Już w sobotę (04.06.2022) na Stadionie Miejskim w Dęblinie drużyna MKS Czarni 1947 Dęblin rozegra mecz z UKS Laskowia Baranów.
O godzinie 16:00 Czarni Dęblin zmierzą się z UKS Laskowia Baranów. Będzie to przedostatni mecz na własnym stadionie w sezonie 21/22.
Podczas spotkania w rundzie jesiennej nasza drużyna wygrała 8-0.
Na to spotkanie Czarni Dęblin wyjadą po raz pierwszy jako Mistrzowie Lubelskiej Keeza Klasy B.
Przed meczem przy wejściu na trybuny będzie możliwość nabycia cegiełki, która wspomaga rozwój klubu.
Macie ochotę na kino Sybilla w Puławach? Możecie wybrać się na spotkanie z ulubionymi bohaterami.
Poniżej przedstawiamy repertuar na nadchodzące dni.
Kolejni artyści, którzy wystąpią przed Nami na tegorocznych Dniach Dęblina 2022, już 18 czerwca na Stadionie Miejskim w Dęblinie.
Debiutujący zespół z Dęblina" Suma Pragnień" to projekt muzyczny Eweliny Pisarskiej i Mirosława Mazura. Znany Wam dobrze głos Eweliny w połączeniu z gitarą Mirka to istny romans dźwięków.
Holly Święto kolorów. Co to jest? Święto holi to święto radości i kolorów. Jego obchody rozpoczynają się wieczorem, żeby radować się z nadejścia wiosny – czasu obfitości i odrodzenia.
To szalone obsypywanie się kolorowymi proszkami w rytmie muzyki. Największa w Polsce kolorowa trasa zawita do Dęblina!
27 maja br. w bibliotece było gwarno i wesoło, ponieważ przybyli wyróżnieni uczestnicy konkursu „Mistrz Czytania”.
Przedsięwzięcie to realizowane jest ze Szkołą Podstawową Nr 4 w Dęblinie.
Wzięło w nim udział 58 uczniów z klas I - III
Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
Grupa uczniów z klasy 1THG, biorących udział w projekcie „Razem dla klimatu”, zorganizowała wystawę zdjęć pt. „Natura w obiektywie”.
Galerię zdjęć można obejrzeć na naszym Instagramie - Eko.Pierwszaki, jak również na szkolnym korytarzu.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kolejnych działaniach promujących postawę proekologiczną.
W tym roku szkolnym grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie uczestniczyła w międzynarodowym projekcie matematycznym na eTwinning. pt. ”Matematyka i Igrzyska Olimpijskie”.
Od października do maja pracowaliśmy nad wspólnymi zadaniami ze szkołami z Hiszpanii i Rumunii. Koordynatorami projektu były p. Marta Cybula i p. Aldona Bakiera-Walaszek.
Miło nam, przedstawić pierwszego artystę, który wystąpi na tegorocznych Dniach Dęblina.
Mateusz Ziółko - pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów.
Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Jego debiutancka płyta pt. „Na nowo", osiągnęła status złotej w dniu swojej premiery. Single Mateusza gościły na wszystkich popularnych listach przebojów i zajmowały tam czołowe miejsca a ich wyświetlenia w serwisie YouTube są liczone w milionach. W kwietniu 2022 r.
Mateusz zaprezentował najnowszy singiel „Weź mnie", który jest zapowiedzią drugiego albumu artysty.
Do zobaczenia na Stadionie Miejskim w Dęblinie.
Miasto Dęblin Pozytywnie.
Miejski Dom Kultury w Dęblinie
JJ Eventowa by Jakub Głuch
Kolejne spotkanie z cyklu BLIŻEJ HISTORII, we wtorek 31 maja 2022 r. o godzinie 10.00 w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
Gościem będzie pan Jan Przywara – przewodnik i opiekun cierlickiego Żwirkowiska – miejsca startu do wieczności lotników Żwirki i Wigury.
Podczas spotkania, gość Muzeum Sił Powietrznych wygłosi prelekcję pt. Historia upamiętniania postaci Żwirki i Wigury w Cierlicku na Zaolziu.
Każdy sukces Polaków był i jest odbierany na Zaolziu jakby podwójnie – wzmocniony echem. W pamiętnym 1932 roku Zaolzie, tak samo jak cały Śląsk Cieszyński, z satysfakcją i wielką dumą przyjęło wiadomość o zwycięstwie pilota Żwirki z mechanikiem Wigurą w międzynarodowym podniebnym turnieju lotniczym nazywanym Challenge.
Nie opadły jeszcze emocje po tym wspaniałym zwycięstwie, kiedy wśród Zaolziaków lotem błyskawicy rozeszła się żałosna wieść o katastrofie aeroplanu RWD-6 w Cierlicku i śmierci polskich lotników Żwirki i Wigury. Manifestacyjnie pożegnano bohaterów przestworzy i od razu rozpoczęto działania w celu upamiętnienia miejsce ich startu do wieczności. Wynikiem tych starań jest cierlickie ŻWIRKOWISKO – miejsce polskiej pamięci narodowej, dla Polaków z Zaolzia miejsce szczególnie ważne.
Do biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” pozostał niecały miesiąc. Choć wydarzenie odbędzie się dopiero 19 czerwca, nie warto zwlekać z zapisami na ostatnią chwilę. Osoby, które zarejestrują się do końca maja, będą miały zagwarantowaną koszulkę w swoim rozmiarze.
– Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to już od lat jedno z kluczowych wydarzeń Dni Garwolina. Po pandemicznej przerwie wreszcie będziemy mogli spotkać się razem w przestrzeni miejskiej, dlatego gorąco zachęcam wszystkich do wspólnego świętowania. Przypominam, że celem biegu, jak co roku, jest wsparcie osób doświadczających przemocy. W dzisiejszych czasach potrzeba pomocy takim osobom jest szczególnie istotna, wręcz paląca. Mam nadzieję, że 19 czerwca ulice naszego miasta wypełni tłum biegaczy i biegaczek – mówi Marzena Świeczak, Burmistrz Miasta Garwolin.