Dzisiaj jest niedziela, 25 października 2020 r., 299 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Dęblińscy zdobywcy Tatr. Wyjazd pod hasłem „Męska wyprawa - Ojcowie i Synowie”
Dodał: admin, 07-10-2020 15:33, odsłon: 679

W dniach 21-25.09.2020 r. odbył się wyjazd w góry zorganizowany przez Ks. Dariusza Wójcika z Parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

 

Sportowego wsparcia udzielił Piotr Świtaj – dębliński animator sportu.

 

Wyjazd odbył się pod hasłem „Męska wyprawa - Ojcowie i Synowie”.

 

Ks. Dariusz Wójcik z Parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie w dniach 21-25.09.2020 r. zorganizował wyjazd w góry pod hasłem „Męska wyprawa - Ojcowie i Synowie”.

 

Sportowego wsparcia udzielił Piotr Świtaj – dębliński animator sportu.

 

Kierunek wycieczki został obrany na Zakopane z zakwaterowaniem u Sióstr Zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Głównym celem wycieczki była wędrówka ze zdobywaniem górskich szczytów. Ale wyjazd miał także charakter duchowy, zarówno w kwestii chrześcijańskiej jak i pogłębienia więzi między ojcami i synami.

 

Efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania chyba wszystkich uczestników. Drugiego dnia, po porannej mszy i śniadaniu, uczestnicy rajdu wyruszyli autokarem pod Palenicę Białczańską skąd udali się na szlaki. Pierwszym przystankiem było Morskie Oko, następnie piechurzy zdobyli Czarny Staw by ostatecznie udać się w kierunku Rys.

 

Najmocniejsza grupa zdobyła Rysy 2499 mnpm (najwyższy szczyt polskich Tart) w dość trudnych warunkach, gdyż zaczął padać deszcz. Wśród nich znaleźli się Bartłomiej Kosek - 15 lat i Oliwier Świtaj - 16 lat, najmłodsi zdobywcy tej góry z naszej grupy.

 

 

Natomiast na Bulę pod Rysami 2054 mnpm, wspięli się jeszcze młodsi uczestnicy, Aleksander Jakubaszek 9 lat, Wiktor Hamerla 10 lat Konstanty Potocki 10 lat z bratem Bartkiem i Olaf Świtaj 11 lat.

 

Troszkę niższe tereny ale także wymagające, zdobyli Maksymilian Doroś (Czarny Staw) i Kacper Bułyszko (Morskie Oko), także w towarzystwie swoich ojców i za to również ogromne brawa dla nich!

 

Zarówno jedni i drudzy dokonali tych wyczynów przy asekuracji swoich rodziców oraz księdza Dariusza. Na ogromną uwagę zasługuje fakt, że zarówno chłopcy jak i ojcowie pięknie wzajemnie się wspierali, co podczas zdobywania tak trudnych szczytów i w tak trudnych warunkach jest bardzo istotne.

 

Trzeci dzień był dniem regeneracji i aktywnego wypoczynku. Po porannej mszy i śniadaniu uczestnicy wycieczki udali się na Termy Chochołowskie. Ale tam też nie było leżenia. Po relaksacyjnych kąpielach rozegrano mecz siatkówki wodnej, w którym wszyscy byli zwycięzcami bo liczyła się dobra zabawa i fair play.

 

- Na powrocie „zahaczyliśmy” o wodospad Siklawica, do którego musieliśmy dotrzeć już w strugach deszczu ale to nie okazało się żadnym problemem po takiej zaprawie dzień wcześniej – mówi Piotr Świtaj w rozmowie z Dęblin24

 

Trzeci dzień to już gratka wspinaczkowa dla większości uczestników. Po paru godzinach marszu i wspinaczki po łańcuchach uczestnicy wycieczki znaleźli się na „ustach rycerza” zdobywając Giewont.

 

 

Tutaj wielką rolę odegrała profesjonalna asekuracja synów przez Ojców. Pod Krzyżem stanęli: Aleksander Jakubaszek z Tatą, Konstanty i Bartek Potoccy z Tatą, Olaf i Oliwier Świtaj z Tatą, Bartek Kosek z Tatą, Paweł Filipek z Tatą, Michał Gadomski i ks. Dariusz Wójcik.

 

Pozostali uczestnicy zdobyli w tym czasie przełęcz Kondracką a wśród nich Kacper Bułyszko z tatą, Wiktor Hamerla z tatą i Krzysztof Szymański.

 

- W tej wędrówce pośród tatrzańskich szlaków odkrywaliśmy siebie i to gdzie są granice naszych możliwości... Góry pokazały nam nasze braki ale jednocześnie nauczyły nas stawać się silniejszymi. Hart ducha i siła zaczęły dominować nad naszymi słabościami. Tatry uczą pokory, to prawda, ale wyzwalają też ogromne męstwo i nigdzie indziej nie dane przeżycia potęgi tego co stworzył Pan Bóg - mówi ksiądz Dariusz Wójcik 

 

 

Piąty dzień uczestnicy rozpoczęli mszą św. na Krzeptówkach, gdzie ks. Dariusz odprawił mszę, a na powrocie uczestniczy wycieczki nawiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

 

Następnie szczęśliwie i z bagażem pełnym wrażeń wrócili bezpiecznie do domu. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę i na pewno organizatorzy powtórzą go za rok! 

 

Z osób dorosłych udział w wycieczce wzięli: Ks. Dariusz Wójcik - organizator, Krzysztof Szymański, Michał Gadomski, Tomasz Hamerla, Sylwester Potocki, Jarosław Jakubaszek, Bartosz Potocki, Paweł Filipek, Waldemar Filipek, Rafał Kosek, Sławomir Doroś, Rafał Bułyszko oraz Piotr Świtaj - sportowe wsparcie techniczne.

 
 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
  W związku z otwarciem nowego skrzydła szpitalnego w radomskim areszcie Służba Więzienna poszukuje...
W imieniu całej społeczności SOSW w Dęblinie pragnę podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym ok...
Przy lubelskich szpitalach działa już osiem punktów wymazowych w pełni prowadzonych przez żołnierz...
Zgodnie z zapisami umowy na dostawę samolotów szkolenia zaawansowanego dla Sił Powietrznych RP, ro...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
FARMASI szukamy nowych Konsultantów, Liderów
Zapraszam serdecznie do współpracy z firmą Farmasi ! Znana marka działająca od wielu lat na światowych rynkach i wkracza do...
Szczegóły ogłoszenia

Prace ogólnobudowlane od zaraz. Dęblin
Poszukuję 2-3 osób do robót ogólnobudowalnych w Dęblinie. Kontakt 606 209 109
Szczegóły ogłoszenia

Serwis sprzętu sportowego w siłowniach szkolnych Dęblin
Serwis sprzętu sportowego w siłowniach szkolnych, miejskich ośrodkach sportu, urzędach państwowych, jednostkach wojskowych, hote...
Szczegóły ogłoszenia

Skutecznie nauczę Cię niemieckiego przez Skype
Dzień dobry/Guten Tag przeczytaj moją historię nauki niemieckiego przez Skype. Zajmie Ci to 2 minuty. Nazywam się Jolanta i...
Szczegóły ogłoszenia

Rębak walcowy R120 C330 C360 cena brutto z TRANSPORTEM
RĘBAK R120 6 NOŻOWY Najnowszy model 2020 Cena 3950 BRUTTO ( z kołem zamachowym i osłoną 4500) TRANSPORT GRATIS WORKOWNICA W C...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook