Dzisiaj jest środa, 22 marca 2023 r., 81 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Kubuś Puchatek to postać kochana na całym świecie. Nic, więc dziwnego, że doczekał się nawet swojego święta. Nieoficjalny Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, czyli w rocznicę urodzin Alana Aleksandra Milne'a - pisarza, który stworzył postać misia o małym rozumku.

 

Święto to stało się okazją do zorganizowania przez MBP Filia Wiślana lekcji bibliotecznej dla uczniów klasy pierwszej ze SP Nr5.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 184
Zdjęcie autorstwa Tytus Maleszewski - Muzeum Narodowe w Warszawie, Domena publiczna, Wikipedia

W dniu 16 lutego w Miejskiej Bibliotece Filia Masów odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy IV z SP nr 4. Dzieci mogły tego dnia obejrzeć wystawę dotyczącą życia i twórczości o wybitnym, polskim kompozytorze Stanisławie Moniuszko.

 

Na początku bibliotekarka opowiedziała uczniom ciekawostki dotyczące artysty. Dzieci dowiedziały się m.in., że Moniuszko był i inteligentnym chłopcem , który znał kilka języków obcych.kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 125

Kubuś Puchatek to postać kochana na całym świecie. Nic więc dziwnego, że doczekał się nawet swojego święta.

 

Nieoficjalny Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, czyli w rocznicę urodzin Alana Aleksandra Milne'a - pisarza, który stworzył postać misia o małym rozumku.

 

Święto to stało się okazją do zorganizowania przez MBP Filia Wiślana lekcji bibliotecznej dla uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej Nr5 w Dęblinie.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 169

Miejski Dom Kultury w Dęblinie zaprasza na Walentynkowy Wieczór Artystyczny.

 

Termin: 17 lutego 2023 roku

Godzina: 18:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury

 

Serdecznie zapraszamykategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 183

Miejski Dom Kultury w Dęblinie zaprasza na wernisaż wystawy autorskiej malarstwa Katarzyny Filipczak Filki.

 

Termin: 24 lutego 2023 roku

Godzina: 18:00

Miejsce: Galeria MDK Nad Wisłą Ul. 15 PP Wilków 32b, 08-530 Dęblin

 

Serdecznie zapraszamy!kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 142

W piątkowe popołudnie bibliotekę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie. W ramach spotkania pod hasłem „Starsi czytają młodszym” Pani Joanna Stecyna oraz Pani Seweryna Karpińska czytały dzieciom bajki.

 

Obie Panie są związane z naszą biblioteką, należą także do Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 270

Dzień Babci i Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych spotkań, uśmiechów, wzruszeń i łez.

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dęblinie dzieci z wszystkich grup przedszkolnych przygotowały specjalny program artystyczny: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały  wiersze, oraz przedstawiły inscenizację, wyrażając w ten sposób swoją miłość swoim Babciom i Dziadkom. 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 244

Dobiegły końca ferie zimowe, a tym samym zajęcia zorganizowane na ten czas dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie. Przez dwa tygodnie ferii, najmłodsi mieszkańcy naszego miasta uczestniczyli w przygotowanych, ciekawych i urozmaiconych spotkaniach. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia artystyczne. Z okazji Dnia Babci i Dziadka każde dziecko wykonało bukiet kwiatów z papieru.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 224

W dniu 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego - 22 stycznia 1863 r., Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej, Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie oraz Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bobrownikach zapraszają na „Dęblińskie obchody 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego 1863”, które odbędą się 22 stycznia 2023 r.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 743

DĘBLIŃSKIE ZDJĘCIE ROKU 2022. KONKURS ORGANIZOWANY PRZEZ MIEJSKI DOM KULTURY POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA DĘBLIN - Portret nieoczywisty

 

Do dnia 1 marca 2023 roku każdy kto ukończył 18 lat może dostarczyć lub przesłać pocztą maksymalnie jedno zdjęcie w formacie 30x40 cm.

 

Adres do korespondencji:

MDK ul. 15 Pułku Piechoty "Wilków" 32b, 8-530 Dęblin

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 251

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Kupię stare kolekcje medali, orderów, odznaczeń
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i...
Szczegóły ogłoszenia

Kupię stare ordery, medale, odznaki, odznaczenia, orzełki
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i...
Szczegóły ogłoszenia

Asystent ds. administracyjnych - praca zdalna
Nasz nowy Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od 20-stu lat firma rozwija się na rynku polskim i staje się jednym...
Szczegóły ogłoszenia

Ciesz Się Wiosną Na Mazurach- Dom z Jacuzzi, Sauną i Basenem Na Mazurach
Ciesz się wiosną na Mazurach - dom ze SPA - sauna, jacuzzi, ruska bania, basen zewnętrzny w okresie letnim klimatyzacja a jesien...
Szczegóły ogłoszenia

KONSTRUKCJA SZKIELETOWA DOMKU Poddasze 5/8m 45/120
Konstrukcja domku całorocznego z poddaszem wymiar podstawy 6m / 5m 30m kw. Wykonanie nasze jest ładne i estetyczne. Szkielet d...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook