Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2024 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Bieganie i pomaganie w Garwolinie – możesz być częścią tej akcji
Dodał: admin, 04-06-2024 17:46, odsłon: 256

Czy można wziąć udział w zawodach i jednocześnie wesprzeć osoby dotknięte przemocą? Można! 16 czerwca odbędzie się największe wydarzenie sportowe w naszym powiecie - bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. To już 15. edycja tego charytatywnego biegu, w którym każdy może wziąć udział.

 

wyboru aż 3 trasy – 2 km, 5 km i 10 km. Po raz kolejny w Garwolinie pobiegnie Bartosz Olszewski, autora popularnego bloga WarszawskiBiegacz.pl. I Ty dołącz do gronach tych, którzy pobiegną w Garwolinie!

 

- Mamy za sobą 14 edycji, w których do tej pory wzięło udział blisko 10 tys. osób.Bieg "Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie!" to nie tylko interesujące sportowe wyzwanie. To przede wszystkim wsparcie potrzebujących. Co roku część dochodu ze sprzedaży pakietów startowych zostaje przekazana działającemu przy Instytucie Psychologii Zdrowia Ogólnopolskiemu Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, które prowadzi działania z zakresu pomocy prawnej i psychologicznej dla osób doświadczających przemocy. Warto więc zapisać się już dziś. Wszystkim, którzy zarejestrują się do końca maja gwarantujemy koszulkę w wybranym rozmiarze – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”

 

Bieg w Garwolinie organizowany jest nieprzerwanie od 2010 roku. Na stałe wpisał się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce i stanowi świetną okazję, by wspierając innych, spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół oraz zadbać o swoje zdrowie. Bieg organizowany jest przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl, przy wsparciu sponsorskim zlokalizowanej w Garwolinie fabryki kosmetyków Avon. Wydarzenie stanowi kontynuację działań marki, mających na celu zwrócenie uwagi na stanowiące wciąż realny problem społeczny zjawisko, jakim jest przemoc domowa.

 

 

 

- Avon jest partnerem "Niebieskiej Linii" od 2011 roku i zapewnia środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla osób doświadczających przemocy – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie. - Marka współpracuje też z Fundacją Feminoteka w ramach międzynarodowej kampanii „16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć”. Dodatkowo, wspólnie z Feminoteką, Avon uruchomił pierwszą w Polsce przeciw-przemocową aplikację www.avonalert.pl, z której mogą korzystać zarówno osoby doświadczające przemocy, jaki i jej świadkowie.

 

Rodzinnie i na sportowo

Na tak duże zainteresowanie biegiem wpływa nie tylko sprzyjający aktywnościom sportowym czerwcowy termin,lecz także uniwersalny charakter wydarzenia, które przyciąga zarówno amatorów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem, a na których czekają trasy o długości 2 i 5 kilometrów, jak i tych bardziej wprawionych - z atestowaną trasą liczącą 10 kilometrów. Ponieważ w biegu liczy się przede wszystkim pomoc innym, całemu wydarzeniu towarzyszy rodzinna, pełna wzajemnego wsparcia atmosfera, która sprzyja pokonywaniu kolejnych kilometrów.

 

 

Lubiących wyzwania sportowe może dodatkowo zachęcić perspektywa stanięcia w szranki z Bartoszem Olszewskim, organizatorem licznych obozów dla biegaczy i autorem bloga WarszawskiBiegacz.pl, oraz jego żoną – Katarzyną Gorlo-Olszewską, autorką bloga runtheworld.pl. Oboje od lat związani z bieganiem, wspólnie pobiegną w garwolińskim wyzwaniu.

 

- Cieszę się, że po raz kolejny, razem z Kasią, możemy być ambasadorami biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie!” – mówi Bartosz Olszewski – Do tej pory udało się zebrać na walkę z przemocą 175 tysięcy złotych i mam nadzieję, że kolejne edycje, w tym ta, która czeka nas już w czerwcu, będą te kwotę znacznie powiększały. Atmosfera biegu co roku jest tak samo fantastyczna i mam nadzieję, że tegoroczny jubileusz zostanie okraszony rekordową liczbą uczestników.

 

Stań na starcie i pomóż ofiarom przemocy

Ponieważ wielkość pomocy, którą otrzymają potrzebujący, zależy od liczby uczestników biegu, organizatorzy co roku pragną dotrzeć do jak największej liczby chętnych. A w jaki sposób zapisać się na bieg i dać szansę na lepsze jutro osobom doświadczającym przemocy. Nic prostszego! Wystarczy odwiedzić oficjalną stronę biegu: https://bieg.truchtacz.pl/, wypełnić formularz zgłoszeniowy i stać się uczestnikiem tego wielkiego sportowego święta!

 

Warto więc zaznaczyć niedzielę 16 czerwca w kalendarzu i zarezerwować termin, by wraz z Avon stanąć do walki z przemocą, wspierając osoby nią dotknięte. Wszystko w Waszych nogach i sercach - do zobaczenia na starcie!

 

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.bieg.truchtacz.pl.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook