Dzisiaj jest sobota, 25 czerwca 2022 r., 176 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj
Wlazły, Antiga, Kosok w Pionkach! Czołowi siatkarze zagrają charytatywnie dla chorych dzieci
Dodał: EdytaD, 27-08-2013 14:37, odsłon: 3296

Asseco Resovia Rzeszów i Skra Bełchatów, dwie czołowe drużyny siatkarskie Polski, przyjadę we wrześniu do Pionek. Zagrają charytatywnie dla dwójki niepełnosprawnych dzieci. Organizatorzy zapowiadają sporo atrakcji.

 

 

- Kolejny rok organizujemy taki mecz i robi się coraz fajniejsza inicjatywa. Zgłaszają się firmy, które chcą pomagać. Ludzie przychodzą z różnymi ciekawymi pomysłami. Nie ma dnia, żeby ktoś nie zadzwonił i nie oferował pomocy – opowiada Radosław Bielecki z Pionkowskiego Towarzystwa Siatkówki, jeden z organizatorów wrześniowego meczu.

 

 

PRZYJADĄ MISTRZOWIE

 

To już kolejny raz, kiedy najlepsze siatkarskie drużyny Polski przyjadą do Pionek, żeby zagrać charytatywnie dla chorych dzieci. W ubiegłym roku Resovia pokonała Skrę 3:2, a organizatorzy zebrali dla trojaczków Państwa Michała i Anny Molenda 30 tysięcy złotych. Kibice mogli podziwiać pod siatką takich zawodników, jak Zbigniew Bartman, Krzysztof Ignaczak, Daniel Pliński, Mariusz Wlazły, Michał Bąkiewicz, czy Michał Winiarski. W ubiegłych latach w hali sportowej przy ulicy Sosnowej charytatywnie grali też siatkarze Farta Kielce, AZS Politechnika Warszawska i Jastrzębskiego Węgla.

 

19 września na parkiet hali sportowej w Pionkach wyjdą zawodnicy aktualnego Mistrza Polski Asseco Resovii Rzeszów i Skry Bełchatów, która siedmiokrotnie była mistrzem Plus Ligi. Pod siatką walczyć będą tak znani siatkarze, jak: Grzegorz Kosok, Krzysztof Ignaczak, Wojciech Grzyb, Mariusz Wlazły, Stephane Antiga, Daniel Pliński, Karol Kłos, czy dwaj reprezentanci Argentyny Nicolas Uriarte i Facundo Conte.

 

 

GOŚCIE I ATRAKCJE

 

- Planujemy dodatkowe atrakcje w przerwach między setami. Będzie można kupować za 20 złotych okolicznościowe koszulki zrobione specjalnie na ten mecz. Wolontariusze mają zbierać pieniądze. Wszystko, co uda nam się zgromadzić, będzie przeznaczone na leczenie Wioletty i Darii – zapowiada Bielecki.

 

 

 

Imprezę poprowadzi znany dziennikarz i komentator sportowy, Marek Magiera. Organizatorzy zaprosili na mecz w Pionkach znanych polskich siatkarzy, medalistów olimpiad, Mistrzostw Świata i Europy: Tomasza Wójtowicza, Andrzeja Martyniuka i Grzegorza Wagnera. Swój przyjazd zapowiedział również Artur Popko, prezes Plus Ligi.

 

 

Bilety!

 

Mecz Asseco Resovia Rzeszów – Skra Bełchatów będzie 19 września o godzinie 16 w hali sportowej przy ul. Sosnowej w Pionkach. Bilety w cenie: 70 zł (na środkowej trybunie), 50 zł (po bokach), 20 zł (miejsca stojące) w sprzedaży na tydzień przed meczem.

 


 

Zagrają charytatywnie!

 

Całkowity dochód z biletów przeznaczony zostanie na wsparcie leczenia i rehabilitacji niepełnosprawnych Wioletty Sidor i Darii Jasiorowskiej.

 

Wiola ma 12 lat i od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, kurczowe. Na skutek wzmożonego napięcia w mięśniach powstają bolesne przykurcze, które uniemożliwiają przybranie pozycji pionowej i utrudniają chodzenie. W ubiegłym roku przeszła zabieg operacyjnego usunięcia przykurczy. W chwili obecnej niezbędna jest intensywna specjalistyczna rehabilitacja, aby wzmocnić osłabione mięśnie i poprawić funkcję chodu.

 

Daria cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, opóźnienie rozwoju psychoruchowego w stopniu głębszym, kamicę nerkową, reflux pęcherzowo-moczowodowy. Jest nadpobudliwa ruchowo z towarzyszącymi licznymi ruchami dyskinetycznymi. Nie mówi, nie siada, ma problemy z przełykaniem. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji w odpowiednich warunkach zapewniających spokój.

 

 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
23 czerwca br. odbyła się XVIII Sesja Rady Miasta Dęblin. Ta sesja jest jedną z ważniejszych w roku, poni...
W dniu 17 czerwca br. w ramach „Sportowego Czerwca ” i „Dni Dęblina 2022” na Komp...
Zapraszamy na obchody 76 rocznicy śmierci Majora Mariana Bernaciaka "Orlika", które odbędą si...
W piątek 17 czerwca obiekty sportowe na terenie ZSO zapełniły się młodymi sportowcami oraz kibicami. Pier...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
100% Pure & nature refined sunflower oil
100% Refined Sunflower Oil Factory Price Refined Sunflower Oil Refined Sunflower Oil High Quality Refined Sunflower Oil Edib...
Szczegóły ogłoszenia

Borrow money here at 3% interest rate
Borrow money here at 3% interest rate. homelending offers all kinds of cash financial services of all sizes ranging from individ...
Szczegóły ogłoszenia

We offer loans at low Interest rate
We offer loans at low Interest rate. Business loans and Personal loans are available. If you are In Debt we still offer you a lo...
Szczegóły ogłoszenia

Garaże Blaszane ,Bramy Garażowe, Kojce Dla Psów
Oferuję Garaże Blaszane, Wiaty, Hale, Kojce Dla Psów, Bramy Garażowe Transport I Montaż Cały Kraj Szybki Czas Realizacji [...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy | Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook