Dzisiaj jest piątek, 03 lipca 2020 r., 185 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin
65 urodziny Miasta Dęblin
Dodał: admin, 18-11-2019 12:56, odsłon: 733

W dniu 13 listopada 1954 roku na mocy ogłoszonego Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie zaliczenia niektórych gromad w poczet miast, Dęblin otrzymał prawa miejskie.

 

Z tej okazji w dniu 15 listopada br. odbyły się „ 65 Urodziny Miasta Dęblin”.

 

Obchody rozpoczęły się od prelekcji. Historię miasta, od momentu pierwszego znaleziska na terenie dzisiejszego Dęblina do nadania praw miejskich przedstawiła Grażyna Szczepańska – Prezes Stowarzyszenia Towarzystwa Przyjaciół Dęblina.

 

Licznie zgromadzeni mieszkańcy wysłuchali ciekawostek i nieznanych dotąd wątków dotyczących naszego miasta. Następnie przed Ratuszem Miejskim dzieci i młodzież z dęblińskich placówek oświatowych oraz zgromadzeni dęblinianie, trzymając żółte i niebieskie balony ustawili się w liczbę 65, by miejski fotograf mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie.

 

Przed zebranymi wystąpił trębacz, który odegrał hymn miasta „Dęblińskie Orły” oraz odegrał utwór „Sto lat” w akompaniamencie wszystkich zgromadzonych, którzy wspólnie zaśpiewali miastu. Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Dęblin złożyli miastu i jego mieszkańcom życzenia.

 

Pracownicy Urzędu Miasta Dęblin częstowali mieszkańców urodzinowym tortem, a burmistrz dla najmłodszych przygotowała kosz pełen słodkości, którym również częstowała.

 

 

W sali ślubów o 14:30 odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta Dęblin, podczas której burmistrz miasta wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Rówieśnicy miasta otrzymali niepowtarzalne, pamiątkowe medale.

 

Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk wręczył członkom Oddziału Dęblińskiego PTT Srebrne Krzyże Zasługi nadane przez prezydenta za zasługi dla rozwoju i popularyzacji turystyki.

 

 

Na koniec sesji wszyscy zebrani wysłuchali montażu muzyczno – poetyckiego, przygotowanego przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Dodatkowa atrakcją na holu Ratusza Miejskiego była wystawa fotograficzna pt. „Od Ireny 1854 do Dęblina 1954. Ludzie, Wydarzenia, Przestrzeń Publiczna”, którą przygotował były Radny Miasta Dęblin Krzysztof Karbowski.

 

 

Oczywiście takie wydarzenie jest ciężkie do opisania, oprócz powyższych informacji było głośno, radośnie i kolorowo, a moc życzeń płynących na ręce burmistrz miasta i przewodniczącego rady nie miała końca.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – jed...
- Porozumienie jest podsumowaniem trzech lat naszej współpracy nieformalnej, podczas, które...
Towarzystwo Przyjaciół Dęblina wraz z Urzędem Mista Dęblin i Parafią Piusa V w Dęblinie zapraszają...
W piątek 26 czerwca 2020r. według wcześniej ogłoszonego na stronie szkoły harmonogramu począwszy od godzi...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Jesteś dorosła i chcesz skutecznie podrasować Twój angielski?
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby za każdym razem zastanawiać się co powiedzieć ...
Szczegóły ogłoszenia

Usługi
WOLNE DOMKI BLISKO MORZA! ŁEBA! DOMKI NAD MORZEM! RODZINNE WCZASY! BLISKO MORZA, PLAC ZABAW, KAJAKI, ROWERY, PARKING PRZY DOMK...
Szczegóły ogłoszenia

Płyn 5 L.-dezynfekcja rąk i powierzchni- produkt medyczny
Wysokiej jakości produkt nie wysuszający dłoni. Nawilża dłonie (NARESZCIE RĘCE BĘDĄ NATŁUSZCZONE NIE SPALONE) oraz nadaje im pr...
Szczegóły ogłoszenia

Kupie stare pamiątki służb mundurowych
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i...
Szczegóły ogłoszenia

Garaże Blaszane, Producent ROBSTAL
Zamów garaż blaszany bezpośrednio u producenta Nasza firma specjalizuje się produkcją konstrukcji stalowych. Miejscem siedz...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook