Dzisiaj jest wtorek, 22 czerwca 2021 r., 173 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin1
Z TIK za pan brat w ZSO
Dodał: admin, 07-05-2021 08:15, odsłon: 209

Jak powszechnie wiadomo technologia informacyjna i komunikacyjna (TIK) jest obecnie niezwykle istotną dla społeczeństwa i prężnie rozwijającą się dziedziną nauki.

 

Młodzi ludzie, a nawet dzieci są otoczeni coraz to nowszymi urządzeniami i korzystanie z nich jest dla nich czymś zupełnie naturalnym.

 

Czy w tradycyjnej szkole jest miejsce na takie „nowinki”?

 

O ZSO można śmiało powiedzieć, że idzie z duchem czasu. Aby poszerzać swoją wiedzę z zakresu nowych technologii oraz uzyskać dostęp do nowoczesnych narzędzi wspierających edukację, pracownicy chętnie korzystają ze szkoleń, uczestniczą w projektach/programach edukacyjnych i zaopatrują się w atrakcyjne urządzenia.

 

Jednym z nich jest „Magiczny dywan” – interaktywne urządzenie projekcyjne spełniającym jednocześnie funkcje podłogi interaktywnej i stołu interaktywnego. Ta pomoc dydaktyczna wraz z zestawem treści multimedialnych jest dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Korzystają z niej m.in. uczniowie z SPE na zajęciach z rewalidacji, a w przyszłości planujemy zakup takiego urządzenia do świetlicy szkolnej, aby mogły z niej korzystać wszystkie dzieci.

 

 

Przedszkolaki z oddziału zerowego biorą udział w programie „Uczymy dzieci programować”, który ma na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Wg autorów programu: „Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat.”. Program jest wspierany przez markę EduSense, która produkuje maty do kodowania i roboty do kodowania on-line i off-line. Nasz robot GeniBot pomaga dzieciom uczyć się podstaw programowania i poprzez zabawę pokazuje, że nie jest to wcale, aż tak trudne, a bardzo ciekawe. A mata do kodowania i krążki kompetencji pozwalają na przeprowadzenie różnorodnych i atrakcyjnych dla dzieci zabaw i aktywności okołoprogramistycznych.

 

Dla starszych uczniów naszej szkoły z pewnością atrakcyjną formą pracy jest uczestniczenie w rządowym programie „Aktywna tablica”. Jego celem jest „umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich zdefiniowanymi potrzebami, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii”. Młodzież ma możliwość korzystania z dobrze wyposażonej pracowni komputerowej, a w salach lekcyjnych do dyspozycji uczniów i nauczycieli są tablice interaktywne i monitory.

 

Wiadomo, że jednym z głównych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym. Rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole, do czego stale dążymy.

 

 

 

/Tekst: Sylwia Gromuł, Paulina Przychodzeń, Ewa Nowak, fot. Sylwia Gromuł i Ewa Nowak/

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fontanna zlokalizowana w parku przed Urzędem Miasta została wybudowana podczas kadencji burmistrza Stanis...
KPP RYKI
Dzięki szybkiej reakcji dęblińskich policjantów doszło do zatrzymania 35-latka, który minio...
KPP RYKI
Funkcjonariusze z ryckiej komendy wyjaśniają okoliczności potrącenia 13-letniego rowerzysty.   Ze...
W dniach od 4 do 6 czerwca 32 Drużyna Harcerska przy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie udała się na coro...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Szybkie i wygodne pożyczki
Witam, czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej? A może potrzebujesz pieni...
Szczegóły ogłoszenia

Szkolenie online Pracownik administracyjno - biurowy z zaświadczeniem MEN i certyfikatem
Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego SPD SZKOLENIA Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie online \"Pracownik adminis...
Szczegóły ogłoszenia

Wysokiej klasy PELLET PREMIUM
Posiadamy na sprzedaż wysokiej klasy PELLET PREMIUM *To najlepszy wybór dla twojego domu* -Pellet PREMIUM 19,5MJ/KG (0.7 p...
Szczegóły ogłoszenia

Jest renomowanym pożyczkodawcą.
Cześć. Nazywam się Anna Weichhaus z Warszawy. Otrzymałem pożyczkę biznesową w wysokości 25 000 000 zł od pani Pameli Rosa Flores...
Szczegóły ogłoszenia

HVK!!!NOWOŚĆ 2021!!!Maszyna do Papierosów/Nabijarka do Gilz
-Witam Mam do sprzedania absolutną nowość Maszynę pneumatyczno-elektryczną "HVK" Jest to nowy producent maszyn na rynku...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook