Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Szkoła Podstawowa nr 5 w Dęblinie najlepsza w piłkę nożną w województwie lubelskim!
Dodał: admin, 29-05-2023 17:35, odsłon: 1005

W piątek 26 maja w Łęcznej odbyły się finały wojewódzkie w piłkę nożną chłopców z rocznika 2010 i młodszych.

 

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie w składzie: Sebastian Mikusek, Rafał Nawrotek, Hubert Skóra, Mateusz Rybak, Dawid Cieśla, Oskar Gazda, Gabriel Przybyś, Wiktor Hamerla, Kamil Grabowski oraz Kacper Bułyszko, prowadzona przez Piotra Świtaja, zapewniła sobie awans do tych rozgrywek, wygrywając wcześniej kolejno finały miejskie, powiatowe oraz rejonowe.

 

Na zawody wojewódzkie stawiły się najlepsze drużyny z 6 rejonów: Lublin, Łęczna, Biała Podlaska, Krasnystaw, Kraśnik i Dęblin.

 

Drużyna SP5 po losowaniu trafiła do mocnej grupy z Krasnymstawem i Lublinem. Pierwszy mecz z Krasnymstawem rozpoczął się błyskawicznym prowadzeniem "Piąteczki". Chwilę później pada druga bramka dla SP5. Następnie przeciwnicy strzelają bramkę kontaktową. Ostateczny wynik meczu do 2-1 dla Dęblina.

 

Drugi mecz dęblińskiej drużyny to starcie z bardzo mocną ekipą z Lublina. Tutaj szale zwycięstwa podczas meczu przechylały się kilkukrotnie. Na dwie minuty przed końcem meczu, to Lublin był bliższy końcowej wygranej prowadząc 3-2. Jednakże waleczna postawa zawodników "Piąteczki" i motywacja sprawiają, że ostatecznie Dęblin wygrywa 4-3 a zwycięska bramka pada dosłownie w ostatnich sekundach meczu, tym samym zapewniając sobie udział w finale. Drugą grupę wygrywa Łęczna - gospodarz turnieju.

 

Finałowy mecz między Dęblinem a Łęczną rozpoczyna się prowadzeniem drużyny gospodarzy. Jednakże reprezentacja SP5 w Dęblinie szybko odpowiada i wyrównuje. Podstawowy czas gry kończy się wynikiem 1-1. O ostatecznym zwycięstwie ma zadecydować dogrywka, w której wg. przepisów "złota bramka" kończy mecz. Dogrywka na początku nie układa się po myśli trenera.

 

Podstawowy zawodnik doznaje kontuzji i potrzebne jest przebudowanie formacji. Przed utratą gola, "piąteczkę" trzykrotnie ratuje znakomicie spisujący się bramkarz. I w tym momencie ostateczną szalę zwycięstwa na konto Dęblina przechyla zawodnik, który zasila zespół z rezerwy, strzelając wymarzoną "złotą bramkę". Bramki w całym turnieju strzelali: Sebastian Mikusek - 6 bramek, Mateusz Rybak - 1 bramka, Gabriel Przybyś - 1 bramka (złota). Jednakże to cały zespół ciężką pracą i determinacją wywalczył najwyższą pozycję w naszym województwie. 

 

Jednocześnie jest to historyczne zwycięstwo drużyny z SP5 w finałach wojewódzkich w piłkę nożną, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Kolejny etap to finały ogólnopolskie, w których zmierzą się najlepsze drużyny ze wszystkich województw w Polsce.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Z okazji Dnia Dziecka, Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie autorskie z Panem Mirosławem ...
Fot. Dęblin24
Osiedle Stawy, zazwyczaj ciche i spokojne, w dniu 8 czerwca zamieniło się w tętniący życiem plac zabaw pe...
W czwartek 23 maja w Miejskim Domku Kultury w Dęblinie odbył się Turniej Powiatowy 43. Małego Konkursu Re...
Fot.Kamil Krypski/UM
Dęblin, 2 czerwca – Stadion Miejski w Dęblinie tętnił życiem i radością. Tego wyjątkowego dnia odby...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook