Zastanawiasz się co robić w nadchodzące ferie? To proste - dołącz do nas! 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej już po raz kolejny przygotowuje szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”. Szkolenie to skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów oraz nauczycieli.
Pomiędzy 29 stycznia a 11 lutego 2024 r., w szkołach i uczelniach wyższych na terenie województwa lubelskiego zaplanowane zostały ferie zimowe. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, w jaki sposób wykorzystać międzysemestralną przerwę w nauce – dołącz do nas! Już teraz rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji projektu „Ferie z WOT”. Lubelscy terytorialsi zapraszają osoby, które nie mają doświadczenia wojskowego na szkolenie podstawowe w terminie 26.01-10.02.2024 oraz żołnierzy rezerwy na szkolenie wyrównawcze (8-dniowe) w terminie26.01-02.02.2024.
11 Listopada 2023 r. obchodzimy 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Z tej okazji 4 listopada w Pałacu Jabłonowskich w Dęblinie w sali widowiskowej Lotniczej Akademii Wojskowej odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej, w którym wzięły udział zespoły z naszego powiatu.
W sobotni wieczór, 28 października członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, sympatycy i Czytelnicy MBP Filia Masów wybrali się do Teatru „Rampa” w Warszawie na Musical „40 – latek”.
Spektakl na podstawie fabuły polskiego serialu zainteresował odbiorców
.
W dniu 16 listopada 2023 r. uczeń klasy 4a - Szymon Flik wziął udział w uroczystej gali wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Towarzyszyła mu wychowawczyni pani Renata Fornal.
Tegoroczna uroczystość odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.
Wasze działania bezinteresownie przyczyniają się do walki z chorobami naszych Przyjaciół. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zebrać kolejne cenne kilogramy korków, które pomogą w leczeniu i rehabilitacji Oliwki Soból.
Korki dla Oliwki zbieramy do końca roku 2023 r.
W Dęblinie, w niedzielę 26 listopada 2023 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz 29 listopada 2023 r., w kolejną rocznicę wybuchu powstania listopadowego, a zarazem w Dniu Podchorążego (święto uczelni wojskowych i policyjnych obchodzone na pamiątkę wydarzeń nocy listopadowej 1830 r., w której słuchacze Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie pod wodzą ppor. Piotra Wysockiego poderwali naród do walki o wolną i niepodległą Polskę) odbędą się III Dęblińskie obchody kolejnej rocznicy wybuchu powstania listopadowego.
Do udziału w obchodach zaprasza parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika” oraz Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.
Działania przeciwdywersyjne i przeciwrozpoznawcze - to główny temat wspólnego ćwiczenia taktycznego żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, które odbyło się na terenie kompleksu leśnego w gminie Strzyżewice w powiecie lubelskim.
W sobotę 11 listopada po raz ósmy rozpoczął się sezon morsowy. W tym roku przyświecało mu hasło "Razem z morsami możemy więcej".
Podczas wydarzenia odbyła się zbiórka pieniężna dla Fundacja "Hospicjum- Razem możemy więcej", z przeznaczeniem na remont sali dla pacjentów. Motywem przewodnim zarówno całego morsowania jak i tematem, który zagości w wyremontowanej sali, były lilie wodne. Z uwagi na fakt, iż nasze "morsowe święto" odbywało się w dniu 105 Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości, zanim przystąpiliśmy do morsowych "rytuałów", wszyscy uczestnicy odśpiewali Hymn Państwowy zaintonowany przez 8-letnią Jadzię Majsterek oraz 9-letnią Zosię Świtaj.
Liceum Ogólnokształcące w Dęblinie to szkoła z tradycjami i potencjałem.
W tym roku LO obchodzi jubileusz 95-lecia. Szkoła szczyci się wspaniałymi absolwentami, wysokim poziomem nauczania i podmiotowym podejściem do uczniów.
Drzwi dęblińskiej jubilatki stoją otworem dla absolwentów i kandydatów do podjęcia nauki.
314 gmin w całej Polsce z najwyższą frekwencją w październikowych wyborach parlamentarnych zostało wyróżnionych w akcji „Bitwa o remizy”. Dęblin uzyskał frekwencję w na poziomie 74.65%. Profrekwencyjna inicjatywa „Bitwa o remizy” to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W ramach akcji w każdym powiecie, z wyłączeniem miast na prawach powiatu, w gminie do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją – uzyskaną w wyborach do Sejmu i Senatu RP – jednostki OSP otrzymają do 1 mln zł dotacji na termomodernizację, remont lub wyposażenie remiz.