Dzisiaj jest piątek, 02 grudnia 2022 r., 336 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
W tej szkole marzenia się spełniają – praktyki zawodowe w Hiszpanii uczniów ZSZ Nr1 w Dęblinie
Dodał: admin, 04-10-2022 21:27, odsłon: 333
Fot. Artur Misiak
Fot. Artur Misiak

2 października 2022 r. grupa 24 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie pod opieką Pana dyrektora Artura Misiaka i Pani Jolanty Kiebzak, wyruszyła na podbój słonecznej Andaluzji. To już kolejny raz 12 elektryków i 12 informatyków wyleciało na miesięczne zagraniczne praktyki zawodowe.

 

Najpierw pokonaliśmy trasę Dęblin-Katowice, by z lotniska w Katowicach-Pyrzycach polecieć liniami Wizzair do Malagi. W godzinach wieczornych przybyliśmy do hotelu Parasol Garden w Torremolinos niedaleko Malagi, który usytuowany jest zaledwie 50 metrów od plaży.

 

Dzień pierwszy to początek naszej przygody… To już były niesamowite wrażenia, pierwszy lot samolotem i związane z tym emocje, procedury, start i lądowanie, odprawa, zupełnie nowe przeżycia i doświadczenia.

 

Ciepłe przyjęcie przez organizację partnerską Euromind upewniło nas w przekonaniu, że będzie to niesamowita przygoda… Przywitała Nas Pani Ola, która wyjaśniła nam zasady pobytu, najważniejsze informacje i jak będzie wyglądał nasz kolejny dzień.

 

Jesteśmy tu, bo ten wyjazd stwarza nam szansę na rozwój umiejętności zawodowych z zakresu informatyki i elektryki, a także wzmocnienie znajomości języka angielskiego i hiszpańskiego. Zagraniczne praktyki dają nam szanse na nabycie praktycznych umiejętności i kompetencji zawodowych w zakresie zgodnym z profilem kształcenia. 

 

Przez 4 tygodnie będziemy nabywać doświadczenia zawodowego w pracy w zakładach o wysokim standardzie usług i przygotowywać się do pracy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i technologii.

 

Liczymy, że poprzez realizację praktyk wzrośnie standard nauczania w naszej szkole, wzbogacony zostanie proces kształcenia zawodowego poprzez nabycie wysokiego stopnia kwalifikacji zawodowych, zdobytych podczas wykonywania praktycznych zadań w miejscu pracy.

 

Damy "przykład dobrej praktyki" dla innych, gdyż takie wyjazdy wykraczają poza obszar standardowej edukacji w naszej szkole, nadają jej wymiar ponadnarodowy. Udział w programie Erasmus + jest dla nas szansą na podniesienie jakości pracy szkoły.

 

Liczymy, że dzięki mobilności wzrosną nasze kompetencje zawodowe, wiedza na temat kultury i tradycji Hiszpanii, tolerancji i otwartości międzynarodowej, umiejętności organizacyjnych, interpersonalnych, społecznych i osobistych.

 

Zobaczymy, co przyniosą kolejne dni ale już teraz wiemy, że będzie cudownie…..

 

 

/Tekst: Jolanta Kiebzak

Fot. Artur Misiak/

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W środę 30 listopada na Pływalni Powiatowej w Rykach, odbyły się powiatowe zawody w pływaniu indywidualny...
Źródło: Miasto Dęblin
Do jakich pojemników należy wyrzucać poszczególne odpady?   Szczegółowy spos...
Źródło: Miasto Dęblin
Na ostatniej sesji Rady Miasta zostały podniesione opłaty za odpady komunalne z 28 zł od osoby na 37 zł o...
Od 14.11 do 25.11.2022r. w lokalu MBP Filii Wiślana można było oglądać wystawę Stanisław Moniuszko (1819-...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Pracownicy z Ukrainy, Azji, Leasing Pracowników
Pracownicy z Ukrainy, Azji, Leasing Pracowników.
Szczegóły ogłoszenia

Oriflame Wszystko - 20% Plus Bonusy
Jeśli lubisz kosmetyki Oriflamei chciałabyś je mieć 20% taniej,a do tego zdobywać nagrody, otrzymywać dodatkowe zniżki do -80%,t...
Szczegóły ogłoszenia

Rozwiązania skalujące, GPU Rigs, Bitmain, Antminer, iPollo, Bobcat dostępne na sprzedaż
Aby uzyskać wyczerpującą listę i szczegółowe informacje o produktach, odwiedź nas na stronie: https://www.viconicsmines.com/ E-...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
-Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu!Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumi...
Szczegóły ogłoszenia

Kosmetyki Oriflame - 20%, Nagrody, Bonusy
Lubisz i zamawiasz kosmetyki Oriflame? To świetnie! Ponieważ dołączając do Klubu Oriflame możesz je mieć 20% taniej, do tego...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook