Dzisiaj jest niedziela, 03 grudnia 2023 r., 337 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

25 października odbył się Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły ZSO w Dęblinie. Udział w nim wzięły następujące reprezentacje: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz finaliści wewnątrzszkolnego turnieju naszej „Piąteczki”.

 

Po rozegraniu zaciętych meczy wyłoniono zwycięzców. Za zajęcie pierwszych miejsc w kategorii klas 4-6 oraz 7-8 dziewcząt i chłopców dyrektor Joanna Pardo wręczyła puchary, natomiast zawodnicy z miejsc 2 i 3 otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 23-11-2023 15:20, odsłon: 176)

25 listopada oficjalnie obchodzimy w Polsce Dzień Kolejarza i Pracowników Kolei. Data nawiązuje do wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, która jest patronką kolejarzy.

 

19 listopada Dęblińscy Kolejarze obchodzili swoje Święto w kościele parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie, w którym odbyła się uroczysta Masza Święta w ich intencji. Koncelebrę odprawili gospodarz Ksiądz Proboszcz Andrzej Kania oraz Ksiądz Proboszcz parafii pw. Piusa V Papieża w Dęblinie Franciszek Klebaniuk.

 

We mszy świętej wzięli udział przedstawiciele władz kolei oraz pracownicy wraz z pocztami sztandarowymi.



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 23-11-2023 18:11, odsłon: 249)

Zbliżający się Światowy Dzień Pluszowego Misia, był okazją do spotkania z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr. 3 w Dęblinie, które odbyło się dnia 20 listopada 2023r.

 

Przedszkolaki z III Grupy „Pszczółki” bardzo serdecznie przyjęły pracownicę Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Rycice.

 

Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały historii powstania Pluszowego Misia oraz zapoznały się z gatunkami niedźwiedzi żyjącymi na całym Świecie.

 

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 23-11-2023 13:40, odsłon: 168)

Rozpoczęła się zbiórka charytatywna, która co roku organizowana jest w okresie przedświątecznym. 

 

W tym roku zachęcamy do wsparcia tej wspaniałej inicjatywy wszystkich żołnierzy i pracowników RON z Garnizonu Dęblin oraz lokalną społeczność do przyłączenia się do akcji XIII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera.  

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 20-11-2023 17:05, odsłon: 211)

W sobotę (14 października) członkowie DKK, sympatycy i czytelnicy MBP Filia Masów wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

 

W programie znalazło się Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim, Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” oraz Łazienki Królewskie.

 

Wyjazd zorganizowało Biuro Turystyki Szkolnej w Dęblinie.

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 18-11-2023 22:40, odsłon: 260)

Dnia 7 listopada w Miejskim Przedszkolu nr 3 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dęblinie odbył się pokaz mody patriotycznej.

 

Głównym celem pokazu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

 

Pokaz przedszkolaki rozpoczęły wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, Edukacja , dodano: 18-11-2023 22:36, odsłon: 209)
Fot. Kamil Krypski

W minioną sobotę mieszkańcy Dęblina świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Obchody Narodowego Święta rozpoczęły się wczesnym porankiem od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, następnie odbyła się msza święta w kościele p.w. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie odprawiona w intencji Ojczyzny.

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 18-11-2023 22:07, odsłon: 509)

12 listopada mieszkańcy Dęblina dalej Świętowali Niepodległość, tym razem na osiedlu Stawy i to w aktywny sposób.

 

O godz. 11:11 wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy. Następnie Przewodniczący Zarządu Osiedla Łukasz Majchrzak przywitał zebranych i otworzył wydarzenie.

 

Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka opowiedziała o trasach nordic walking, które po chwili zostały oficjalnie otwarte.



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 18-11-2023 21:58, odsłon: 412)

W dniu 19 października 2023 r. w Urzędzie Miasta Dęblin odbyło się spotkanie dotyczące problematyki parkowania w naszym mieście. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele jednostek wojskowych garnizonu Dęblin tj. 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego, 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego, 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego, jak również Burmistrz Miasta Dęblin, Radni Rady Miasta Dęblin i przedstawicielka zarządu Osiedla Lotnisko.

 

Na spotkaniu poruszano temat braku miejsc parkingowych w centrum miasta, na osiedlu lotnisko, a także w okolicy ul. Saperów, spowodowany długotrwałym zajmowaniem miejsc postojowych przez studentów i kursantów wojskowych.



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 18-11-2023 21:55, odsłon: 688)

7 listopada 2023 roku klasy 1a i 2a wraz z wychowawczyniami Katarzyną Jaśkowską i Barbarą Kurek udały się autokarem na wycieczkę do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

Na początku dzieci miały okazję obejrzeć film związany z lotnictwem „O psie Ciapku”, następnie uczestniczyły w lekcji muzealnej o „Symbolach Narodowych”, utrwaliły sobie wygląd symboli narodowych, poznały dawny i ówczesny wizerunek godła państwowego oraz flagi, śpiewały hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, zapoznały się z pieśnią „Marsz Lotników”.

 

Następnie otrzymały karty pracy do uzupełnienia w szkole poświęcone symbolom narodowym.

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, Edukacja , dodano: 18-11-2023 21:47, odsłon: 172)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook