Dzisiaj jest wtorek, 05 grudnia 2023 r., 339 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W dniu 9 grudnia 2023 r. w ramach „II Dęblińskich obchodów urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego” odbędzie się XXV Rajd Legionistów, na który zaprasza Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika” oraz Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 

Szczegóły znajdują się w regulaminie i na plakacie rajdu.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 141

Światowy Dzień Pluszowego Misia był okazją do potkania z dziećmi Oddziału Szkolno- Przedszkolnego nr. 3 w Dęblinie. Ze względu na złe warunki pogodowe dnia 24 listopada, pracownica Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Rycice odwiedziła grupę przedszkolaków w ich siedzibie.

 

Tego dnia maluszki przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszaki i z ochotą opowiadały o nich, a pani bibliotekarka opowiedziała im historię powstania Pluszowego Misia oraz zapoznała z gatunkami niedźwiedzi żyjącymi na Świecie.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 51

W sobotę 2 grudnia mieszkańcy osiedla Stawy zorganizowali dla dzieci Bajkowe Mikołajki. Dzięki zaangażowaniu Przewodniczącego Osiedla Andrzeja Czarneckiego oraz wielu mieszkańcom po raz kolejny udało się dopiąć kolejny projekt, z którego dzieciaki miały ogromną frajdę. 

 

Mikołaj przybył do dzieci z workiem pełnym prezentów. 

 

Po raz kolejny Stawy stały się atrakcyjnym, zaangażowanym osiedlem w życiu społecznym! Na Bajkowych Mikołajkach rozdano ponad 100 paczek. 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 436

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

 

Po raz kolejny w bibliotece postanowiono uczcić to święto.

 

W dniu 27 listopada misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami klasy 2 Zespołu Szkół Ogólnokształcących do biblioteki na os. Wiślana na „ misiowe przyjęcie”.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Edukacja , odsłon: 150

5 grudnia 2023 r. przypada kolejna 156. rocznica urodzin Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego. Z tej okazji Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika” oraz Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej, zaprasza wszystkich mieszkańców Dęblina i okolic do udziału w „II Dęblińskich obchodach urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego”, które odbędą się 3 i 9 grudnia br. Liczymy na obecność Tych, którym droga jest pamięć Tego, który: kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Kultura, odsłon: 433

W dniu 29 listopada, w kolejną rocznicę wybuchu powstania listopadowego oraz w Dniu Podchorążego (święto uczelni wojskowych, policyjnych i pożarniczej, obchodzone jest na pamiątkę wydarzeń nocy listopadowej 1830 r., w której podchorążowie Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie na czele z ppor. Piotrem Wysockim poderwali naród do walki z carskim zaborcą o wolną i niepodległą Polskę)  odbędzie się XXVI Rajd Andrzejkowy „Śladami Powstania Listopadowego” w ramach Dęblińskich obchodów 193. rocznicy wybuchu powstania listopadowego.  

 

Organizatorzy: Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika” oraz Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej zapraszają mieszkańców Dęblina, w tym podchorążych i studentów Lotniczej Akademii Wojskowej, żołnierzy WP, harcerzy, członków stowarzyszeń, uczniów szkół dęblińskich oraz przedszkolaków do udziału, w tym historyczno-turystycznym wydarzeniu.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Kultura, odsłon: 434

W sobotni wieczór, 28 października członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, sympatycy i Czytelnicy MBP Filia Masów wybrali się do Teatru „Rampa” w Warszawie na Musical „40 – latek”.

 

Spektakl na podstawie fabuły polskiego serialu zainteresował odbiorców

.kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 209

W Dęblinie, w niedzielę 26 listopada 2023 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz 29 listopada 2023 r., w kolejną rocznicę wybuchu powstania listopadowego, a zarazem w Dniu Podchorążego (święto uczelni wojskowych i policyjnych obchodzone na pamiątkę wydarzeń nocy listopadowej 1830 r., w której słuchacze Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie pod wodzą ppor. Piotra Wysockiego poderwali naród do walki o wolną i niepodległą Polskę) odbędą się III Dęblińskie obchody kolejnej rocznicy wybuchu powstania listopadowego. 

 

Do udziału w obchodach zaprasza parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika” oraz Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 443

Zbliżający się Światowy Dzień Pluszowego Misia, był okazją do spotkania z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr. 3 w Dęblinie, które odbyło się dnia 20 listopada 2023r.

 

Przedszkolaki z III Grupy „Pszczółki” bardzo serdecznie przyjęły pracownicę Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Rycice.

 

Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały historii powstania Pluszowego Misia oraz zapoznały się z gatunkami niedźwiedzi żyjącymi na całym Świecie.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 179

W sobotę (14 października) członkowie DKK, sympatycy i czytelnicy MBP Filia Masów wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

 

W programie znalazło się Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim, Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” oraz Łazienki Królewskie.

 

Wyjazd zorganizowało Biuro Turystyki Szkolnej w Dęblinie.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 267

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook