Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 r., 176 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Tegoroczne ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie są już dla nas miłym wspomnieniem. Podczas tych ferii zimowych placówka oferowała swoim użytkownikom przestrzeń do zajęć, spotkań i warsztatów.

 

Podczas ferii w bibliotece można było twórczo spędzić czas bawiąc się, rysując, uczestnicząc w spotkaniach z pedagogami, biorąc udział w warsztatach, albo po prostu porozmawiać z rówieśnikami.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 13-02-2024 17:36, odsłon: 876)

Drugi tydzień w Sewilli uczniowie rozpoczęli od wytężonej pracy. Kolejne dni praktyk mijały szybko. Po zawarciu nowych znajomości pracuje się łatwiej i sprawniej.

 

W tym tygodniu wykonali szereg robót, zarówno znanych im z zajęć teoretycznych i praktycznych w szkole, jak i nowych, znanych tylko w teorii.

 

Przez te kilka dni przećwiczyli między innymi sprawdzanie przyrządów pokładowych, wykonywanie obsługi przedlotowej, nitowanie nitownicą pneumatyczną i oczyszczanie filtrów paliwowych za pomocą ultradźwięku.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, dodano: 13-02-2024 17:28, odsłon: 608)

W Dęblinie 11 lutego 2024 r. (niedziela), odbędą się „Dęblińskie obchody 82. rocznicy powołania Armii Krajowej”, na które zaprasza wszystkich mieszkańców Dęblina i okolic Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 

W programie m. in. uroczysta Msza święta, apel pamięci, otwarcie wystawy plenerowej „Armia Krajowa”, akcja „Zapal Światło Pamięci Bohaterom Armii Krajowej”. Liczymy na obecność tych, którym droga jest pamięć żołnierzy Armii Krajowej.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 09-02-2024 16:54, odsłon: 1106)

W dniach od 27 stycznia do 3 lutego 2024r. kolejna grupa nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Dęblinie uczestniczyła w mobilności związanej z wykonaniem zadania "Job Shadowing” będącego elementem projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000117881, współfinansowanego przez Unię Europejską, związanego z Mobilnością kadry.

 

 

Wizyta odbyła się w ADA Superior Technological Institute w Sewilli. Jej celem było poznanie stosowanego w Hiszpanii systemu edukacji, zapoznanie się z warunkami realizacji kształcenia zawodowego, poznanie stosowanych tam metod pracy i dzielenie się dobrymi praktykami w zakresie form i metod kształcenia zawodowego. Nie należy zapominać o przełamaniu bariery językowej, zwiększeniu motywacji nauczycieli do nauki języków obcych czy poznawaniu tradycji i kultury innych krajów.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Edukacja , ZSZ nr 1 Dęblin, dodano: 09-02-2024 16:39, odsłon: 879)

Kochamy swoje, uczymy się cudzego, przejmujemy, co lepsze.

 

W ramach posiadanej Akredytacji Erasmusa w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie realizuje kolejny projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dzięki jego realizacji uczniowie szkoły podnoszą swoje kompetencje zawodowe i językowe podczas odbywania zagranicznych praktyk zawodowych.

 

Wyjazdy uczniów na praktyki zawodowe do Hiszpanii we współpracy z firmą Euromind już można nazwać tradycją szkoły, nad którą praca trwa od lat. W tym roku zaczęło się razem z feriami, 27-go stycznia.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, Edukacja , dodano: 09-02-2024 16:23, odsłon: 773)
Fot. KPP Ryki

Dęblińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło w zeszłym tygodniu w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Dęblina.

 

20-latek zabrał kilka butelek napojów, a następnie w celu ich utrzymania szarpał i uderzał pracownika. Decyzją sądu podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu śledczego.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kronika , dodano: 05-02-2024 21:24, odsłon: 1944)

W dniu 25 stycznia 2024 roku w LO w Rykach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ryki w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Świetnie zagrały w nich dziewczęta z ZSZ nr 2 w Dęblinie, które zajęły w nich 1 miejsce.

 

W pierwszym meczu wygrały z ZSZ nr 2 w Rykach 2:1 w setach a w meczu o 1 miejsce również stosunkiem setów 2:1 wygrały z ZS im. K. hr. Kickiego w Sobieszynie.

 

Dziewczęta pod opieką nauczyciela Dariusza Piwońskiego wystąpiły w składzie: Anastazja Mazurkiewicz, Katarzyna Sobieszek, Aleksandra Cienkowska, Julia Trajer, Wiktoria Sadura, Julia Micek, Julia Skorża, Patrycja Zlot, Grażyna Wojdat, Laura Sykała,, Agata Bryzek.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, dodano: 30-01-2024 15:42, odsłon: 706)

23 stycznia 2024r odbył się XXVII Przegląd Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno – Instrumentalnych „Kolędy i Pastorałki” w MDK w Dęblinie.

 

Zespół „Barbórka” w składzie: Maria Potas, Maria Jońska i Elżbieta Mitura zdobył I miejsce w kategorii klas I-III pod kierunkiem Barbary Kurek przygotował i zaśpiewał dwie kolędy „Jezus Malusieńki” oraz „Dzisiaj w Betlejem”.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 30-01-2024 15:35, odsłon: 674)
Fot. ZSZ nr 2

To był niezapomniany wieczór dla maturzystów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie. W sobotę 27 stycznia 2024 roku, uczniowie klas 5 TRR i 5 THG wraz z dyrekcją szkoły i wychowawcami spotkali się na balu studniówkowym w malowniczym Gościńcu Pod Lasem w Grabowcach Dolnych.

 

Wśród zaproszonych gości byli Starosta Powiatu Ryckiego Pan Dariusz Szczygielski  wraz z małżonką.

 

Studniówka rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza, po którym głos zabrał Pan Dariusz Szczygielski życząc maturzystom powodzenia na egzaminie dojrzałości.Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, dodano: 30-01-2024 15:11, odsłon: 810)

Kubuś Puchatek to postać kochana na całym świecie. Nic, więc dziwnego, że doczekał się nawet swojego święta. Nieoficjalny Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, czyli w rocznicę urodzin Alana Milne'a - pisarza, który stworzył postać misia o małym rozumku.

 

Święto to stało się okazją do zorganizowania przez Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Wiślana lekcji dla przedszkolaków z Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

 

Podczas spotkania dzieci obejrzały bajkę z serii Kubuś Puchatek pt.: „Znaleziątko” i poznały historię powstania postaci Kubusia Puchatka poprzez prezentację „Dzień Kubusia Puchatka – Kitek mówi”.

 

Po wspólnej gimnastyce i zabawie oraz układaniu puzzli, przedszkolaki wysłuchały bajki z serii Opowieści ze Stumilowego Lasu.

 

 (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 24-01-2024 19:00)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook