Dzisiaj jest wtorek, 22 czerwca 2021 r., 173 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin1
Praktyki zawodowe 22 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie, Sevilla, Hiszpania
Dodał: admin, 27-05-2021 10:56, odsłon: 177

W okresie od 8 maja do 5 czerwca 2021 roku uczniowie ZSZ nr2 mają przyjemność odbywać praktykę zawodową w ramach programu Erasmus + w Sewilli w Hiszpanii.

 

 

Praktyki odbywają w firmach i hotelach w centrum miasta. Poznają techniki pracy w zawodach, w których zdobywają kwalifikacje zawodowe, takich jak technik reklamy, technik rachunkowości i technik hotelarstwa.

 

Praktyki przebiegają pomyślnie.

 

 

A oto opinie kilku uczniów uczestniczących w zagranicznych praktykach zawodowych w Sewilli:

 

Kamila Kamińska, Wiktoria Kustra, klasa 2 TR4 (technik reklamy)

„Praktyki odbywamy w firmie Euromind w Sewilli w dziale marketingu i promocji. Pierwszego dnia stworzyliśmy szkic naszego samodzielnego logo, a także zainstalowaliśmy programy do grafiki wektorowej i rastrowej między innymi CorelDraw, GIMP. Teraz będziemy poznawać możliwości i zastosowanie w praktyce tych programów przy tworzeniu ulotek, wizytówek i gadżetów reklamowych. Tutorzy uczą nas korzystania z wyobraźni oraz pokazują, w jaki sposób funkcjonuje dział reklamy w przedsiębiorstwie.

 

Dodatkowo, dzięki praktykom poznajemy hiszpańskie zwyczaje w pracy takie jak np. wspólne celebrowanie posiłków. Uczymy się pracy w zespole.”

 

Natalia Krzywiec, Anita Ośko, klasa 2TH4 (technik hotelarstwa)

„Praktyki odbywamy w Sevilla Dream Hostel w samym centrum miasta. Nasze obowiązki to kompleksowa obsługa gości hotelu, dbamy o czystość i porządek w pokojach zajmowanych przez gości oraz przygotowujemy pokoje na przyjęcie nowych. Każda z nas ma swojego tutora, który wyznacza obowiązki i nadzoruje, czy dobrze je wypełniamy. Nasi opiekunowie to naprawdę miłe i kontaktowe osoby, z poczuciem humoru i bardzo cierpliwe w objaśnianiu nam naszych zadań.”

 

Patryk Biały, klasa 2 TGR (technik rachunkowości)

„Praktyki odbywam w Sevilla Dream Hostel w dziale księgowości. Pierwszy tydzień, pomimo wielkich obaw i stresu, minął w bardzo przyjemnej atmosferze. Wszyscy byli mili i w przystępny sposób zapoznali mnie z miejscem pracy. Mój tutor Bruno codziennie wyznacza mi nowe zadania. Zapoznałem się z prowadzoną przez firmę dokumentacją kadrową oraz sposobem przechowywania akt osobowych. Wiem już również jakie dokumenty są potrzebne do zatrudnienia pracownika w hiszpańskim przedsiębiorstwie.”

 

W pracy bardzo staramy się pokazać od jak najlepszej strony, ponieważ nasze zaangażowanie, punktualność i obowiązkowość są na bieżąco oceniane przez szefów w pracy. Również nasi opiekunowie odwiedzają nas w miejscu pracy i rozmawiają z tutorami o naszych postępach, zachowaniu się i organizacji pracy. Do tej pory wszyscy pracodawcy oceniają nas bardzo dobrze i wyrażają się o nas w samych superlatywach. To bardzo miłe uczucie usłyszeć, że jesteśmy zorganizowani, dokładni i z zaangażowaniem wypełniamy swe obowiązki. Będziemy również mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z zagranicznych praktyk z koleżankami i kolegami, którzy nie mogli uczestniczyć w programie Erasmus+.

 

 

 

Tekst:Izabela Jabłońska, Mateusz Jaworski, Przemysław Węgrzynek, klasa 2 TR4

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fontanna zlokalizowana w parku przed Urzędem Miasta została wybudowana podczas kadencji burmistrza Stanis...
KPP RYKI
Dzięki szybkiej reakcji dęblińskich policjantów doszło do zatrzymania 35-latka, który minio...
KPP RYKI
Funkcjonariusze z ryckiej komendy wyjaśniają okoliczności potrącenia 13-letniego rowerzysty.   Ze...
W dniach od 4 do 6 czerwca 32 Drużyna Harcerska przy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie udała się na coro...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Szybkie i wygodne pożyczki
Witam, czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej? A może potrzebujesz pieni...
Szczegóły ogłoszenia

Szkolenie online Pracownik administracyjno - biurowy z zaświadczeniem MEN i certyfikatem
Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego SPD SZKOLENIA Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie online \"Pracownik adminis...
Szczegóły ogłoszenia

Wysokiej klasy PELLET PREMIUM
Posiadamy na sprzedaż wysokiej klasy PELLET PREMIUM *To najlepszy wybór dla twojego domu* -Pellet PREMIUM 19,5MJ/KG (0.7 p...
Szczegóły ogłoszenia

Jest renomowanym pożyczkodawcą.
Cześć. Nazywam się Anna Weichhaus z Warszawy. Otrzymałem pożyczkę biznesową w wysokości 25 000 000 zł od pani Pameli Rosa Flores...
Szczegóły ogłoszenia

HVK!!!NOWOŚĆ 2021!!!Maszyna do Papierosów/Nabijarka do Gilz
-Witam Mam do sprzedania absolutną nowość Maszynę pneumatyczno-elektryczną "HVK" Jest to nowy producent maszyn na rynku...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook