Dzisiaj jest wtorek, 22 czerwca 2021 r., 173 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin1
Handel na tymczasowym targowisku przy ul.15 Pułku Piechoty Wilków w Dęblinie
Dodał: admin, 19-05-2021 14:18, odsłon: 1879

Działka nr ew.4057/6 przy ul.15 PP Wilków, na której zlokalizowane jest tymczasowe targowisko była przeznaczona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod usługi sportowe.

 

W dniu 27 września 2012r. Rada Miasta, kiedy Burmistrzem był Stanisław Włodarczyk, podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania studium ukierunkowania i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Dęblin, które zostało uchwalone w dniu 20 lutego 2015r.

 

Na podstawie nowego studium przystąpiliśmy do przystosowywania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Dęblin zgodnie ze studium. Nowe opracowania obejmowały między innymi zmianę m.p.z.p. „Stadion” w Dęblinie, która została uchwalona przez Radę Miasta w dniu 04.07.2017r. Na podstawie tej uchwały dokonano podziału działki na dwie, gdzie jedna o nr 4057/8 przeznaczona została w planie pod usługi 1UC – obiekty handlowe powyżej 2000 m2, a druga o nr ew.4057/7 pod stadion. Miasto planuje zadysponować działką nr 4057/8 tak aby przyszły inwestor zagospodarował ją zgodnie z uchwalonym planem.

 

Potencjalni nabywcy mogą zgłosić się dopiero po ogłoszeniu przetargu nieograniczonego, gdyż działka może być sprzedana tylko w tym trybie. Wzorem innych przeznaczonych do zbycia nieruchomości przedmiotowa działka po podziale znalazła się w wykazie działek przeznaczonych do sprzedaży. Jeżeli działka wzbudzi zainteresowanie zostanie wykonana wycena i ogłoszony przetarg.

 

Umieszczenie działki w wykazie to też sygnał dla naszych lokalnych przedsiębiorców handlujących na tymczasowym targowisku aby się nią zainteresowali wzorem przedsiębiorców ryckich, którzy zagospodarowali kilkanaście lat temu teren gminny przy ulicy Wyczółkowskiego. Mogliby oni wydzierżawić ten grunt od miasta, a po wybudowaniu inwestycji i zagospodarowaniu terenu wystąpić o wykup udziałów w gruncie, tworząc dla siebie i innych miejsca pracy.

 

Abstrahując od tego co przyświecało ówczesnej Radzie Miasta i Burmistrzowi, którzy zmienili w studium przeznaczenie tej działki z usług sportowych na usługi 1 UC – obiekty handlowe, należy czynić starania aby działka poprawiła swój wygląd i przestała być wreszcie jednym, wielkim śmieciowiskiem po każdym dniu handlowym.

 

Mieszkańcy i przejezdni poruszający się po ulicy 15 PP Wilków (drodze nr 48), od piątku do niedzieli, przy dużym wietrze mają na twarzach i szybach samochodów przyklejone, fruwające foliowe torebki i inne śmieci. Handlujący, którzy w większości przybywają do naszego miasta z innych miejscowości nie mają nawyku sprzątania po sobie kończąc dzień handlowy. W najbliższej przyszłości na tym odcinku zostanie wyremontowana droga krajowa nr 48 i pas drogowy będzie sięgał do obecnego ogrodzenia terenu. Czy działka wyglądająca po handlu jak miejsce na odpady będzie dobrą wizytówka Dęblina dla przejeżdżających tamtędy mieszkańców i podróżujących? Dlatego czas pomyśleć o jej estetycznym zagospodarowaniu.

 

Wprawdzie Miasto Dęblin od wielu lat posiada tylko jedno targowisko miejskie przy ul. Niepodległości, gdzie zgodnie z prośbami handlujących zdemontowaliśmy stoły do wykładania towaru czym zwiększyliśmy powierzchnię dla handlu z samochodu, to warto rozważyć, czy po drugiej stronie miasta, po wybudowaniu drogi nr 801 wzdłuż której, zgodnie z miejscowym planem Wiślana II znajdują się działki przeznaczone pod aktywność gospodarczą, nie zaplanować urządzenia drugiego targowiska.

 

Na razie w przypadku zainteresowania inwestorów działką z tymczasowym targowiskiem przy ul. 15 PP Wilków, gmina ma opracowaną koncepcję utworzenia tymczasowego targowiska przy ul. Krzywej.

 

 

Beata Siedlecka Burmistrz Miasta Dęblin

 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fontanna zlokalizowana w parku przed Urzędem Miasta została wybudowana podczas kadencji burmistrza Stanis...
KPP RYKI
Dzięki szybkiej reakcji dęblińskich policjantów doszło do zatrzymania 35-latka, który minio...
KPP RYKI
Funkcjonariusze z ryckiej komendy wyjaśniają okoliczności potrącenia 13-letniego rowerzysty.   Ze...
W dniach od 4 do 6 czerwca 32 Drużyna Harcerska przy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie udała się na coro...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Szybkie i wygodne pożyczki
Witam, czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej? A może potrzebujesz pieni...
Szczegóły ogłoszenia

Szkolenie online Pracownik administracyjno - biurowy z zaświadczeniem MEN i certyfikatem
Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego SPD SZKOLENIA Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie online \"Pracownik adminis...
Szczegóły ogłoszenia

Wysokiej klasy PELLET PREMIUM
Posiadamy na sprzedaż wysokiej klasy PELLET PREMIUM *To najlepszy wybór dla twojego domu* -Pellet PREMIUM 19,5MJ/KG (0.7 p...
Szczegóły ogłoszenia

Jest renomowanym pożyczkodawcą.
Cześć. Nazywam się Anna Weichhaus z Warszawy. Otrzymałem pożyczkę biznesową w wysokości 25 000 000 zł od pani Pameli Rosa Flores...
Szczegóły ogłoszenia

HVK!!!NOWOŚĆ 2021!!!Maszyna do Papierosów/Nabijarka do Gilz
-Witam Mam do sprzedania absolutną nowość Maszynę pneumatyczno-elektryczną "HVK" Jest to nowy producent maszyn na rynku...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook