Ten rok szkolny zaczął się, jak każdy inny. Uczniowie spotykali się w szkole i internacie by wspólnie się uczyć, odrabiać zadania domowe, brać udział w ciekawych zajęciach, miło spędzać czas na zabawie, rozmowach, poznawać najbliższe środowisko i daleki świat.
Za nimi kolejny rok szkolny, inny niż wszystkie. Przez ostatnich kilka miesięcy, z uwagi na pandemię nagle wszystko się zmieniło.
Z dnia na dzień zamiast wspólnych zabaw i spotkań, izolacja. Prowadzone były zajęcia zdalne… z dala od siebie. Jak wspólnie przyznają tęsknili za tym, co było, ale wspólnie dali radę.
Jeśli szukasz atrakcyjnego zawodu, marzysz o zagranicznym stażu, chcesz rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, mieć nauczycieli z pasją, wybierz naszą szkołę – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie!
Zapraszamy – rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 trwa!
Uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej nr 4 brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Stypendiada Wczesnoszkolna z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i plastycznej.
Był to konkurs ortograficzny „ORTOGRAFEK”, czytelniczy „ABECADŁO”, matematyczny „PLUSIK”, plastyczny „PLASTUŚ”.
W konkursie ortograficznym uczniowie z klasy II b Jakub BIERYŁO i Paulina KACZANOWSKA zajęli I miejsce. Wychowawcą laureatów jest Ewa SARNOWSKA.
Zawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla nauczycieli, ale nie tylko. Uczniowie oraz ich rodzice muszą sporo czasu poświęcić na lekcje online.
Nie jest to jednak proste. Serwery się zawieszają, czasem w rodzinie na dwoje lub więcej dzieci jest jeden komputer. A nauki jest sporo.
Rodzicie i uczniowie nie mają łatwo. Pojawiają się problemy.
W dniach 24-29 luty klasa 4a pod opieką wychowawczyni - Anny Opalińskiej włączyła się w różnorodne akcje w ramach tygodnia pod hasłem „Agresji i przemocy mówimy NIE”.
Wstępem do działań była dyskusja o tym: jak radzić sobie z agresją i przemocą w szkole, gdzie szukać pomocy w tego typu sytuacjach, jak reagować na niewłaściwe zachowania rówieśników oraz w jaki sposób pomagać ofiarom przemocy.
Na godzinie wychowawczej uczniowie w grupach wykonali plakaty antyprzemocowe, których wiodącym tematem było hasło „Agresji i przemocy mówimy NIE”.
Podczas zajęć dodatkowych w klasie 3B uczniowie rozwijali słownictwo związane z nazwami pożywienia i posiłków. Dzieci szybciej przyswajają wiedzę, gdy proces ten połączony jest z aktywnością, którą szczególnie lubią.
Wykonywanie prac plastycznych zawsze cieszy się entuzjazmem wśród trzecioklasistów.
W dniu 25 lutego klasa I technikum budownictwa kolejowego i technikum elektrycznego z nauczycielem historii Jolantą Kiebzak i kierownik internatu Martą Pielak odwiedziła Muzeum Wsi Lubelskiej.
Uczniowie brali udział w lekcji muzealnej metodą warsztatową „Budujemy Lublin”. Lekcja niezwykle ciekawa, zaangażowała całą klasę.
Oprócz zdobytej wiedzy, wszyscy świetnie się bawili. Później uczniowie zwiedzili cały skansen z przewodnikiem.
Wszystko to w ramach poznawania dawnej wsi polskiej, etnografii, kultury wsi, zwyczajów i tradycji.
W piątek 6 marca odbędą się warsztaty pielęgnacyjno - makijażowe dla kobiet z okazji ich święta.
W tym dniu o godz. 18:00 odbędzie się również wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej Dęblińskie Zdjęcie Roku 2019
Zapraszamy!
W dniach 31 stycznia- 2 lutego 2020r. drużyna SOSW pod opieką dh. Anety i dh. Joli uczestniczyła w IX Zimowym Zjeździe Integracyjnym w Stoku Lackim k/ Siedlec.
W programie imprezy znalazły się m. in. zabawy integracyjne, wspólne śpiewy, gra terenowa, ognisko, oraz kostiumowy bal karnawałowy.
W piątkowy wieczór z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, gdzie byli zakwaterowani uczestnicy z SOSW wyruszył korowód oświetlony pochodniami do sali gimnastycznej Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim, gdzie na rozpoczęcie Zjazdu organizatorzy przygotowali wiele pomysłowych i zabawnych konkurencji sprawnościowych.
Do późnych godzin wieczornych rozbrzmiewał tu gromki śmiech i wspólny śpiew.
W styczniu 2020r. nuczniowie ZSZ nr 2 postanowili sprawdzić swoją wiedzę na temat praw ucznia, biorąc udział w I ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawach Ucznia, zorganizowanym przez Fundację na rzecz Praw Ucznia.
Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat praw ucznia wśród uczniów.