Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019 r., 201 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Rozwijaj się z PCK
Dodał: admin, 10-07-2019 09:35, odsłon: 109

PCK zaprasza młodych mieszkańców Dęblina do udziału w projekcie "Aktywni na 100 lat". Jest to zupełnie bezpłatny cykl szkoleń dla 15 osób z Dęblina i okolicy między 15 a 29 rokiem życia.

 

Podczas pierwszych spotkań, uczestnikom zostanie przedstawiony cały projekt, pokazane będą prawne aspekty współpracy z wolontariuszami, pokażemy wolontariat jako sposób na rozwój osobisty, źródło zdobycia nowych kompetencji i alternatywną formę spędzania wolnego czasu. 

 

Warto podkreślić, że każdy uczestnik na czas działań w projekcie zostanie ubezpieczony. Na każdym spotkaniu przewidziany jest catering. Dodatkowo uczestnicy otrzymają koszulki i gadżety PCK, które będą wsparciem w ich działalności.

 

Udział w projekcie i zaangażowanie w wolontariat to szansa na zdobycie doświadczenia w pracy w najstarszej organizacji humanitarnej w Polsce, która w 2018 roku obchodziła setną rocznicę. Do tego też nawiązuje tytuł projektu.  

 

 Po odbyciu szkoleń wstępnych uczestnicy sami będą decydowali, jakie działania podejmą i jaki kierunek obiorą zgodnie z celami PCK.  Jednym z największych wyzwań będzie projekt lokalny, na który uczestnicy otrzymają 2 000 zł. Grupa sama zdecyduje, na co zechcą wydać pieniądze, a może uda im się pozyskać sponsorów i podwoją bądź potroją tę kwotę a wyniku ich działań powstanie nowa społeczna inicjatywa.

 

W ramach projektu przewidziane są spotkanie z psychologiem oraz zajęcia indywidualne z coachem.

 

 

Interesująco zapowiadają się warsztaty tematyczne, które obejmować będą zajęcia m.in.  jak organizować wydarzenia na rzecz pomocy innym, zdrowie i zdrowy styl życia, pierwsza pomoc, warsztaty manualne i rękodzielnicze.

 

Najbardziej aktywni mogą liczyć na udział w wyjazdowych spotkaniach liderów/ek – czterodniowe wyjazdowe szkolenia liderów/ek – po trzy osoby z każdej grupy.  

26-29 sierpnia 2019 (wyjazd w ciekawe turystycznie miejsce dla trójki najbardziej zaangażowanych uczestników z każdej grupy).  

 

W grudniu 2019 zaplanowana jest „Gala wolontariatu” – dla 210 uczestników projektu, podczas której nastąpi prezentacja lokalnych projektów i wybór trzech najlepszych, które zostaną nagrodzone.  

 

-  W Dęblinie rekrutujemy grupę 15 młodych osób, które mogą liczyć na ciągłą pomoc i wsparcie konsultanta. Wszelkie informacje oraz dokumenty do pobrania znajdują się na www.pck.lublin.pl oraz na facebooku PCK Dęblin (tam przez messengera można uzyskać najszybszy kontakt). Telefony kontaktowy do konsultanta – Justyny Klimowicz to: 602-758-043.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ryki.powiat.pl
W środę 10 lipca Powiat Rycki podpisał umowę z firmą „JBM Budownictwo Sp. z o. o. Sp. k.” na ...
Żołnierze WOT będą wspierać organizację tegorocznego międzynarodowego zlotu harcerzy z całego świata, kt&...
Ponad 50 żołnierzy II turnusu służby przygotowawczej z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie zaangażowa...
W dniu 30 czerwca grupa 44 tancerzy z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, dyrektor MDK Dęblin Monika Bąka...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Pożyczki Pozabankowe Pod Zastaw Nieruchomości Bez BIK Także Dla Firm!
POŻYCZKI POZABANKOWE POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI BEZ BIK TAKŻE DLA FIRM!Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod...
Szczegóły ogłoszenia

Przygotuję sklep internetowy
Jeśli rozważasz otworzyć sklep internetowy online to proponuję do skorzystania z moich usług. Polecam się zakładaniem sklepów el...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne,...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kol...
Szczegóły ogłoszenia

Kupie Szable,Bagnety,Kordziki,Noże stare wojskowe
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook