Na Politechnice Rzeszowskiej w dniu 15.06 odbyły się finały zawodów modeli latających Learn & Fly.
Dla przypomnienia reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie złożona z uczniów: Kacper Karpiński, Dominik Olszewski, Paweł Ciepliński, Stanisław Tymczenko pod przewodnictwem opiekuna – nauczyciela Dariusza Kołodziejskiego zajęła drugie miejsce w półfinale zawodów w 22 BLT w Malborku.
W dniach 26 - 27 - 28.05 reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie złożona z uczniów: Kacper Karpiński, Dominik Olszewski, Paweł Ciepliński, Stanisław Tymczenko pod przewodnictwem opiekuna – nauczyciela Dariusza Kołodziejskiego, uczestniczyła w zawodach modeli latających Learn & Fly 2022, które odbyły się w 22giej Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku.
29 kwietnia 2022r. był dniem szczególnym dla tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie.
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas maturalnych po raz ostatni spotkali się z dyrekcją szkoły, wychowawcami, nauczycielami oraz kolegami i koleżankami.
„Oddając krew, ratujesz życie” – pod takim hasłem 6 kwietnia 2022 r. została zorganizowana w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie kolejna już Akcja Honorowego Krwiodawstwa.
O godzinie 9:30 przyjechał ambulans z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy oddział w Garwolinie i przystąpiliśmy do Akcji. Po wypełnieniu kwestionariusza dawcy krwi, ankiety medycznej, wstępnym przebadaniu (hemoglobiny, ciśnienia krwi, masy ciała) oraz po rozmowie z lekarzem – osoby w pełni zdrowe mogły przystąpić do oddania krwi.
Tylko zaledwie kilka osób, ze względów zdrowotnych nie zakwalifikowało się do oddania. Dzięki sprawnej organizacji, obsłudze i współpracy w czasie trwania akcji zdołało oddać krew aż 36 osób, dzięki czemu uzyskano 16,2 litra krwi!!! To naprawdę ogromne osiągnięcie.
Na ręce Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie Pani Jolanty Kiebzak wpłynęły podziękowania od Naczelnika Kowelskiego Rejonu Administracyjnego za pomoc humanitarną udzieloną dla Ukrainy przez społeczność naszej szkoły.
W swoim piśmie Pani Naczelnik Olga Czeren dziękowała za gesty solidarności skierowane w tym trudnym czasie do Ukraińców i życzyła wszystkim, żeby dobro, które stało się udziałem naszej społeczności, powróciło do wszystkich darczyńców.
Korzystając z pięknej, słonecznej pogody 19 marca grupa 16 stażystów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, wyruszyła na wycieczkę do Kadyksu.
Miasto to jest najstarszym miastem Hiszpanii i znaczącym ośrodkiem portowym na zachodnim wybrzeżu. Według legendy zostało ono założone przez samego Herkulesa.
14.03.2022 r. uczniowie ZSZ nr 1 w Dęblinie zaczęli zajęcia w Wyższym Instytucie Technologicznym w Sevilli. Na początku poznali charakterystykę przyszłego miejsca pracy oraz zasady panujące w ADA-ITS. statków powietrznych W kolejnych dniach w grupach polsko-hiszpańskich brali udział w zajęciach praktycznych.
Wykonywali obsługi statków powietrznych, diagnostykę, regulacje silników, układów hydraulicznych, układów pneumatycznych i elementów awioniki. Nowe umiejętności techniczne szły w parze z rozwijaniem kompetencji językowych i doskonaleniem angielskiego i hiszpańskiego.
Zapraszamy osoby dorosłe z Ukrainy na bezpłatny kurs języka polskiego od podstaw.
Kurs będzie realizowany w ramach projektu wolontariackiego: "JĘZYK POLSKI - UKRAINIE", którego koordynatorem jest pani Beata Bojar, doradczyni metodyczna ds. języka polskiego LSCDN.
Zajęcia prowadzone będą w trybie stacjonarnym w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, ul. Tysiąclecia 27. Lektorami będą nauczyciele języka polskiego z ZSZ nr 1 i ZSZ nr 2 w Dęblinie.
W dniu 16 marca 2022r. grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie pod opieką pań Urszuli Pacholskiej, Moniki Krupy i Anny Strumnik udała się do Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur, aby wziąć udział w uroczystościach upamiętniających ofiary Akcji „Reinhardt”.
Kryptonim „Reinhardt” oznaczał operację eksterminacji Żydów z Generalnego Gubernatorstwa i okręgu białostockiego przeprowadzoną w latach 1942-1943 na terytorium okupowanej Polski w ramach Endlösung der Judenfrage (tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej). Akcja „Reinhardt” rozpoczęła się 17 marca 1942 roku, kiedy do obozu zagłady w Bełżcu przybyły pierwsze transporty Żydów deportowanych z getta w Lublinie i Lwowie. Jej celem była deportacja i uśmiercenie wszystkich Żydów przebywających wówczas na terenie Generalnego Gubernatorstwa.