Dzisiaj jest poniedziałek, 25 stycznia 2021 r., 25 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin1
Dęblińscy zdobywcy Tatr. Wyjazd pod hasłem „Męska wyprawa - Ojcowie i Synowie”
Dodał: admin, 07-10-2020 15:33, odsłon: 1051

W dniach 21-25.09.2020 r. odbył się wyjazd w góry zorganizowany przez Ks. Dariusza Wójcika z Parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

 

Sportowego wsparcia udzielił Piotr Świtaj – dębliński animator sportu.

 

Wyjazd odbył się pod hasłem „Męska wyprawa - Ojcowie i Synowie”.

 

Ks. Dariusz Wójcik z Parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie w dniach 21-25.09.2020 r. zorganizował wyjazd w góry pod hasłem „Męska wyprawa - Ojcowie i Synowie”.

 

Sportowego wsparcia udzielił Piotr Świtaj – dębliński animator sportu.

 

Kierunek wycieczki został obrany na Zakopane z zakwaterowaniem u Sióstr Zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Głównym celem wycieczki była wędrówka ze zdobywaniem górskich szczytów. Ale wyjazd miał także charakter duchowy, zarówno w kwestii chrześcijańskiej jak i pogłębienia więzi między ojcami i synami.

 

Efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania chyba wszystkich uczestników. Drugiego dnia, po porannej mszy i śniadaniu, uczestnicy rajdu wyruszyli autokarem pod Palenicę Białczańską skąd udali się na szlaki. Pierwszym przystankiem było Morskie Oko, następnie piechurzy zdobyli Czarny Staw by ostatecznie udać się w kierunku Rys.

 

Najmocniejsza grupa zdobyła Rysy 2499 mnpm (najwyższy szczyt polskich Tart) w dość trudnych warunkach, gdyż zaczął padać deszcz. Wśród nich znaleźli się Bartłomiej Kosek - 15 lat i Oliwier Świtaj - 16 lat, najmłodsi zdobywcy tej góry z naszej grupy.

 

 

Natomiast na Bulę pod Rysami 2054 mnpm, wspięli się jeszcze młodsi uczestnicy, Aleksander Jakubaszek 9 lat, Wiktor Hamerla 10 lat Konstanty Potocki 10 lat z bratem Bartkiem i Olaf Świtaj 11 lat.

 

Troszkę niższe tereny ale także wymagające, zdobyli Maksymilian Doroś (Czarny Staw) i Kacper Bułyszko (Morskie Oko), także w towarzystwie swoich ojców i za to również ogromne brawa dla nich!

 

Zarówno jedni i drudzy dokonali tych wyczynów przy asekuracji swoich rodziców oraz księdza Dariusza. Na ogromną uwagę zasługuje fakt, że zarówno chłopcy jak i ojcowie pięknie wzajemnie się wspierali, co podczas zdobywania tak trudnych szczytów i w tak trudnych warunkach jest bardzo istotne.

 

Trzeci dzień był dniem regeneracji i aktywnego wypoczynku. Po porannej mszy i śniadaniu uczestnicy wycieczki udali się na Termy Chochołowskie. Ale tam też nie było leżenia. Po relaksacyjnych kąpielach rozegrano mecz siatkówki wodnej, w którym wszyscy byli zwycięzcami bo liczyła się dobra zabawa i fair play.

 

- Na powrocie „zahaczyliśmy” o wodospad Siklawica, do którego musieliśmy dotrzeć już w strugach deszczu ale to nie okazało się żadnym problemem po takiej zaprawie dzień wcześniej – mówi Piotr Świtaj w rozmowie z Dęblin24

 

Trzeci dzień to już gratka wspinaczkowa dla większości uczestników. Po paru godzinach marszu i wspinaczki po łańcuchach uczestnicy wycieczki znaleźli się na „ustach rycerza” zdobywając Giewont.

 

 

Tutaj wielką rolę odegrała profesjonalna asekuracja synów przez Ojców. Pod Krzyżem stanęli: Aleksander Jakubaszek z Tatą, Konstanty i Bartek Potoccy z Tatą, Olaf i Oliwier Świtaj z Tatą, Bartek Kosek z Tatą, Paweł Filipek z Tatą, Michał Gadomski i ks. Dariusz Wójcik.

 

Pozostali uczestnicy zdobyli w tym czasie przełęcz Kondracką a wśród nich Kacper Bułyszko z tatą, Wiktor Hamerla z tatą i Krzysztof Szymański.

 

- W tej wędrówce pośród tatrzańskich szlaków odkrywaliśmy siebie i to gdzie są granice naszych możliwości... Góry pokazały nam nasze braki ale jednocześnie nauczyły nas stawać się silniejszymi. Hart ducha i siła zaczęły dominować nad naszymi słabościami. Tatry uczą pokory, to prawda, ale wyzwalają też ogromne męstwo i nigdzie indziej nie dane przeżycia potęgi tego co stworzył Pan Bóg - mówi ksiądz Dariusz Wójcik 

 

 

Piąty dzień uczestnicy rozpoczęli mszą św. na Krzeptówkach, gdzie ks. Dariusz odprawił mszę, a na powrocie uczestniczy wycieczki nawiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

 

Następnie szczęśliwie i z bagażem pełnym wrażeń wrócili bezpiecznie do domu. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę i na pewno organizatorzy powtórzą go za rok! 

 

Z osób dorosłych udział w wycieczce wzięli: Ks. Dariusz Wójcik - organizator, Krzysztof Szymański, Michał Gadomski, Tomasz Hamerla, Sylwester Potocki, Jarosław Jakubaszek, Bartosz Potocki, Paweł Filipek, Waldemar Filipek, Rafał Kosek, Sławomir Doroś, Rafał Bułyszko oraz Piotr Świtaj - sportowe wsparcie techniczne.

 
 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zdjęcie poglądowe/ pixabay.com / moakets
NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA W DĘBLINIE.   Przypominamy, że od 1 marca 2019 r. w Dęblinie j...
Miasto Dęblin przystąpiło do organizacji kolejnej edycji Biegu Tropem Wilczym - Biegu Pamięci Żołnierzy W...
MIEJSKI DOM KULTURY ZAPRASZA DO UDZIAŁU W CYKLICZNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM DĘBLIŃSKIE ZDJĘCIE ROKU POD...
Fot. Free-Photos/pixabay/Firmbee
PRZEDŁUŻENIE TERMINU PŁATNOŚCI RAT PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI WSKAZANYM PRZEDSIĘBIORCOM, KTÓRYCH PŁY...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Warning: include(sides/newsletter/index.php): failed to open stream: Permission denied in /home/arpass/ftp/deblin24/templates/region/index.php on line 341

Warning: include(sides/newsletter/index.php): failed to open stream: Permission denied in /home/arpass/ftp/deblin24/templates/region/index.php on line 341

Warning: include(): Failed opening 'sides/newsletter/index.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/arpass/ftp/deblin24/templates/region/index.php on line 341
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Angielski w praktyce – szybki kurs języka do korporacji
Interesuje Cię szybka i skuteczna nauka praktycznego angielskiego? Wybierasz się do pracy, pracujesz lub uczysz się zagranicą? ...
Szczegóły ogłoszenia

Dodaj bezpłatne ogłoszenia ze zdjęciem
Dodaj [url=http://kraken.ac/]bezpłatne ogłoszenie[/url] , możesz dodać zdjęcia, ogłoszenie możesz dodać do wielu działów tematyc...
Szczegóły ogłoszenia

Skup aut za gotówkę, kasacja, skup quadów, skup skuterów, auto skup, złomowanie aut
Odkupimy od Ciebie każdego anglika za gotówkę! Każde auto w każdym stanie. Zajmujemy się skupem samochodów osobowych z kierown...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownik infolinii – praca zdalna.
Rekrutujemy osoby z niepełnosprawnością na stanowisko:Pracownik infolinii – praca zdalna. Treść ogłoszenia: [size= 12px]http...
Szczegóły ogłoszenia

holowanie warszawa 24h
nasza firma oferuje calodobowe uslugi holowania samochodow osobowych i malych dostawczych na lawecie ,nasze uslugi sa dostepne 2...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook