Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Rok 2018 był obchodzony w Szkole Podstawowej nr 4 pod znakiem „Niepodległej”
Dodał: admin, 29-11-2018 09:44, odsłon: 214

W styczniu przygotowano harmonogram działań i w ciągu całego roku realizowano przedsięwzięcia z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Wśród zaplanowanych działań były: wystawa pamiątek związanych z tą rocznicą, wystawa książek prezentujących drogę do niepodległości poprzez XIX-wieczne powstania i I wojnę światową.

 

W bibliotece przygotowano wystawę „Dzieje i znaczenie symboli narodowych w życiu Polaków - godło, hymn, barwy narodowe, flaga”. W czytelni zorganizowano również wystawę fotografii pod hasłem „ W polskiej ziemi…”.

 

 

Uczniowie na godziny wychowawcze przygotowywali prezentacje multimedialne i referaty na temat „Sylwetki twórców polskiej niepodległości”. Nauczyciele poloniści zorganizowali konkursy literackie pod hasłem „Gdy myślę Polska”, konkursy na wiersze o tematyce patriotycznej, spotkania czytelnicze „Nasza Polska’, na których uczniowie czytali i słuchali samodzielnie wybranych fragmentów poezji i prozy. Odbyły się również konkursy ortograficzne tematycznie związane z rocznicą.

 

W oddziale przedszkolnym, w ramach akcji „Jak miło słuchać, gdy czyta tata”, odbył się cykl spotkań , na którym ojcowie dzieci czytali wybrane przez siebie fragmenty prozy poświęcone historii Polski.

 

Nauczyciele historii przeprowadzili konkursy wiedzy o twórcach niepodległej Polski.

W maju, w ramach obchodów odzyskania niepodległości biblioteka szkolna wraz z Klubem 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego zorganizowała międzyszkolny konkurs z okazji 100-lecia lotnictwa polskiego. Również w tym miesiącu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plebiscycie „100 książek na stulecie odzyskania niepodległości”. Zaproponowane przez uczniów książki biblioteka zakupiła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

 

 

Cała szkoła została udekorowana barwami narodowymi. Każda z klas organizowała swoje obchody święta. Uczniowie wzięli udział w koncercie pieśni patriotycznych i mieli również możliwość ich wspólnego śpiewania na koncercie grupy Limbos. Nie mniej interesujące dla naszych uczniów było przedstawienie grupy REKONSTRUKTO pod hasłem „ Ku niepodległości”.

 

 

Część uczniów miała możliwość wyjazdu do kina na film „Dywizjon 303 prawdziwa historia”. W październiku uczniowie klas VII wzięli udział w uroczystości patriotycznej w filii Masów Biblioteki Publicznej. Wysłuchali montażu literackiego przygotowanego przez Dyskusyjny Klub Książki, odbyli spotkanie z poetką, która recytowała swoje patriotyczne wiersze. Mieli możliwość porozmawiania z rówieśniczką naszej niepodległej Ojczyzny, która barwnie opowiadała o swoich losach. Na koniec grupa uczennic naszej szkoły z nauczycielką zaprezentowała koncert pieśni patriotycznych. Kotyliony na uroczystości miejskie również przygotowali uczniowie naszej szkoły.

 

 

 

Podsumowaniem obchodów była uroczystość patriotyczna, która 9 listopada zgromadziła całą społeczność szkolną. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy IIIa przedstawiając montaż literacko-muzyczny dla młodszych dzieci. Następnie uczniowie wszystkich klas malowali „pocztówkę dla Marszałka”. O godz. 11.11 wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Kolejnym punktem obchodów była inscenizacja przygotowana przez kółko historyczne, która przypominała wydarzenia historyczne związane z obchodzoną rocznicą. Kulminacją obchodów był koncert pieśni patriotycznej połączony z konkursem na najpiękniej wykonaną pieśń. Każda klasa prezentowała swoją pieśń, a jurorzy wybrali trzy najpiękniej zaśpiewane. Ostatnim akcentem święta było podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego „Dęblin – moja mała Ojczyzna”.

 

Uczniowie klasy VIIIb przedstawili film o zabytkach Dęblina, prezentację dotyczącą sławnych mieszkańców naszego miasta, różnice między językiem mieszkańców Dęblina a językiem ogólnopolskim oraz film „W świecie potraw dęblińskich”. Uczniowie klasy VIIa zaprezentowali samodzielnie nakręcony film „Polscy lotnicy w bitwie o Anglię”. Nasi uczniowie brali również udział w uroczystościach miejskich obchodów Święta Niepodległości, uczestnicząc we Mszy św. za Ojczyznę i w apelu poległych.

 

 

 

Tekst: Małgorzata Ługowska-Wojdat.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
„Wyrażam serdeczne podziękowania za nadesłane karty z życzeniami z okazji Świąt Wielkiej Nocy. &n...
W dniu 13 kwietnia 2019 przed Ratuszem Miasta Dęblin odbyła się kolejna edycja „Kiermaszu Wielkanoc...
W niedzielę już od samego rana będzie czekała święconka na stole i smakowite przystawki.   Tradyc...
To właśnie w tym dniu na każdym osiedlu słychać piski i wrzaski dziewcząt i z daleka widać biegających za...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Konsultantka Oriflame
Szukasz dodatkowego zarobku? Chciałabyś połączyć pracę z przyjemnością?. Ta oferta jest dla Ciebie! Zostań konsultantką Ori...
Szczegóły ogłoszenia

Praca
Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie, jednakże potrzebujemy na to naprawdę ...
Szczegóły ogłoszenia

Praca
Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie, jednakże potrzebujemy na to naprawdę ...
Szczegóły ogłoszenia

Piłkochwyty, Siatki zabezpieczające na piłkochwyty
Siatki na piłkochwyty produkowane metodą bezwęzłową z polipropylenu. Siatki cechują się dużą wytrzymałością oraz odpornością n...
Szczegóły ogłoszenia

Kredyty hipoteczne do 35mln zł. Finansowanie inwestycji
Kredyty inwestycyjne do 35mln zł dla os.fiz., FIRM już od 6mca działalności oraz spółek celowych (też branże wykluczone). Akcep...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook