Dzisiaj jest niedziela, 25 października 2020 r., 299 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Ślubowanie uczniów klas pierwszych ZSZ nr 1
Dodał: admin, 10-10-2020 11:09, odsłon: 171

Początek października to dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie czas szczególny. W rocznicę bitwy pod Kockiem – ostatniej bitwy kampanii wrześniowej 1939 roku – odbywa się uroczystość włączenia uczniów klas pierwszych w poczet społeczności Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie. W dniu 7 października 2020roku uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami, zebrali się w auli szkolnej na uroczystości ślubowania.

 

Po wprowadzeniu sztandaru nastąpiło powitanie osób zgromadzonych na uroczystości, po czym głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Kiebzak, która przybliżyła uczniom historię nadania szkole sztandaru i imienia bohaterskiego Generała Franciszka Kleeberga.

 

Pani dyrektor przypomniała, że 19 kwietnia 1986 roku Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie dołączył do szacownej rodziny Kleebergowskiej przyjmując za patrona Generała Franciszka Kleeberga. Od tego momentu, czyli 1986 roku, szkoła stara się uczestniczyć we wszelkich działaniach, wydarzeniach, obchodach, konkursach związanych z generałem Franciszkiem Kleebergiem i Samodzielną Grupą Operacyjną „Polesie”. Szkoła posiada Salę Tradycji poświęconą SGO „Polesie” i jego dowódcy. W kolejne rocznice walk stoczonych przez Samodzielną Grupę Operacyjną „Polesie” uczniowie i nauczyciele wraz ze sztandarem uczestniczyli w uroczystościach rocznicowych organizowanych w Kocku, Adamowie, Serokomli, Turzystwie, Kalinowym Dole i w Woli Gułowskiej. Ponadto poczet sztandarowy szkoły uczestniczy we wszystkich ważnych obchodach rocznic i świąt państwowych, przede wszystkim w obchodach rocznicy urodzin i śmierci Generała.

 

Następnie rozpoczęła się ceremonia ślubowania na sztandar, podczas której pierwszoklasiści zobowiązali się do przestrzegania najważniejszych życiowych i szkolnych wartości. Zgromadzeni mogli także usłyszeć krótką część artystyczną o patriotycznym charakterze przygotowaną przez młodzież klas starszych. Scenariusz przygotowała Pani Urszula Kostyra i Pani Teresa Kowalska, oprawę muzyczną Pani Małgorzata Radomska, a o dekorację zadbała Pani Anna Strumnik. Młodzież złożyła, zgodnie z tradycją, wiązankę pod popiersiem bohaterskiego generała w głównym holu szkoły.

 

Mamy nadzieję, że uroczystość skłoniła wszystkich do refleksji na temat zła wojny. Wierzymy, że nigdy nie będziemy musieli przeżywać tego, czego doświadczyli polscy żołnierze walczący pod dowództwem gen. Franciszka Kleeberga pod Kockiem.

 

 

 

/Małgorzata Radomska/

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
  W związku z otwarciem nowego skrzydła szpitalnego w radomskim areszcie Służba Więzienna poszukuje...
W imieniu całej społeczności SOSW w Dęblinie pragnę podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym ok...
Przy lubelskich szpitalach działa już osiem punktów wymazowych w pełni prowadzonych przez żołnierz...
Zgodnie z zapisami umowy na dostawę samolotów szkolenia zaawansowanego dla Sił Powietrznych RP, ro...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
FARMASI szukamy nowych Konsultantów, Liderów
Zapraszam serdecznie do współpracy z firmą Farmasi ! Znana marka działająca od wielu lat na światowych rynkach i wkracza do...
Szczegóły ogłoszenia

Prace ogólnobudowlane od zaraz. Dęblin
Poszukuję 2-3 osób do robót ogólnobudowalnych w Dęblinie. Kontakt 606 209 109
Szczegóły ogłoszenia

Serwis sprzętu sportowego w siłowniach szkolnych Dęblin
Serwis sprzętu sportowego w siłowniach szkolnych, miejskich ośrodkach sportu, urzędach państwowych, jednostkach wojskowych, hote...
Szczegóły ogłoszenia

Skutecznie nauczę Cię niemieckiego przez Skype
Dzień dobry/Guten Tag przeczytaj moją historię nauki niemieckiego przez Skype. Zajmie Ci to 2 minuty. Nazywam się Jolanta i...
Szczegóły ogłoszenia

Rębak walcowy R120 C330 C360 cena brutto z TRANSPORTEM
RĘBAK R120 6 NOŻOWY Najnowszy model 2020 Cena 3950 BRUTTO ( z kołem zamachowym i osłoną 4500) TRANSPORT GRATIS WORKOWNICA W C...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook