Dzisiaj jest środa, 12 maja 2021 r., 132 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”
Dodał: admin, 15-03-2021 16:07, odsłon: 235

XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”

 

Tancerze spotkali się w Puławach po raz dziewiętnasty. Tegoroczna edycja odbyła się 13 marca w zmodernizowanym obiekcie Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

 

Najzdolniejsi tancerze z niemal całej Polski rywalizowali o tytułowy pierścień w konkursie tańców polskich w formie towarzyskiej.

 

To niezwykłe widowisko artystyczne, oparte na wspaniałych polskich tradycjach tanecznych

 

Protokół XIX Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” 

 

Kategoria I

Miejsce III - Mateusz Czerwiński i Dorota Saramok, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” 

Miejsce II - Jan Kusyk i Gabriela Kwit, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” 

Miejsce I - Paweł Piórkowski i Amelia Węglarz, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”

 

Kategoria II B

Miejsce II - Hubert Grobel i Maria Szlendak, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” 

Miejsce I - Franciszek Brzeziński i Łucja Siejka, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”

 

Kategoria II C

Miejsce VII - Jakub Bednarczyk i Oliwia Wójcik, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”

Miejsce VI - Tomasz Bryś i Helena Mikołajczak, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”

Miejsce V - Tomasz Maraszkiewicz i Julia Łukanowska, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”

Miejsce IV - Sergiusz Komorek i Emilia Charalampous, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”

Miejsce III - Stanisław Sikora i Kornelia Węcel, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”

Miejsce II - Miłosz Anioł i Karolina Kalemba, Zespół Folklorystyczny „Marynia” 

Miejsce I - Mikołaj Zastróżny i Nina Golba, Zespół Folklorystyczny „Marynia”

 

Kategoria III A 

Miejsce II - Marcin Kańkowski i Zuzanna Szmyt, Zespół Tańca Ludowego „Promyki” Miejsce I - Paweł Tabor i Zofia Brzezińska, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”

 

Kategoria III B

Miejsce VI - Szymon Wiejak i Julia Filipek, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” 

Miejsce V - Tymon Wawrzynek i Adrianna Kirchner, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”

Miejsce IV - Mateusz Pulchny i Oliwia Badzińska, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”

Miejsce III - Mikołaj Czaiński i Maria Lewandowska, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”

Miejsce II - Mateusz Matuszak i Olga Piaskowska-Niszczak, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”

Miejsce I - Wojciech Kamiński i Maria Kulka, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”

 

Kategoria III C

Miejsce VI - Kacper Czerwiński i Zuzanna Bojarska, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”

Miejsce V - Gabriel Goch i Emilia Goch, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”

Miejsce IV - Makary Nowierski i Julia Zastróżna, Zespół Folklorystyczny „Marynia” Miejsce III - Marek Tworzyk i Emilia Fryc, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” Miejsce II - Kacper Kryński i Magdalena Milewska, Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”

Miejsce I - Maciej Zych i Helena Wójtowicz, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

 

Kategoria IV B

Miejsce IV - Jerzy Maciejewski i Julia Toboła, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Miejsce V - Franciszek Krupa i Hanna Ciekanowska, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Miejsce VI - Daniel Zastróżny i Amelia Góral, Zespół Folklorystyczny „Marynia”

Miejsce III - Mateusz Solarski i Zuzanna Jezierska, Zespół Folklorystyczny „Marynia” Miejsce II - Bartłomiej Spirka i Zofia Kulka, Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” 

Miejsce I - Jakub Iwańczyk i Maria Toboła, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

 

Kategoria IV Open

Miejsce VI - Daniel Zastróżny i Amelia Góral, Zespół Folklorystyczny „Marynia”

Miejsce V - Franciszek Krupa i Hanna Ciekanowska, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Miejsce IV - Mateusz Solarski i Zuzanna Jezierska, Zespół Folklorystyczny „Marynia” Miejsce III - Bartłomiej Spirka i Zofia Kulka, Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” Miejsce II - Tomasz Dwóżnik i Nadia Matuszak, Zespół Folklorystyczny „Marynia” Miejsce I - Jakub Iwańczyk i Maria Toboła, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

 

Kategoria VS

Miejsce II – Kajetan Teperek i Joanna Drzas, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Miejsce I – Jakub Teperek i Kamila Kołodko, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” Kategoria V A

Miejsce VI – Dominik Skoczeń i Natalia Woroszyło, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

Miejsce V - Michał Podgórski i Jagoda Michałek, Zespół Folklorystyczny MARYNIA Miejsce IV – Aleksander Lenartowicz i Anna Pentz, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Miejsce III - Jakub Rembelski i Julia Kowalik, Zespół Tańca Ludowego PROMYKI Miejsce II – Jędrzej Jarosiński i Karolina Białek, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Miejsce I - Marcin Łukawski i Zuzanna Jachimczuk, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

 

Kategoria V B 

Miejsce VI – Dominik Skorupski i Bogumiła Skwara, Wielkopolski Klub Tańców Polskich Miejsce V - Kacper Cholewa i Alicja Chmielewska, Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" im. Kazimiery Walczak "Mamci"

Miejsce IV – Szymon Zych i Klaudia Ziółek, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Miejsce III - Wojciech Domagała i Kaja Kolińska, Zespół Pieśni i Tańca "Dobczyce" Miejsce II – Mateusz Zych i Julianna Jekiełek, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Miejsce I - Filip Laskowski i Maja Murmiłło, Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” Kategoria VI A 

 

Miejsce VI – Mikołaj Szymański i Adrianna Szymaniak, Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”

Miejsce V – Szymon Obolewicz i Agata Pospiech, Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”

Miejsce IV – Maciej Marchaj i Monika Kusiak, Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie”

Miejsce III – Mariusz Grzejszczyk i Ewa Witak, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Miejsce II – Michał Cichocki i Marta Budziak, Wielkopolski Klub Tańców Polskich Miejsce I – Marcin Naskręt i Paulina Stocka, Wielkopolski Klub Tańców Polskich

 

Kategoria VII A 

Miejsce II – Marcin Hemmerling i Maria Sudzińska, Stowarzyszenie Popierania Kultury Ludowej Młody Toruń

Miejsce I - Kazimierz Kulczyński i Kamila Roik, Wielkopolski Klub Tańców Polskich

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Archiwum SFC
Jeszcze tylko chwila i będziecie mogli ponownie oficjalnie rozpocząć treningi. W sobotę 29 maja rusz...
Retencja zasobów jest zakładaną zdolnością do ich utrzymania w okresie czasu. Ma na nią wpływ bard...
Fot. Magiczne Ogrody/2018
Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny wkrótce wypełni się go...
  Uroczystość nadania Patronatu św. Jana Pawła II Miastu Dęblin odbędzie się 16 maja w niedzielę, o...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacja fotowoltaiczna 8 kwp.
Witam, Przedmiotem ogłoszenia jest gotowa instalacja fotowoltaiczna 8 kwp. W skład instalacji w podanej cenie - 28000 zł, ...
Szczegóły ogłoszenia

Pomagam dorosłym w pokonaniu angielskiego przez Skype
Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język angielski? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość tego...
Szczegóły ogłoszenia

Piwniczka ogrodowa Ziemianka betonowa Piwnica Szczelna Spiżarnia
Cena dotyczy ogrodowej piwnicy betonowej w stanie surowym z montażem (klejenie prefabrykatów i wstawienie do przygotowanego prze...
Szczegóły ogłoszenia

Specjalista ds. social media – Przemyśl/zdalnie
Dla naszego klienta rekrutujemy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko: Specjalista ds. social media – Prze...
Szczegóły ogłoszenia

Analityk ze znajomością programu Excel – praca zdalna
Rekrutujemy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko: Analityk ze znajomością programu Excel – praca zdalna...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook