Dzisiaj jest sobota, 25 marca 2023 r., 84 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Dzięki wsparciu rodziców i przyjaciół szkoły, ZSO został beneficjentami akcji TALENCIAKI - programu sklepów Lidl adresowanego do klientów sieci.

 

Program trwał do listopada 2022r. i polegał na zbieraniu tzw. talenciaków, które przekazywane były do placówek edukacyjnych.

 

 

W szkole zbierano talenciaki zarówno dla SP nr 5 (4335), jak i dla LO (3318).

 

W zamian za kuponyotrzymano już część nagród, reszta będzie sukcesywnie spływała do placówki aż do maja 2023r.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 18-02-2023 10:38, odsłon: 169)

Już wkrótce szkoły z województwa lubelskiego będą mogły skorzystać z programu „Ekopracownie – zielone serce szkoły”, w ramach którego otrzymają dofinasowanie na rozwój infrastruktury edukacyjnej. Dzięki temu wsparciu uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

 

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 18-02-2023 10:31, odsłon: 152)

Po niewątpliwych sukcesach pływackich, przyszedł czas na rozgrywki w minisiatkówkę. W piątek 13 lutego w Rykach, odbyły się zawody w Minipiłkę Siatkową Chłopców kl. 4-6 na szczeblu powiatowym.

 

Dęblin reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie, a w zasadzie w dwóch składach, gdyż minisiatkówka charakteryzuje się troszkę innym systemem gry: I drużyna - Dawid Cieśla, Rafał Nawrotek, Sebastian Mikusek, Mateusz Rybak; II drużyna - Oskar Wojczuk, Dawid Piecek, Arman Abrahamyan, Andrzej Startek.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Sport, Miasto Dęblin, dodano: 16-02-2023 17:00, odsłon: 269)

Kubuś Puchatek to postać kochana na całym świecie. Nic więc dziwnego, że doczekał się nawet swojego święta.

 

Nieoficjalny Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, czyli w rocznicę urodzin Alana Aleksandra Milne'a - pisarza, który stworzył postać misia o małym rozumku.

 

Święto to stało się okazją do zorganizowania przez MBP Filia Wiślana lekcji bibliotecznej dla uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej Nr5 w Dęblinie.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 16-02-2023 16:55, odsłon: 173)

Miasto Dęblin jako jedno z niewielu w Polsce, może poszczycić się obecnością i działaniami na swoim terenie Orkiestry Wojskowej. Pragnąc wykorzystać po raz kolejny potencjał tej niezwykle zdolnej formacji zorganizowany został już po raz trzeci „Koncert Noworoczny”, który odbył się w dniu 10 lutego br. o godz. 18, w Sali Widowiskowej Klubu Uczelnianego Lotniczej Akademii Wojskowej.

 

Koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Dęblinie pod batutą Kapelmistrza por. Marcina Bąby, dostarczył nam wielu pozytywnych emocji i pięknych uniesień artystycznych. Wydarzenie uświetnili wspaniali soliści: Bogumiła Dziel-Wawrowska, Piotr Rafałko i st. chor. sztab. Robert Szczerba, a koncert poprowadził Tomasz Szuran - konferansjer Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który niezwykle barwnie wprowadzał nas w kolejne utwory, przedstawiając ich historię oraz przekonywał jak ważna w twórczości jest inspiracja.Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 15-02-2023 21:15, odsłon: 241)
SP ZOZ w Dęblinie

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Rynek 14 w Dęblinie Urszula Pielacka-Chodoła złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach projektu „Dostępność Plus dla Zdrowia” już 2019 roku.

 

Wspólnymi siłami, dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji oraz pracowników SPZOZ wniosek pomyślnie przeszedł wszystkie etapy weryfikacji.

 

Decyzję o przyznaniu grantu w wysokości 644 411,50 tys. zł otrzymano w grudniu 2021 roku. Następnie przez cały 2022 rok realizowano zadania przewidziane w harmonogramie przedsięwzięcia pn. „Dostosowanie POZ placówki SPZOZ w Dęblinie do standardów dostępności plus”.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 14-02-2023 18:45, odsłon: 465)

W Dęblinie 12 lutego 2023 r. (w niedzielę) odbędą się  „Dęblińskie obchody 81. rocznicy powołania Armii Krajowej”, na które zaprasza Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 09-02-2023 21:11, odsłon: 536)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie ogłosił dziś (09.02.) nabór wniosków w programie „Mały strażak”. O pieniądze mogą się starać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z woj. lubelskiego. Kwota pojedynczej dotacji wyniesie do 25 tys. zł. Wnioski można składać do 3 marca.

 

– Druhowie i druhny Ochotniczych Straży Pożarnych stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zapobiegają i likwidują skutki katastrof naturalnych, chronią lasy i łąki oraz dobytek mieszkańców wsi i małych miast. Dlatego konsekwentnie wspieramy jednostki OSP i wyposażamy je w niezbędny sprzęt. Tylko w 2023 roku przeznaczyliśmy na to ponad 62 miliony złotych, co pozwoli dofinansować ponad 3300 ochotniczych straży w całej Polsce – podkreśla Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 09-02-2023 20:49, odsłon: 201)

Cytując wieszcza dyrektor ZSO w Dęblinie pani Joanna Pardo otworzyła bal studniówkowy klasy czwartej Liceum Ogólnokształcącego. Impreza rozpoczęła się 4 lutego o godzinie 20.00 w Sali Bankietowej Wisełka w Stężycy.

 

Klasa 4b (wychowawca Martyna Dmowska) zaprezentowała swój układ poloneza tańczony do utworu Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”, do którego uczniowie zostali przygotowani przez panią Elżbietę Smolińską – Cieśla, nauczycielkę wychowania fizycznego.Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 09-02-2023 18:35, odsłon: 517)

W ostatnich dniach została sfinalizowana kolejna, cykliczna akcja społeczna zorganizowana dla placówek oświatowych w Dęblinie przez p. Renatę Grążkę – mamę uczennicy SP nr 5 „Z elektrośmieci radość dal dzieci”.

 

Patronat nad akcją objęli: Burmistrz Miasta Dęblin – p. Beata Siedlecka oraz Dowódca 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego – p. płk pil. dr inż. Paweł Marcinkowski.

 

W tej edycji społeczność Dęblina zbierała elektrośmieci na rzecz SP nr 5.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 09-02-2023 18:26, odsłon: 229)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Kupię stare kolekcje medali, orderów, odznaczeń
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i...
Szczegóły ogłoszenia

Kupię stare ordery, medale, odznaki, odznaczenia, orzełki
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i...
Szczegóły ogłoszenia

Asystent ds. administracyjnych - praca zdalna
Nasz nowy Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od 20-stu lat firma rozwija się na rynku polskim i staje się jednym...
Szczegóły ogłoszenia

Ciesz Się Wiosną Na Mazurach- Dom z Jacuzzi, Sauną i Basenem Na Mazurach
Ciesz się wiosną na Mazurach - dom ze SPA - sauna, jacuzzi, ruska bania, basen zewnętrzny w okresie letnim klimatyzacja a jesien...
Szczegóły ogłoszenia

KONSTRUKCJA SZKIELETOWA DOMKU Poddasze 5/8m 45/120
Konstrukcja domku całorocznego z poddaszem wymiar podstawy 6m / 5m 30m kw. Wykonanie nasze jest ładne i estetyczne. Szkielet d...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook