Dzisiaj jest piątek, 02 grudnia 2022 r., 336 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Akcja, relaks, edukacja w Magicznych Ogrodach
Dodał: admin, 22-09-2022 10:57, odsłon: 281

Pod tymi trzema tytułowymi słowami kryją się najważniejsze rzeczy, którymi Magiczne Ogrody dzielą się ze swymi gośćmi.

 

Akcja ma przede wszystkim związek z oryginalnymi atrakcjami, które można znaleźć na terenie parku. Korzystanie z nich to fizyczne angażowanie się w ruch i przeszkody, które trzeba pokonać. Kontakt z nimi trwa kilka godzin, po nich naturalny jest odpoczynek na łonie natury, np. na jednym z wielu leżaków. Ostatni element to edukacja.

 

Uczymy się całe życie

Właściwie ma się z nią kontakt od samego początku wizyty w Magicznych Ogrodach. To obcowanie z roślinami. Młodzi goście często pierwszy raz widzą niektóre kwiaty czy rośliny. Przy wielu z nich stoją tabliczki z nazwą i opisem. Kolejny ważny element to obecna w janowieckim parku oryginalna baśń.


Ta, którą poznajemy w Ogrodach uczy, bawi i nadaje kontekst przeżywanym przygodom. To alegoryczna opowieść o świecie dobra i zła – pozwalająca wytłumaczyć dzieciom istotę wartości, z którymi spotykają się każdego dnia. Tu znajdujemy przestrzeń, gdzie najmłodsi poznają świat z najbliższymi. I jeszcze dostępny dla wszystkich sklep z pamiątkami oferuje książki, które traktują o takich wartościach jak samorozwój, przyjaźń, pracowitość.

 

 

Wartości czekają

Warto zwrócić uwagę, że wszystkie powyższe rzeczy są dostępne na wyciągnięcie ręki ale nie ingerują w wybory gości – każdy może, ale nie musi z nich korzystać.


Niewątpliwą wartością Magicznych Ogrodów jest fakt, że to park sensoryczny. Chodzi o doświadczanie przez zmysły, czyli sensory. W parku aktywnie pracują wszystkie z nich – widzimy i odczuwamy kolory, zapachy i smaki (niektórych) roślin, słyszymy szemrzące strumyki, dotykamy wszechobecnych naturalnych materiałów (kamień, drewno, piasek, szkło). Do prawidłowego funkcjonowania zarówno sfery poznawczej, jak i fizycznej dziecka, jak i dorosłego potrzebna jest odpowiednia współpraca wszystkich zmysłów - czyli integracja sensoryczna. Każda czynność przez nas wykonywana wymaga działania co najmniej kilku. Te procesy są jednak najbardziej aktywne do 7 roku życia. Niewątpliwie przebywanie w janowieckim parku wspomaga ową integrację. Niektórzy z małych gości Magicznych Ogrodów mają z nią problemy.

 

 

Harce Mordolańce

W najbliższy weekend 24 i 25 września - spotkanie Mordola będzie możliwe w różnych miejscach, nie tylko na Dziedzińcu! Oprócz tego o dobre nastroje zadbają Krasnoludy Wyrwipałka i Rafcio! Czas na Weekend z Mordolami!

 

Magiczne Ogrody Janowiec

Rodzinny Park Tematyczny to niezwykła mieszanka ogromnej ilości roślin z oryginalną baśnią. Goście przez wiele godzin mogą przemierzać tu wygodne, utwardzone ścieżki i trafiać na tematyczne krainy. Dzięki temu poznają i park i baśń. Napotkają tu bohaterów ogrodowej opowieści – Wróżki Smużki, Krasnoludy, Bulwiaki i Mordole żyją tylko w Magicznych Ogrodach.


Na odwiedzających Trzcianki czeka 5 restauracji, bezpłatne parkingi i wszystkie atrakcje w cenie biletu. Park położony jest w pobliżu Kazimierza Dolnego i Janowca. Stosunkowo blisko jest stąd do Radomia (63 km), Lublina (67 km), Kielc (146 km) i Warszawy (158 km).

 

www.magiczneogrody.com

 

www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec

 

www.instagram.com/magiczne_ogrody

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Magiczne_Ogrody

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W środę 30 listopada na Pływalni Powiatowej w Rykach, odbyły się powiatowe zawody w pływaniu indywidualny...
Źródło: Miasto Dęblin
Do jakich pojemników należy wyrzucać poszczególne odpady?   Szczegółowy spos...
Źródło: Miasto Dęblin
Na ostatniej sesji Rady Miasta zostały podniesione opłaty za odpady komunalne z 28 zł od osoby na 37 zł o...
Od 14.11 do 25.11.2022r. w lokalu MBP Filii Wiślana można było oglądać wystawę Stanisław Moniuszko (1819-...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Pracownicy z Ukrainy, Azji, Leasing Pracowników
Pracownicy z Ukrainy, Azji, Leasing Pracowników.
Szczegóły ogłoszenia

Oriflame Wszystko - 20% Plus Bonusy
Jeśli lubisz kosmetyki Oriflamei chciałabyś je mieć 20% taniej,a do tego zdobywać nagrody, otrzymywać dodatkowe zniżki do -80%,t...
Szczegóły ogłoszenia

Rozwiązania skalujące, GPU Rigs, Bitmain, Antminer, iPollo, Bobcat dostępne na sprzedaż
Aby uzyskać wyczerpującą listę i szczegółowe informacje o produktach, odwiedź nas na stronie: https://www.viconicsmines.com/ E-...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
-Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu!Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumi...
Szczegóły ogłoszenia

Kosmetyki Oriflame - 20%, Nagrody, Bonusy
Lubisz i zamawiasz kosmetyki Oriflame? To świetnie! Ponieważ dołączając do Klubu Oriflame możesz je mieć 20% taniej, do tego...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook