Dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2024 r., 201 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Pobiegli w Garwolinie!
Dodał: admin, 20-06-2024 18:12, odsłon: 420

Blisko 700 osób wzięło udział w tegorocznej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Najmłodsi mieli zaledwie kilka lat, najstarsi – ponad 70. Ulicami Garwolina biegaczki i biegacze pobiegli już po raz piętnasty, dając tym samym wsparcie osobom doświadczającym przemocy.

 

16 czerwca odbyła się 15. edycja biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. To największe wydarzenie sportowe w powiecie garwolińskim, które co roku przyciąga do stolicy powiatu setki zawodników w każdym wieku – nie tylko z najbliższej okolicy, ale także z odległych zakątków Polski, a nawet z zagranicy.

 

Nie inaczej było w tym roku. Na starcie zawodów stanęło blisko 700 osób. Jedni wybrali 2-kilometrowy dystans Biegu Rodzinnego, inni zmierzyli się z odcinkiem 5 km lub głównym biegiem na 10 km. Pogoda nie była łaskawa – wysoka temperatura i palące słońce dało się we znaki zawodnikom, ale mimo to każdy z nich dzielnie walczył do samego końca.

 

Bieg na 10 km wygrał Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 30 minut i 58 sekund. Drugi na mecie zameldował się jego rodak – Boniface Nduva (32:14), a trzeci był Aleksander Dragan z Kielc (32:46).

 

Wśród kobiet triumfowała Sabina Jarząbek, która na mecie pojawiła się po 34 minutach i 28 sekundach. Drugie miejsce zajęła, wygrywając jednocześnie w klasyfikacji mieszkanek powiatu garwolińskiego, Emilia Mazek (35:08), a trzecie – Monika Kaczmarek z Łodzi (36:46).

 


 

Drugą mieszkanką powiatu garwolińskiego na mecie była Agnieszka Ragus-Suszyńska, a trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Małgorzata Ptaszyńska. W klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego zwyciężył Tomasz Suchodolski. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Tałanda, a na trzecim – Mariusz Małek.

 

Z dystansem 2 km najlepiej poradził sobie Mateusz Kondej, który bieg ukończył po 5 minutach i 24 sekundach. Mateusz wystartował także w biegu na 5 km, w którym zajął trzecie miejsce.

 

Drugie miejsce w biegu na 2 km zajął Krystian Strynik, a trzecie – Bartosz Majer. W kategorii OPEN kobiet wygrała Lidia Czarnecka (06:43). Drugie miejsce zajęła Alicja Tuszyńska, a trzecia na mecie była Lena Soszka.

 

W biegu na dystansie 5 km tiumfował Max Omelin (16:16), który o zaledwie 6 sekund wyprzedził Bartosza Olszewskiego, czyli znanego Warszawskiego Biegacza. Najlepszą kobietą w tym biegu była Magdalena Bubeła (20:06). Drugie miejsce zajęła Ewelina Sawicka, a trzecie – Kamila Wawrzyczek.

 


 

Członkowie DSS Orlęta Dęblin, 71-letni Stanisław Życki biegł na 10 km i był pierwszy w swojej kategorii wiekowej M70, natomiast Piotr Świtaj w biegu na 5 km był 25/145 open, w kategorii M40 dobiegł jako 7. 

 

To więcej niż sportowa meta

Ci, którzy pobiegli w Garwolinie, nie tylko mieli szansę na udział w radosnym sportowym wydarzeniu, lecz także realnie wsparli osoby doświadczające przemocy. Bieg to jeden z elementów kampanii społecznej „Avon Kontra Przemoc”, a część każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia.

 

Zebrane podczas biegu pieniądze zostaną przekazane na działalność poradni telefonicznej i mailowej „Niebieskiej Linii” IPZ.

 

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Truchatcz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Sponsorem strategicznym jest firma Avon.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook