Dzisiaj jest poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r., 113 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie, w dniu 9 stycznia 2024 r., odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (2023-2024).

 

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwem ekologii, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 647

W wigilię 161. rocznicy wybuchu powstania narodowego przeciwko Imperium Rosyjskiemu – 22 stycznia 1863 r., Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Towarzystwo Przyjaciół Ryk, Towarzystwo Przyjaciół Stężycy, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej, Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie organizuje „Dęblińskie obchody 161. rocznicy wybuchu powstania styczniowego”, na które zaprasza 21 stycznia 2024 r.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 990

W Dęblinie 23 stycznia /wtorek/ w liturgiczne wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich, uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników Podlaskich, odprawiona w kościele pw. Świętego Piusa V Papieża, zwieńczy „Dęblińskie obchody 150. rocznicy męczeństwa Unitów Podlaskich”.

 

Podczas Eucharystii, nastąpi instalacja relikwii męczenników. Mszy świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prałat Roman Wiśniewski – w 1988 r. misjonarz Misji Świętych, który przygotował parafię pw. Świętego Piusa V Papieża do Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, zainicjowanego przez Jana Pawła II.

 

Liturgiczne wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich wprowadza Nowenna za Ojczyznę przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników Podlaskich odprawiana co dziennie po Eucharystii od 14 do 22 stycznia br.

 

Na uroczystość, która rozpoczynie się o godz. 19.00 zaprasza Parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Parafialne Bractwo Strażnicy Kościoła w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 1049

W niedzielę 14 stycznia w Klubie Garnizonowym w Stawach odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu artystów Miejskiego Domu Kultury oraz występ Sylwii Mateńka i Huberta Danasiewicza. 

 

Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców, nie tylko z osiedla. 

 

Impreza została zorganizowana przez Zarząd Osiedla Stawy oraz Burmistrz Miasta Dęblin. 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 808

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zostało nominowane jako kandydat do nagrody w plebiscycie CUMULUSY 2023 w kategorii: “PROMOTOR LOTNICTWA – INSTYTUCJA”.

 

O wyborze zwycięzców plebiscytu zdecydują zarówno głosy członków komisji, jak i głosy sympatyków lotnictwa.

 

Możecie więc Państwo oddać głos na Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie!

 

Są dwa sposoby głosowania: 

 

- SMS o treści cumulusy.104na nr 73480 (koszt 3,69zł)

- pobierz aplikację ”Odlotowe emocje” na swój telefon i głosuj bezpłatnie każdego dnia!

 

- Będziemy wdzięczni za każdy głos oraz udostępnienie informacji o plebiscycie! Mamy nadzieję, że to właśnie dzięki Państwa głosom będziemy o krok bliżej by zdobyć wyróżnienie oraz jeszcze lepiej promować to, co jest sercem naszej instytucji czyli historię lotnictwa wojskowego. 

 

- Dziękujemy za to wyróżnienie – jest nam niezmiernie miło, że wkład naszego Muzeum w promocję lotnictwa został dostrzeżony i doceniony. 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 595

11 grudnia 2023 roku w klubie Batalionu Drogowo – Mostowego w Dęblinie odbył się konkurs wokalny pt." Świąteczna Piosenka".

 

Uczestnicy zaprezentowali wiele piosenek wprowadzających wszystkich słuchaczy w świąteczny nastrój.

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących reprezentowały dwie uczennice Elżbieta Mitura i Maria Potas z klasy 1a przygotowane przez Barbarę Kurek.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 887

W samo południe, 13 grudnia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie przybyły dzieci z Miejskiego Przedszkola „Bajka”.

 

Pani bibliotekarka przygotowała dla przedszkolaków różnego rodzaju zabawy związane ze Świętami, m.in. zagadki świąteczne oraz quiz bożonarodzeniowy. 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 652
Fot. Dęblin24

W dniu 16 grudnia między godziną 17.00 a 19.00 w Fit&Fun odbył się Wieczór Mikołajkowy dla dzieci zorganizowany przez Zarząd Osiedla Wiślana.

 

Zanim Mikołaj przybył do Fit&Fun dzieci mogły korzystać z sali zabaw z kulkami oraz z sali, na której odbywały się konkursy prowadzone przez Przewodniczącą Zarządu Osiedla Magdalenę Krasuską. 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 954

W piątek (1 grudnia) w MBP Filia Masów już od wejścia widać było patriotycznego ducha. Biało – czerwone flagi i dekoracje witały gości, którzy przybyli na wieczór wspomnień o Wisławie Szymborskiej oraz koncert patriotyczny z okazji Narodowego Święta 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Na początku Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki przeczytali wiersze polskiej poetki, przeplatane ciekawostkami z jej życia.

 

Potem przyszedł czas na koncert patriotyczny w wykonaniu Ireny Manili – Talarek, pochodzącej ze Lwowa. kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 500

W poniedziałek 4 grudnia odbyła się prelekcja Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dęblina Grażyny Szczepańskiej "Ślady bohaterów - dęblińska konspiracja w czasie II wojny światowej".

 

W spotkaniu tym brali udział uczniowie klas licealnych, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali wykładu o historii naszego miasta i jego bohaterów z okresu wojennego.kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 382

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Odkryj Wyjątkowe Skarby Modowe!
Szukasz unikalnych ubrań dla siebie i Twoich pociech? Moja strona to idealne miejsce dla Ciebie! Zapraszam do odwiedzenia mojego...
Szczegóły ogłoszenia

Pioneer DJ XDJ-RX3, Pioneer XDJ-XZ, Pioneer DJ OPUS-QUAD, Pioneer DDJ-FLX10
Cały nasz sprzęt DJ-ski jest wysyłany z naszego magazynu w HISZPANII. Oferujemy ekspresową dostawę do większości...
Szczegóły ogłoszenia

Oryginał Apple iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max , iPhone 15, iPhone 15 Plus
Wszystkie nasze telefony komórkowe są wysyłane z naszego magazynu w HISZPANII. Dostarczamy do wszystkich krajów na ...
Szczegóły ogłoszenia

Kuchnie węglowe, na drewno, pellety, piecyki, kominki
Gdy zawiedzie główne ogrzewanie domu (awaria, brak prądu), każde urządzenie grzewcze na drewno jest bardzo dobrym zabezpieczeni...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny-tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny nowej generacji jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne, ogrzeje do 150 m2. Współpracuje z pom...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook