Listopad to miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Pamiętamy, że zmarli mogą tylko liczyć na nas. Uczniowie "Czwórki" zadbali o cmentarze.
Jest to dobry czas na odkrywanie prawdy o przemijaniu i zastanowienie się nad wyborem dobra. Po raz kolejny młodzież ze Szkolnego Koła "Caritas" Parafii Matki Bożej Loretańskiej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Dęblinie z opiekunami katechetami Dorotą Piasecką, Damianem Tomeckim i ks. Markiem Pruszkowskim zadbali o porządkowanie mogił w 2 kolejne soboty: 19. X. 2019 roku na Cmentarzu Parafialnym i Komunalnym.
Jesień to bogactwo owoców i warzyw , które dostarczają wielu składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Doskonale o tym wiedzą wychowanki grupy IV, które podczas zajęć kulinarnych przygotowywały zdrowe przekąski.
Wśród wielu zajęć prowadzonych w Internacie to właśnie zajęcia kulinarne cieszą się największą popularnością dlatego uczennice rozpoczęły cykl zajęć dla początkujących kucharzy.
7 października 2019 roku na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy 7 SOSW robili naleśniki.
Najpierw zrobili ciasto naleśnikowe, a potem piekli naleśniki na patelni. Każdy uczeń wylewał ciasto i je smażył.
Okazało się, że uczniowie klasy 7 są mistrzami w przewracaniu naleśników.
Zapach smażonych naleśników rozszedł się po całej szkole.
Czy spożywacie warzywa i owoce każdego dnia? Kiedy najchętniej? W jakiej formie?
Na takie pytania odpowiadali w piątek 11 października uczniowie Zespołu Terapeutycznego Nr 4.
W piątek 27 września w Białej Podlaskiej odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Mobilnej Pracowni Internetowej.
Wyposażenie pracowni jest nagrodą w konkursie #OSEWYZWANIE- OSERegio.
Korzystając z zaproszenia Ministerstwa Cyfryzacji trzech dyrektorów dęblińskich placówek: SOSW Beata Kursa, SP nr 2 Bożena Nowak i SP nr 4 Beata Aftyka wzięło udział w spotkaniu forum OSERegio z przedstawicielami NASK, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz środowisk szkolnych i samorządów lokalnych.
W poniedziałek 30 września w Internacie, po zajęciach lekcyjnych, przeprowadzony został Konkurs na Mistera i Wicemistera Internatu z okazji wyjątkowego święta, jakim jest Dzień Chłopaka.
Uczestnicy musieli zmierzyć się między innymi z: pytaniami na temat damskiej garderoby czy też makijażu, testem wytrzymałości, krojeniem cebuli - „testem na męskość”, wiązaniem krawatu oraz nawlekaniem nitki na igłę.
W poniedziałek 23 września Miejska Biblioteka Publiczna gościła aktorkę Dominikę Chorosińską (Figurską), która zaprezentowała swój kunszt aktorski w programie artystycznym p.t. „a to Polska właśnie”.
Wśród recytacji nie zabrakło twórczości polskich romantyków jak również poezji współczesnej.
Na spotkanie przybyli goście, czytelnicy biblioteki oraz podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pod opieką wychowawców i pani wicedyrektor Jolanty Tarki
Jak co roku 20 września jest obchodzone bardzo radosne święto najmłodszych uczniów "Piątki" – Dzień Przedszkolaka.
Tym razem klasa 0a -wraz z wychowawczynią Sylwią Gromuł i Barbarą Kurek- przygotowała krótki występ, na który zaprosiła Dyrekcję ZSO: Joannę Pardo i panie wicedyrektor: Barbarę Stasiak i Martę Pataj, a także starszych kolegów z klasy 3a.
Pobyt na stażu w Hiszpanii to dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie nie tylko możliwość podniesienia swoich kwalifikacji i umiejętności zawodowych ale także doskonała okazja do poznania kultury, tradycji, historii i zabytków Andaluzji.
Służą temu popołudniowe wycieczki po Sewilli i do innych miast regionu.
Korzystając z wolnego weekendu stażyści ze swoimi opiekunkami wybrali się więc do dwóch andaluzyjskich miast: Kadyksu oraz Kordoby.
We wtorek 24 września odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Luizą Borkowską-Ziółkowską w Szkole Podstawowej nr 3 we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Filia Rycice w Dęblinie.
Pani Luiza zaprezentowała klasom I-III nauczania początkowego swoją najnowszą książkę p.t. „Skąd się wziąłem w brzuszku tato?”.