Dzisiaj jest poniedziałek, 23 maja 2022 r., 143 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj

W dniu 15 marca br. z Dęblina wyruszył transport z pomocą humanitarną dla miasta partnerskiego na Ukrainie. Transport trafi bezpośrednio do mieszkańców Drohobycza i pomoże w przetrwaniu tego trudnego czasu.

 

Władze samorządowe miasta Dęblin serdecznie dziękują mieszkańcom za szybką pomoc oraz determinację w przeprowadzonej zbiórce.

 

Miasto Dęblin Pozytywnie

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 258

W niedzielę 10 kwietnia na placu przed Urzędem Miasta odędzie się Kiermasz Wielkanocny. Wystawione prace można będzie obejrzeć i kupić.

 

Na stołach jak co roku pojawią się baranki, palmy, pisanki, koszyczki i wiele innych wyrobów związanych z tematyką świąt wielkanocnych.

 

Zapraszamy!

 kategoria: Miasto Dęblin,Top, Aktualności, odsłon: 279

Od 1 kwietnia 2022 roku w SPZOZ przy ul. Rynek 14 realizowane będą świadczenia terapii uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia.

 

Poradnię tworzyć będzie zespół specjalistów: lekarz psychiatra, psycholodzy kliniczni oraz terapeuci uzależnień.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 528

We wtorek 22 marca 2022 r. gościem dęblińskiego muzeum będzie dr Alina Barczyk, która wygłosi prelekcję pt. Założenie pałacowo-ogrodowe Mniszchów w Dęblinie. Historia – architektura – program ideowy.

 

Wystąpienie będzie dotyczyć m.in. prezentacji dziejów rezydencji w Dęblinie, omówienia brył i wnętrz oraz analizy najważniejszych projektów architektonicznych. Dr Alina Barczyk przybliży także postacie właścicieli, których gustom założenie pałacowe zawdzięczało kolejne etapy przekształceń.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 200

Spotkanie integracyjno-edukacyjne dla rodzin polskich i ukraińskich w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

Stosunki między Ukrainą a Polską łączy cały szereg czynników, w szczególności  współpraca handlowa i gospodarcza, migracja zarobkowa, współpraca transgraniczna. Elementem wspólnym jest przede wszystkim kultura, religia, dziedzictwo natury oraz tysiącletnia (niełatwa) historia.

 

W 2012 roku byliśmy połączeni wspólnym wydarzeniem- Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Polski i ukraiński hymn łączy podobna niezgoda na trudną rzeczywistość i zapowiedź odwetu na zaborcach. Ukraińcy śpiewają: „szczo ne wmerła Ukrajina”,. Polacy utwierdzają się, że „jeszcze nie zginęła i siłą odbierzemy”. Oba nasze narody to potomkowie wędrówek ludów, podbojów, zmian władzy, wiary, języka i granic.  kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 243

W związku z obchodami Światowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 w Dęblinie zapraszają do udziału w KONKURSIE POEZJI ŚPIEWANEJ „O POEZJĘ TRZEBA DBAĆ” pod patronatem Burmistrz Miasta Dęblin. 

 

Mając na uwadze rangę tego święta zachęcamy poprzez swoje działania do popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i wokalnych oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 245

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Dęblinie w porozumieniu z Urzędem Miasta Dęblin prowadzi zbiórkę potrzebnych rzeczy dla miasta partnerskiego Drohobycza.

 

Dary można zostawiać w budynku SPZOZ przy ul. Rynek 14 przy rejestracji.

 

Punkt czynny jest w godzinach 7.30 – 18.00.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 238

Zapraszamy do wypożyczenia książek w MBP przy ul. Okólnej 19 w Dęblinie w języku ukraińskim. 

 

Miejska Biblioteka Publiczna pozyskała kilkanaście pozycji dziecięcej literatury ukraińskiej. kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 207

W dniach 10-11 marca 2022 r. (bądź do wyczerpania zapasów) w godz. 9:00-11:00 mieszkańcy Dęblina mogą odbierać maseczki bezpłatnie w punktach zlokalizowanych:

 

świetlica w osiedlu „Masów” (remiza OSP),

Świetlica w osiedlu „Mierzwiączka”,

Świetlica w osiedlu „Młynki”,

Świetlica w osiedlu „Wiślana”,

oraz w budynku Urzędu Miasta Dęblin w godz. 7.30 – 15.30.

 

Miasto Dęblin otrzymało maseczki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

 kategoria: Miasto Dęblin, dodano: 10-03-2022 19:46

W związku z prośbą wysłaną  przez Mera Drohobycza Tarasa Kuchmę, informujemy o organizacji specjalnej zbiórki na rzecz mieszkańców miasta partnerskiego - Drohobycza na Ukrainie.

 

Zbiórka obędzie się w dwóch formach: rzeczowej i pieniężnej.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 332

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Pracownicy, Leasing Pracowników
Szanowni Państwo, Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w ...
Szczegóły ogłoszenia

Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu...
Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy usługi finansowe
Wszystkim potrzebującym oferujemy środki finansowe z bardzo niskim oprocentowaniem 3% bez zabezpieczenia jesteśmy w stanie udzie...
Szczegóły ogłoszenia

Wynajem agregatów prądotwórczych o różnej mocy
Dostarczamy agregaty w miejsce wskazane przez zamawiającego w jedno lub kilka miejsc w Polsce wraz z obsługą, okablowaniem i tan...
Szczegóły ogłoszenia

Wypełniaj Ankiety Za Pieniądze
Opinie.pl to polska strona internetowa, która istnieje od 2009 roku. Umożliwia ona zarabianie pieniędzy poprzez wypełnianie ...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook