Dzisiaj jest czwartek, 05 października 2023 r., 278 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Jan Rajchel

Pierwszy miesiąc w szkole, a za uczniami SOSW już udział w VI edycji Igrzysk bez Barier.

 

Po raz kolejny zostali zakwalifikowani, choć konkurencja ogromna na ogólnopolską imprezę sportową zorganizowaną przez Akademicki Związek Sportowy, Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU, Onet, Przegląd Sportowy w Ośrodku AZS COSA w Wilkasach/k Giżycka.

 

Dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia IGNIS działającemu w SOSW, uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

W mazurskich zmaganiach uczestniczyło 22 zespoły z całej Polski. Sześcioosobowa grupa zawodników godnie reprezentowała Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dęblinie.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Edukacja , dodano: 04-10-2023 16:22, odsłon: 52, 1 komentarz)

Wrzesień to miesiąc, w którym Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie we współpracy z Oddziałem Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Stowarzyszeniem Lubelskim Towarzystwa Edukacyjno-Naukowego, organizuje pokazy z fizyki.

 

Wśród uczestników nie zabrakło uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. 15 PP „Wilków” z Dęblina oraz uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 5 im. gen. Wł. Sikorskiego, którzy wybrali się do Lubina w dniu 15 września 2023r.

 

Uczniowie obserwowali z zaciekawieniem prezentowane doświadczenia, które w warunkach szkolnych są niemożliwe do wykonania oraz uczestniczyli w eksperymentach obrazujących prawa i zjawiska fizyczne poznane na lekcjach.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 04-10-2023 16:11, odsłon: 61, 1 komentarz)

W dniu 20 września klasa 7a ze Szkoły Podstawowej nr 5 udała się na pieszą wycieczkę na Wydział Lotnictwa Wojskowej Akademii Lotniczej w Dęblinie.

 

Celem wyjścia był projekt „Drony bez tajemnic”, czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć o bezzałogowych statkach powietrznych.

 

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat statków powietrznych, zobaczyli z jakich elementów zbudowany jest bezzałogowy statek powietrzny i jak działa. Ostatnim elementem zajęć była możliwość latania statkami bezzałogowymi na symulatorach.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 04-10-2023 16:02, odsłon: 48, 1 komentarz)

Odwiedź Magiczne Ogrody w ostatni weekend sezonu, 7 i 8 października! Będzie się działo! Mnóstwo radości, zabawy i pokazów dla Twojej rodziny! Wróżki Smużki pokażą przepiękne układy taneczne, a Krasnolud Wyrwipałka żonglerskie. Zaskoczy Cię utalentowany czarodziej Fider, a Mordole jak zwykle rozbawią i wzruszą… Bądź z nami i ciesz się tymi chwilami!

 

Zaplanuj ostatni weekend w świecie baśni w tym roku!

 

Świetna zabawa to Twoja bajka? Naładuj baterie w świecie baśni! Jeśli szukasz doskonałej rozrywki dla całej rodziny, to ostatni weekend sezonu 2023 w Magicznych Ogrodach jest dla Ciebie stworzony! Złote dni, pogodny nastrój i godziny wypełnione beztroską zabawą zapewnią Wam niezapomniane chwile pełne rodzinnej radości!

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 04-10-2023 14:39, odsłon: 51, 1 komentarz)

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Dęblinie przy ul. Rynek 14 ponownie został nominowany do nagrody Przychodnia Roku w ramach wielkiego plebiscytu medycznego HIPOKRATES 2023, który w naszym województwie prowadzi Kurier Lubelski.

 

Ponadto nasi lekarze - lek. med. Mariusz Całus znaleźli się na liście nominowanych do tytułu Lekarz Rodzinny Roku.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 29-09-2023 17:59, odsłon: 169, 1 komentarz)

Magiczne Ogrody zapraszają na energetyczny weekend w dobrym tonie! Poznaj wojska króla Eryka 30.09 i 1.10. Czeka Cię mnóstwo atrakcji, w tym muzycznych, i tak potrzebna aktywność wśród malowniczej przyrody.

 

Idealne wydarzenie dla rozwoju Twojej Rodziny i jej sprawności fizycznych! Rozrywka, pokazy bębniarskie i koncerty oraz turnieje sportowe.

 

Nie zabraknie humoru i niespodzianek… Zaplanuj wyjątkowy czas w naszym parku tematycznym!

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 27-09-2023 20:56, odsłon: 129, 1 komentarz)

W sobotę 23 września na osiedlu Stawy odbyło się Nordicowe Pożegnanie Lata. 

 

Pomimo kapryśnej pogody dzięki wspólnemu zaangażowaniu wielu osób, sponsorów, instytucji oraz Włodarzy Miasta Ryki i Dęblin mieszkańcy Staw na czele z przewodniczącym osiedla Andrzejem Czarneckim przyczynili się do Pomocy Hospicjum "Razem Możemy Więcej" położonego na osiedlu. 

 

Podczas wydarzenia uczestnicy zbierali środki do puszki oraz korki, aby wspomóc rehabilitację Marcela Króla.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Sport, dodano: 26-09-2023 20:25, odsłon: 237, 1 komentarz)

W sobotę 16 września odbył się IV Slow Swimming Dęblin 2023 Stężyca. Wzięło w nim udział 42 pływaków/pływaczek z różnych zakątków Polski.

 

Start przepływu rozpoczął się przy Miejski Dom Kultury w Dęblinie a zakończył za wiślaną klatką na wysokości Wyspa Wisła w Stężycy (~4km).

 

Przed startem wśród uczestników rozlosowano 10 bojek pływackich ufundowanych przez firmę AQUA-SPEED

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Sport, dodano: 26-09-2023 19:55, odsłon: 230)
Fot. Nadesłane / Urząd Miasta Dęblin

W dniu 25 września br. podczas LXXXII Sesji Rady Miasta Dęblin, Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wnioskowała o zdjęcie z porządku obrad projektu uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na drogach publicznych na terenie miasta Dęblin oraz wysokości opłat za postój i sposób ich pobierania.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 26-09-2023 10:57, odsłon: 582)

Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie ponownie dołączyła do dziesiątek miejscowości w całej Polsce, w których odbywało się Narodowe Czytanie.

 

To była już 12 edycja, zainicjowana przez Prezydenta RP akcja Narodowego Czytania, która popularyzuje czytelnictwo i pokazuje bogactwo polszczyzny, poprzez wielkie dzieła narodowej kultury, będące ważnym elementem naszej polskiej tożsamości.

 

W tym roku w centrum uwagi znalazło się Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 25-09-2023 17:34, odsłon: 202)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Jesienne Mazury: Relaks i Rozkosz w Domowym SPA z Sauną, Jacuzzi i Balia
Spokojna oaza, malownicze krajobrazy Mazur oraz błogi relaks - to wszystko czeka na tych, którzy wybierają się na jesienny wypoc...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny-tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny nowej generacji jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne, ogrzeje do 150 m2. Współpracuje z pom...
Szczegóły ogłoszenia

Kuchnie węglowe, na drewno, pellety, piecyki, kominki
Gdy zawiedzie główne ogrzewanie domu (awaria, brak prądu), każde urządzenie grzewcze na drewno jest bardzo dobrym zabezpieczeni...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdź czy ktoś Ci źle życzy, Na co uważać, Wyrocznia złe oko
Sprawdź czy ktoś Ci źle życzy? Na co uważać? Czy ktoś wysyła Ci złe energie? Kup dostęp do wyroczni złe oko online.Możesz skorzy...
Szczegóły ogłoszenia

Ciepłe kominki-przyjazne, zdrowe, wygodne i ekonomiczne.
Wykonujemy przyjemnie ciepłe kominki nowej generacji, wypromieniowujące ciepło, do których można przytulić się. Mogą być kaflowe...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook