Dzisiaj jest wtorek, 22 września 2020 r., 266 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Piotr Świtaj, Kamil Kowalski i Marek Bany wzięli udział w ostatnim etapie historycznego projektu "Odyseja Wiślana"
Dodał: admin, 17-08-2020 16:10, odsłon: 491

W sobotę 15 sierpnia trzech reprezentantów Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać Piotr Świtaj, Kamil Kowalski i Marek Bany wzięli udział w ostatnim etapie historycznego projektu Leszka Naziemca i Łukasza Tkacza - "Odyseja Wiślana" (przepłyniecie całej Wisły wpław etapami, ponad 1000 km w samych kąpielówkach, czepku i okularkach), który przebiegał od Przystani Leszkowy do Mikoszewa.

 

"Odyseja Wiślana" to manifest Leszka Naziemca i Łukasza Tkacza przeciwko budowie drogi wodnej E30 i tym samym pozbawieniu Wisły jej naturalnych walorów. Panowie chcieli także pokazać, że w rzekach można pływać, pod warunkiem, że umie się pływać. I to kolejna sprawa czyli potrzeba obowiązkowej nauki pływania w szkołach podstawowych, gdyż w Uni Europejskiej Polska jest na pierwszym miejscu pod względem ilości utonięć w ciągu roku. Piotr, Kamil i Marek w pełni popierają te postulaty, stąd ich udział w projekcie.

 

Odcinek jaki pozostał do przepłynięcia wynosił około 20 km.

 

Jak powiedzieli, tak zrobili. W sobotę 15 sierpnia trzech reprezentantów Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać Piotr Świtaj, Kamil Kowalski i Marek Bany wzięli udział w ostatnim etapie historycznego projektu Leszka Naziemca i Łukasza Tkacza - "Odyseja Wiślana" (przepłyniecie calej Wisły wpław etapami, ponad 1000 km w samych kąpielówkach, czepku i okularkach), który przebiegał od Przystani Leszkowy do Mikoszewa - około 20km.

 

Łącznie po około 6,5h z dwiema przerwani (30 min. i 15 min.) pływacy przepłynęli około 20 km.

 

Początkowo mówiło się o 14 km w ostatnim etapie, i Panowie na tyle się nastawiali. Okazało się jednak, że do morza zostało około 17 km.

 

Pomimo nieoczekiwanej "nadwyżki", panowie postanowili dołożyć jeszcze około 3 km morzem, by wspólnie z Leszkiem i Łukaszem wyjść na plażę w Mikoszewie i swiętować finał tego niezwykłego przedsięwzięcia.

 

Mój łączny wiślany dorobek u boku tych pływackich Herosów wyniósł 59 km w 3 etapach (październik 2018 - 6km przy temp. wody 10,6°C, maj 2019 - 33 km przy temp. wody 12,2°C i sierpień 2020 - 20 km przy temp. wody 23°C.) Jednakże pomimo najcieplejszej wody, to ten ostatni etap okazał się najciekawszym i zarazem najcięższym - wspomina Piotr Świtaj - Wyzwanie było tym ciekawsze i zarazem trudniejsze, gdyż po około 6 km nieoczekiwanie pojawila się cofka oraz czołowa fala od Bałtyku, co momentami praktycznie wyrównywało siłę nośną nurtu.

 

Wysokość fali sprawiała natomiast, że pływacy niejednokrotnie dosłownie poczuli smak Wisły. Niewątpliwie było to niesamowite przeżycie dla wszystkich osób biorących udział w tym wspaniałym projekcie.

 

Podsumowując 

 

Pływacy Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać.  podczas "Odysei Wiślanej" zaliczyli: Piotr Świtaj około 59 km (prawie 2,5 etapu), Arkadiusz Nowak około 33 km (1 etap), Kamil Kowalski około 20 km (1etap), Marek Bany około 20 km (1 etap) i Łukasz Majchrzak około 2 km (część etapu). Całość ostatniego etapu zaliczyło 7 z 17 osób.

 

Cały przepływ zabezpieczała ekipa z katowickiego WOPR oraz Michał Starosolski Biura Kadr Medycznych.

 

Ogromne gratulacje dla Leszka Naziemca i Łukasza Tkacza tak wspaniałego wyczynu!

 

Czekamy na kolejne inspiracje!

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W dniu 17 września 2020 roku 20 osobowa grupa uczniów rozpoczęła udział w XXVIII Ogólnopols...
17 września odbyło się oficjalne otwarcie biblioteki na os. Wiślana po remoncie. Projekt: „Nowoc...
W sobotę 12.09 w godz. 13.00 - 16.00 w Miejskim Domu Kultury nad Wisłą, odbyło się spotkanie organizator&...
Uchwałą Nr 9/2020 Zarządu Stowarzyszenia LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej" z dnia 14 września 2...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

Płytki ze starej cegły płytki z cegły lico środki narożniki płytka podłogowa cegła
Wszystkie aktualności na stronie: [url=https://www.facebook.com/OLD-BRICKS-P%C5%82ytki-z-Ceg%C5%82y -101607941322063/?modal=adm...
Szczegóły ogłoszenia

Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online
Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integ...
Szczegóły ogłoszenia

Kuchnie węglowe, na drewno, pellety, piecyki, kominki
Kuchnie węglowe, na drewno, na pellety (także z zamkniętą komorą spalania do domów z rekuperacją), kuchnie elektryczne, gazowe i...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook