Dzisiaj jest środa, 17 lipca 2024 r., 199 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Fot. KPP Ryki

Dęblińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło w zeszłym tygodniu w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Dęblina.

 

20-latek zabrał kilka butelek napojów, a następnie w celu ich utrzymania szarpał i uderzał pracownika. Decyzją sądu podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu śledczego.

 kategoria: Top,Aktualności, Kronika , odsłon: 2079

W dniu 25 stycznia 2024 roku w LO w Rykach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ryki w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Świetnie zagrały w nich dziewczęta z ZSZ nr 2 w Dęblinie, które zajęły w nich 1 miejsce.

 

W pierwszym meczu wygrały z ZSZ nr 2 w Rykach 2:1 w setach a w meczu o 1 miejsce również stosunkiem setów 2:1 wygrały z ZS im. K. hr. Kickiego w Sobieszynie.

 

Dziewczęta pod opieką nauczyciela Dariusza Piwońskiego wystąpiły w składzie: Anastazja Mazurkiewicz, Katarzyna Sobieszek, Aleksandra Cienkowska, Julia Trajer, Wiktoria Sadura, Julia Micek, Julia Skorża, Patrycja Zlot, Grażyna Wojdat, Laura Sykała,, Agata Bryzek.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 763

23 stycznia 2024r odbył się XXVII Przegląd Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno – Instrumentalnych „Kolędy i Pastorałki” w MDK w Dęblinie.

 

Zespół „Barbórka” w składzie: Maria Potas, Maria Jońska i Elżbieta Mitura zdobył I miejsce w kategorii klas I-III pod kierunkiem Barbary Kurek przygotował i zaśpiewał dwie kolędy „Jezus Malusieńki” oraz „Dzisiaj w Betlejem”.

 

 Fot. ZSZ nr 2

To był niezapomniany wieczór dla maturzystów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie. W sobotę 27 stycznia 2024 roku, uczniowie klas 5 TRR i 5 THG wraz z dyrekcją szkoły i wychowawcami spotkali się na balu studniówkowym w malowniczym Gościńcu Pod Lasem w Grabowcach Dolnych.

 

Wśród zaproszonych gości byli Starosta Powiatu Ryckiego Pan Dariusz Szczygielski  wraz z małżonką.

 

Studniówka rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza, po którym głos zabrał Pan Dariusz Szczygielski życząc maturzystom powodzenia na egzaminie dojrzałości.kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 872

Kubuś Puchatek to postać kochana na całym świecie. Nic, więc dziwnego, że doczekał się nawet swojego święta. Nieoficjalny Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, czyli w rocznicę urodzin Alana Milne'a - pisarza, który stworzył postać misia o małym rozumku.

 

Święto to stało się okazją do zorganizowania przez Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Wiślana lekcji dla przedszkolaków z Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

 

Podczas spotkania dzieci obejrzały bajkę z serii Kubuś Puchatek pt.: „Znaleziątko” i poznały historię powstania postaci Kubusia Puchatka poprzez prezentację „Dzień Kubusia Puchatka – Kitek mówi”.

 

Po wspólnej gimnastyce i zabawie oraz układaniu puzzli, przedszkolaki wysłuchały bajki z serii Opowieści ze Stumilowego Lasu.

 

 kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 24-01-2024 19:00

Wieczorem 20 stycznia 2024 roku klasa 4a LO bawiła się na pierwszym swoim balu- studniówce wraz z dyrekcją szkoły, nauczycielami, zaproszonymi gośćmi i rodzicami.

 

Maturzyści pięknie zaprezentowali się w układzie tanecznym do „Poloneza” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”, który poprowadziła Joanna Pardo - Dyrektor ZSO wraz z Wojciechem Lipnickim.

 

Choreografię przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Barbara Grzesik i Wojciech Lipnicki.

 Szymon Flik, uczeń klasy 4a Liceum Ogólnokształcącego im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Dęblinie, przeszedł do etapu okręgowego LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów przedmiotowych w Polsce, którego celem jest promowanie literatury i języka polskiego oraz wspieranie rozwoju zainteresowań i talentów młodych ludzi.

 

W I etapie, do którego przystąpiło 391 uczniów z Lubelszczyzny, Szymon Flik zdobył 55 z 60 możliwych punktów i znalazł się wśród 31 uczestników, którzy przeszli eliminacje do etapu okręgowego. Jego praca pt. Ptaki w poezji XX i XXI wieku- ewolucja literackiego motywu ptaka w liryce polskiej , napisana pod kierunkiem polonistki Anny Iwanek, została oceniona bardzo wysoko przez komisję konkursową, która doceniła jego wiedzę, umiejętności interpretacyjne i styl.

 12 stycznia 2024r. uczennice naszej szkoły Natasza Dmowska kl.7aSP, Maja Grabowska kl.4aLO - zwyciężczynie etapu szkolnego, uczestniczyły w II rejonowym etapie XXXI Olimpiady Zdrowia PCK. Etap ten odbył się w Rejonowym Oddziale PCK w Puławach.

 

Podczas Olimpiady sprawdzana była wiedza i umiejętności z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia.W dniu 12 stycznia 2024 r.  zostały ogłoszone wyniki 26. Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy".

 

ZSO po raz kolejny spełniło  kryteria zakwalifikowania się do tego prestiżowego rankingu, a jest on  oparty  na obiektywnych i mierzalnych danych pochodzących ze źródeł zewnętrznych (baza SIO, dane dotyczące wyników egzaminu maturalnego z OKE, dane z komitetów głównych olimpiad przedmiotowych).

 

Dane rankingu są brane pod uwagę przez rodziców i uczniów klas ósmych, którzy myślą o podjęciu nauki w danej szkole ponadpodstawowej.Tradycyjnie, corocznie Lubelskie Kuratorium Oświaty organizuje kuratoryjne konkursy przedmiotowe adresowane do uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego.

 

O randze konkursu i jego prestiżu najdobitniej świadczy możliwość zwolnienia z części egzaminu ósmoklasisty oraz pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły średniej.

 

Konkursy mają kilka etapów: od etapu szkolnego, przez rejonowy do wojewódzkiego.

 KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook