 1954. Ludzie, Wydarzenia, Przestrzeń Publiczna”, którą przygotował były Radny Miasta Dęblin Krzysztof Karbowski.

 

 

Oczywiście takie wydarzenie jest ciężkie do opisania, oprócz powyższych informacji było głośno, radośnie i kolorowo, a moc życzeń płynących na ręce burmistrz miasta i przewodniczącego rady nie miała końca.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Andrzejki obchodzone w Polsce od wielu pokoleń, nadal nie tracą na popularności.   Uczniowie nasz...
Podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Dęblin złożono gratulacje na ręce ucznia Szkoły Podstawowej nr 5 z k...
Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Na ten moment dzi...
Miejski Dom Kultury w Dęblinie oraz grupa "Ultrafilet" zaprasza na świąteczny wernisaż wystawy malarstwa ...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKA
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKA
Zatrudnie elektryka do instalacji, budowa market Mrówka Deblin   Tel 609553867 
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Niemiecki przez Skype - szybka nauka języka do pracy
Wybierasz się do pracy, pracujesz lub uczysz się zagranicą? Twój pracodawca w Polsce chce żebyś lepiej mówiła po niemiecku? In...
Szczegóły ogłoszenia

Dodatkowy Zarobek - Faberlic
Możesz otrzymać prezent za dołączenie do Faberlic. Możesz kupić produkty Faberlic 20% taniej - z dostawą do domu.Możesz zaoszc...
Szczegóły ogłoszenia

Ruszta Ruszty betonowe dla trzody Tucznikowe HSR Producent
JESTEŚMY BEZPOŚREDNIM PRODUCENTEMCena 55 zł jest ceną brutto za 1szt i dotyczy ruszta 160cm x 39.7cm o powierzchni krycia 0,64m2...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś dorosła i chcesz skutecznie podrasować Twój angielski?
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby za każdym razem zastanawiać się co powiedzieć ...
Szczegóły ogłoszenia

Betterware - dołącz i zarabiaj
W Betterware mamy 3 możliwości: 1. Po pierwsze jako Klubowicze Betterware oszczędzamy, gdyż zawsze kupujemy produkty dla siebie...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook