Z okazji Dnia Dziecka, Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie autorskie z Panem Mirosławem Czarnym.
Do biblioteki przybyły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dęblinie.
Pan Mirosław jest czytelnikiem biblioteki, członkiem Dyskusyjnego Klubu Książki oraz grupy poetyckiej działającej w kawiarni Kwadrat Artystyczny w Rykach.
Osiedle Stawy, zazwyczaj ciche i spokojne, w dniu 8 czerwca zamieniło się w tętniący życiem plac zabaw pełen śmiechu i radości.
To tutaj, w sercu tego kameralnego zakątka miasta, odbyły się obchody Dnia Dziecka, które przyciągnęły zarówno mieszkańców, jak i gości z sąsiednich okolic i miast.
Już od rana, kort przy wjeździe na osiedle wypełnił się kolorowymi balonami, dmuchanymi zjeżdżalniami, stoiskami z zabawkami, domowymi wypiekami i lemoniadą. Był też namiot ze stawską ruletką z nagrodami, malowanie buziek i tatuaże.
W czwartek 23 maja w Miejskim Domku Kultury w Dęblinie odbył się Turniej Powiatowy 43. Małego Konkursu Recytatorskiego w Lublinie.
Wśród uczestników znalazło się także dwóch uczniów klasy 5a ze Szkoły Podstawowej nr 5.
Kacper Nawrotek, po rewelacyjnym wykonaniu wiersza pt. ,,Komar”, otrzymał nominację do Turnieju Wojewódzkiego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, natomiast Mikołaj Górka otrzymał wyróżnienie.
W piątek 24 maja 2024r. uczniowie klasy I Zespołu Szkolno- PrzedszkolnegoNr 3 w Dęblinie odwiedzili placówkę Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Rycice.
Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w Bibliotece Publicznej, dlatego tematem spotkania było zapoznanie z biblioteką. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachować.
24 maja odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna Filia Wiślana, a uczestnikami byli uczniowie klasy drugiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.
W konkursie wzięło udział 10 uczniów.
Skrzydlate Juwenalia, organizowane w Dęblinie, to niepowtarzalna okazja do wspólnego świętowania, które po raz kolejny zjednoczyło studentów i społeczność lokalną. W tym roku odbyły się 23 maja na Stadionie Miejskim.
Impreza ta jest jedną z największych studenckich imprez roku nie tylko w Dęblinie, ale i w całej Polsce. Młodzież bawiła się przy najlepszej muzyce i cieszyła się towarzystwem najbliższych przyjaciół.
W ramach Tygodnia Bibliotek 15.05.2024 r. bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Wiślana miała przyjemność ponownie odwiedzić Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dęblinie. Grupy: Sówki, Biedronki i Pszczółki wysłuchały książeczek: „Basia i biblioteka” Zofii Staneckiej, Marianny Oklejak i „Kicia Kocia” Anety Głowieńskiej.
/MBP/
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w gronie Najlepszych Czytelników Roku 2023 w kategorii dorośli znaleźli się:
Zbigniew Buksiński – 275 książek
Wanda Wawrzynowska – 228 książek
Barbara Bochyńska – 227 książek
Janusz Zajdzik – 217 książek
W kategorii młodzież zostały wyróżnione:
Zofia Lalak – 33 książek
Weronika Krupa– 30 książek
W kategorii dzieci:
Stanisław Sadura – 95 książek
Julia Trzaskowska – 85 książek
Antoni Dębek – 65 książek
Serdecznie gratulujemy i życzymy, by kolejne lata również obfitowały w taką ilość przeczytanych książek.
/MBP/
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie serdecznie zaprasza na: Europejską Noc Muzeów 2024
18 maja 2024, godz.17:00 – 23:00
To będzie jedno z największych kulturalnych wydarzeń muzealnych tego roku!
Głównym punktem Nocy Muzeów, o godz. 20:00, będzie występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który kontynuuje ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej i zaprezentuje okolicznościowe widowisko przygotowane specjalnie na tę okazję! Ale to tylko początek!
Dodatkowo Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie przygotowało szereg różnorodnych atrakcji na tę jedyną w swoim rodzaju noc!
Akcja „Żonkile” to ważny projekt edukacyjny, przypominający o Powstaniu w Getcie Warszawskim – 19 IV 1943 r.. Ten desperacki, heroiczny zryw jest na świecie symbolem walki o godność, jednak w Polsce Powstanie w Getcie wciąż pozostaje mało znane.
Dlatego Miejska Biblioteka Publiczna Filia Wiślana włączyła się do akcji i przeprowadziła cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas drugich z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz uczniowie klasy szóstej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących.