Dzięki wsparciu rodziców i przyjaciół szkoły, ZSO został beneficjentami akcji TALENCIAKI - programu sklepów Lidl adresowanego do klientów sieci.
Program trwał do listopada 2022r. i polegał na zbieraniu tzw. talenciaków, które przekazywane były do placówek edukacyjnych.
W szkole zbierano talenciaki zarówno dla SP nr 5 (4335), jak i dla LO (3318).
W zamian za „kupony”otrzymano już część nagród, reszta będzie sukcesywnie spływała do placówki aż do maja 2023r.
Już wkrótce szkoły z województwa lubelskiego będą mogły skorzystać z programu „Ekopracownie – zielone serce szkoły”, w ramach którego otrzymają dofinasowanie na rozwój infrastruktury edukacyjnej. Dzięki temu wsparciu uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
Po niewątpliwych sukcesach pływackich, przyszedł czas na rozgrywki w minisiatkówkę. W piątek 13 lutego w Rykach, odbyły się zawody w Minipiłkę Siatkową Chłopców kl. 4-6 na szczeblu powiatowym.
Dęblin reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie, a w zasadzie w dwóch składach, gdyż minisiatkówka charakteryzuje się troszkę innym systemem gry: I drużyna - Dawid Cieśla, Rafał Nawrotek, Sebastian Mikusek, Mateusz Rybak; II drużyna - Oskar Wojczuk, Dawid Piecek, Arman Abrahamyan, Andrzej Startek.
Kubuś Puchatek to postać kochana na całym świecie. Nic więc dziwnego, że doczekał się nawet swojego święta.
Nieoficjalny Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, czyli w rocznicę urodzin Alana Aleksandra Milne'a - pisarza, który stworzył postać misia o małym rozumku.
Święto to stało się okazją do zorganizowania przez MBP Filia Wiślana lekcji bibliotecznej dla uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej Nr5 w Dęblinie.
Miasto Dęblin jako jedno z niewielu w Polsce, może poszczycić się obecnością i działaniami na swoim terenie Orkiestry Wojskowej. Pragnąc wykorzystać po raz kolejny potencjał tej niezwykle zdolnej formacji zorganizowany został już po raz trzeci „Koncert Noworoczny”, który odbył się w dniu 10 lutego br. o godz. 18, w Sali Widowiskowej Klubu Uczelnianego Lotniczej Akademii Wojskowej.
Koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Dęblinie pod batutą Kapelmistrza por. Marcina Bąby, dostarczył nam wielu pozytywnych emocji i pięknych uniesień artystycznych. Wydarzenie uświetnili wspaniali soliści: Bogumiła Dziel-Wawrowska, Piotr Rafałko i st. chor. sztab. Robert Szczerba, a koncert poprowadził Tomasz Szuran - konferansjer Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który niezwykle barwnie wprowadzał nas w kolejne utwory, przedstawiając ich historię oraz przekonywał jak ważna w twórczości jest inspiracja.
Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Rynek 14 w Dęblinie Urszula Pielacka-Chodoła złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach projektu „Dostępność Plus dla Zdrowia” już 2019 roku.
Wspólnymi siłami, dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji oraz pracowników SPZOZ wniosek pomyślnie przeszedł wszystkie etapy weryfikacji.
Decyzję o przyznaniu grantu w wysokości 644 411,50 tys. zł otrzymano w grudniu 2021 roku. Następnie przez cały 2022 rok realizowano zadania przewidziane w harmonogramie przedsięwzięcia pn. „Dostosowanie POZ placówki SPZOZ w Dęblinie do standardów dostępności plus”.
W Dęblinie 12 lutego 2023 r. (w niedzielę) odbędą się „Dęblińskie obchody 81. rocznicy powołania Armii Krajowej”, na które zaprasza Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie ogłosił dziś (09.02.) nabór wniosków w programie „Mały strażak”. O pieniądze mogą się starać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z woj. lubelskiego. Kwota pojedynczej dotacji wyniesie do 25 tys. zł. Wnioski można składać do 3 marca.
– Druhowie i druhny Ochotniczych Straży Pożarnych stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zapobiegają i likwidują skutki katastrof naturalnych, chronią lasy i łąki oraz dobytek mieszkańców wsi i małych miast. Dlatego konsekwentnie wspieramy jednostki OSP i wyposażamy je w niezbędny sprzęt. Tylko w 2023 roku przeznaczyliśmy na to ponad 62 miliony złotych, co pozwoli dofinansować ponad 3300 ochotniczych straży w całej Polsce – podkreśla Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.
Cytując wieszcza dyrektor ZSO w Dęblinie pani Joanna Pardo otworzyła bal studniówkowy klasy czwartej Liceum Ogólnokształcącego. Impreza rozpoczęła się 4 lutego o godzinie 20.00 w Sali Bankietowej Wisełka w Stężycy.
Klasa 4b (wychowawca Martyna Dmowska) zaprezentowała swój układ poloneza tańczony do utworu Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”, do którego uczniowie zostali przygotowani przez panią Elżbietę Smolińską – Cieśla, nauczycielkę wychowania fizycznego.
W ostatnich dniach została sfinalizowana kolejna, cykliczna akcja społeczna zorganizowana dla placówek oświatowych w Dęblinie przez p. Renatę Grążkę – mamę uczennicy SP nr 5 „Z elektrośmieci radość dal dzieci”.
Patronat nad akcją objęli: Burmistrz Miasta Dęblin – p. Beata Siedlecka oraz Dowódca 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego – p. płk pil. dr inż. Paweł Marcinkowski.
W tej edycji społeczność Dęblina zbierała elektrośmieci na rzecz SP nr 5.