Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r., 140 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Kobieca Niedziela 2019
10 marca pociągiem z Dęblina bezpośrednio do Radomia
Dodał: admin, 09-03-2019 09:04, odsłon: 917

Na stacji w Dęblinie zakończył się kolejny etap prac PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach modernizacji trasy z Lublina do Warszawy. Po ponad rocznej przerwie dzięki nowym torom i rozjazdom 10 marca pociągi wrócą na odcinek Dęblin - Bąkowiec.

 

Pasażerowie skorzystają z dwóch peronów i przejścia podziemnego. Na rzece Wieprz ukończono budowę drugiego mostu o wadze 1000 ton.

W niedzielę, 10 marca z peronu nr 1 i 2 podróżni pojadą pociągiem bezpośrednio do Radomia.

 

Kończy się zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Dęblin - Bąkowiec, wprowadzona w grudniu 2017 r. ze względu na modernizacje stacji w Dęblinie.

 

Wygodne perony i przejście dla pieszych

 

W Dęblinie gotowy jest już cały peron nr 2. W grudniu udostępniono jedną krawędź,
co umożliwiło przywrócenie ruchu pociągów do Łukowa. Pasażerowie otrzymali nowe ławki, oświetlenie i gabloty informacyjne. W najbliższy weekend oddana zostanie druga krawędź. Zakończyła się budowa szerokiej wiaty, która osłoni podróżnych przed deszczem.

 

Na jednokrawędziowym peronie nr 1 przy dworcu ułożono płyty peronowe i nową nawierzchnię. Wybudowano nowe chodniki. Montowane jest oświetlenie. Od niedzieli z peronu skorzystają podróżni. W trakcie budowy znajduje się peron wyspowy nr 3. Obiekt zostanie oddany do użytku w czerwcu br.

 

Po zakończeniu modernizacji pasażerowie będą korzystać z trzech wygodnych peronów wyposażonych w funkcjonalne wiaty, ławki i tablice z rozkładami jazdy. Perony będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Ścieżki dotykowe ułatwią poruszanie się osobom niedowidzącym.

 

Bezpieczną drogę do pociągu zagwarantuje nowe przejście podziemne wyposażone 

w pochylnie i trzy windy. Powstały już ściany, zadaszenie tunelu oraz schody prowadzące na perony. Obecnie przejście umożliwia dojście do peronu nr 2.

 

Szybciej po nowych torach i wiadukcie nad ul. Balonna

 

W Dęblinie dobiega końca pierwszy etap przebudowy układu torowego po zachodniej stronie stacji. Ułożono nowe szyny i tłuczeń. Zakończyła się modernizacja 7 nowych torów oraz 21 rozjazdów. Nad nowymi torami zamontowano sieć trakcyjną. Postępują odbiory techniczne i eksploatacyjne nowych elementów infrastruktury. Równolegle postępuje budowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Na początku roku rozpoczęły się prace obejmujące tory na wschodniej stronie stacji.

 

Zakończyła się budowa torów na wiadukcie kolejowym nad ul. Balonna w Dęblinie. Pierwszym torem jeżdżą już składy towarowe. Ułożono szyny drugiego toru. Zakończył się montaż sieci trakcyjnej. Przebudowany wiadukt umożliwia sprawny i szybki przejazd pociągów. Korzyści z przebudowy odczują kierowcy. Obiekt został podwyższony i poszerzony, co zapewni płynny, dwustronny ruch, który do tej pory odbywał się naprzemiennie. Otwarcie drogi pod wiaduktem nastąpi na początku czerwca br. Po modernizacji pociągi na odcinku Pilawa – Dęblin – Lublin pojadą z prędkością 160 km/h.

 

Punktualniejsze i bezpieczniejsze podróże w Dęblinie zapewni nowe lokalne centrum sterowania. Budynek znajduje się na ukończeniu. Będą montowane nowoczesne systemy komputerowe, umożliwiające zdalne sterowanie urządzeniami na stacji i linii. Zapewniony będzie sprawny ruch pociągów od Garwolina przez Dęblin do Puław.

 

Nowe mosty na Wieprzu

 

Budowa kolejowej przeprawy nad rzeką Wieprz to jedno z najbardziej skomplikowanych technicznie zadań na modernizowanej trasie Warszawa - Lublin. Gotowe są już obie bliźniacze konstrukcje o długości 170 m i szerokości 22 m, które zostały wsunięte na podpory za pomocą specjalnych siłowników. Od ubiegłego roku po jednej z nich jeżdżą ciężkie składy towarowe obsługujące m.in. Zakłady Azotowe w Puławach. Drugi obiekt zostanie oddany do użytku wraz z jednym torem na odcinku Dęblin – Lublin na jesieni.

 

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.warszawa-lublin.pl

 

Modernizacja linii kolejowej nr 7 jest największym projektem w Krajowym Programie Kolejowym. Wartość projektu wynosi ponad 3,4 mld zł, z czego kwota dofinansowania unijnego POIiŚ to ponad 2,9 mld zł. Prace zostaną zrealizowane do 2022 roku.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Olga Rudnicka, jedna z najmłodszych polskich pisarek, w ostatni dzień obchodów Tygodnia Bibliotek ...
W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka" 13 maja w MBP Filia Wiślana odbyło si...
"Przyszłość zaczyna się dzisiaj" - te słowa były mottem uroczystości, która odbyła się 26 kwietnia...
W czwartek 16 maja w MDK w Dęblinie odbyły się eliminacje powiatowe 38.Małego Konkursu Recytatorskiego. ...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu! Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i ...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

Siatka Na Boisko, Osłona Boiska
Zalety ogrodzenia boisk z siatki polipropylenowej: -możliwość zastosowania odpowiedniej wysokości ogrodzenia, co zwiększa och...
Szczegóły ogłoszenia

Wynajmę kawalerkę
Wynajmę kawalerkę w bardzo dobrej lokalizacji. Blisko targ, Lidl, Kaufland, Tesco. W pobliżu przystanki autobusowe do miadta i n...
Szczegóły ogłoszenia

Skuteczny angielski przez Skype bo potrzebujesz go w korpo
Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język angielski ? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość ...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook