Dzisiaj jest wtorek, 22 czerwca 2021 r., 173 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin1
Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie poznają Andaluzję - Caminito del Rey, Sewilla.
Dodał: admin, 01-06-2021 10:22, odsłon: 139

W ostatni weekend uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbywający praktyki zawodowe w Hiszpanii w Torremolinos i Maladze w ramach programu Erasmus+ zwiedzali Andaluzję. 

 

(Caminito del Rey)

W sobotę naszym celem było Caminito del Rey. Jest to szlak ciągnący się wzdłuż stromych ścian wapiennego wąwozu Desfiladero de los Gaitanes.  Został zbudowany w latach 1901-1905 i używany do transportowania materiałów i ludzi budujących elektrownię wodną. Otwarcie elektrowni zainaugurował w 1920 roku ówczesny król Hiszpanii Alfonso XIII, który jak głosi legenda jako pierwszy przeszedł tę trasę. Wydarzenie to zapoczątkowało nazwę miejsca - Caminito del Rey „Ścieżka Króla”.

 

Obecna trasa po gruntownej przebudowie została udostępniona dla zwiedzających w 2015 roku, są to drewniane podesty przymocowane do pionowych ścian wąwozu. Konstrukcja wzbogacona jest o barierki, które zapewniają bezpieczeństwo tym którzy wyruszą na szlak.

Wyposażeni w kaski ochronne i wiedzę na temat zasad poruszania się na szlaku rozpoczęliśmy naszą niezwykłą przygodę.

Przeszliśmy około 5 kilometrów trasy, wśród zapierających dech w piersiach malowniczych widoków. Bardzo ekscytujące było przejście przez most - Puente Colgante zawieszony pomiędzy dwoma przeciwległymi ścianami wąwozu Desfiladero de los Gaitanes, na dnie którego płynie rzeka Guadalhorce. Ci z nas, którzy będąc na moście mieli odwagę zerknąć w dół zobaczyli niezwykły widok.

Smutno było opuszczać Caminito del Rey. Miejsce jest zjawiskowe, jednak czekała już na nas kolejna przygoda.

 

Sewilla – stolica i największe miasto Andaluzji.

Poznawanie Sewilli rozpoczęliśmy od Placu Hiszpańskiego (Plaza de España). Plac powstał w 1929 roku na potrzeby organizacji wystawy iberoamerykańskiej i jest częścią zachwycającego Parku Marii Luizy. Jego głównym obiektem jest Pałac Hiszpański (Palacio Español), do którego prowadzą cztery mosty, symbolizujące cztery dawne królestwa Hiszpanii: Aragonię, Kastylię, León i Nawarrę, a u jego stóp za pomocą płytek azulejos ułożono mapy wszystkich 48 prowincji Hiszpanii. Spacerując po placu mogliśmy posłuchać hiszpańskiej muzyki i chociaż przez chwilę popatrzeć na pokaz tańca flamenco, którego tradycja wywodzi się właśnie z Andaluzji.

Z placu Hiszpańskiego przeszliśmy pod „złotą wieżę” Torre del Oro” nad brzegiem rzeki Guadalquivir. Obecnie pełni ona głównie rolę wieży widokowej, a jej historia sięga XIII wieku.

Kolejnym miejscem, które zrobiło na nas duże wrażenie to kompleks trzech ważnych w Sewilli obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO: Katedra Najświętszej Marii Panny, Pałac Alkazar i Główne Archiwum Indii.

 

Katedra (Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla) jest imponująca. To największy gotycki kościół w Europie. Z kolei Pałac Alkazar (Reales Alcázares de Sevilla) powstał jeszcze w starożytności.  Do dziś na jego górnym piętrze swoją siedzibę ma hiszpańska rodzina królewska, przez co Pałac Alkazar jest najstarszą nadal funkcjonującą rezydencją królewską na świecie.

 

Naszą wędrówkę po Sevilli zakończyliśmy przy „El Metropol Parasol” największej drewnianej konstrukcji na świecie.                                                                                                                    

Szkoda, że tak krótko mogliśmy być w Sewilli, jesteśmy pewni, że większość z nas chciałaby jeszcze tu wrócić na dłużej.

 

Jeśli ktoś z Państwa będzie w Andaluzji bardzo polecamy odwiedzenie miejsc, które my mogliśmy zobaczyć dzięki udziałowi w programie Erasmus+. Zamieszczamy kilka zdjęć, które zrobiliśmy podczas naszej wycieczki, być może będą one dla Państwa inspiracją do podróży po Andaluzji.

 

 

 

/Maciej Żmuda, Mikołaj Sieroń, klasa III TH

Torremolinos, Hiszpania 25.05.2021 roku/

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fontanna zlokalizowana w parku przed Urzędem Miasta została wybudowana podczas kadencji burmistrza Stanis...
KPP RYKI
Dzięki szybkiej reakcji dęblińskich policjantów doszło do zatrzymania 35-latka, który minio...
KPP RYKI
Funkcjonariusze z ryckiej komendy wyjaśniają okoliczności potrącenia 13-letniego rowerzysty.   Ze...
W dniach od 4 do 6 czerwca 32 Drużyna Harcerska przy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie udała się na coro...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Szybkie i wygodne pożyczki
Witam, czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej? A może potrzebujesz pieni...
Szczegóły ogłoszenia

Szkolenie online Pracownik administracyjno - biurowy z zaświadczeniem MEN i certyfikatem
Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego SPD SZKOLENIA Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie online \"Pracownik adminis...
Szczegóły ogłoszenia

Wysokiej klasy PELLET PREMIUM
Posiadamy na sprzedaż wysokiej klasy PELLET PREMIUM *To najlepszy wybór dla twojego domu* -Pellet PREMIUM 19,5MJ/KG (0.7 p...
Szczegóły ogłoszenia

Jest renomowanym pożyczkodawcą.
Cześć. Nazywam się Anna Weichhaus z Warszawy. Otrzymałem pożyczkę biznesową w wysokości 25 000 000 zł od pani Pameli Rosa Flores...
Szczegóły ogłoszenia

HVK!!!NOWOŚĆ 2021!!!Maszyna do Papierosów/Nabijarka do Gilz
-Witam Mam do sprzedania absolutną nowość Maszynę pneumatyczno-elektryczną "HVK" Jest to nowy producent maszyn na rynku...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook