Dzisiaj jest piątek, 03 grudnia 2021 r., 337 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka
Zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie
Dodał: admin, 09-11-2021 12:47, odsłon: 163

Od dwóch tygodni 27 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbywa praktyki zawodowe w portugalskich przedsiębiorstwach zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia w ramach projektu „Europejskie standardy kształcenia zawodowego ZSZ nr 2 w Dęblinie” realizowanego w ramach programu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków PO WER.

Dla wielu z nas jest to pierwszy zagraniczny wyjazd i spotkanie z nową kulturą.

 

Amelia Chmielewska – kształci się w zawodzie technik hotelarstwa, pracuje w trzygwiazdkowym hotelu „Bway Guest House” malowniczo położonym nad rzeką Cavado River w Barcelos.

 

„Moja praca polega głównie na przygotowywaniu jednostki mieszkalnej do przyjęcia gości. Już teraz mogę powiedzieć, że u mnie w pracy jest super, wszyscy są bardzo mili. Pracy jest dużo, ale to dobrze bo mogę się więcej nauczyć. Bardzo ważne jest dla mnie to, że mogę doskonalić zdobyte podczas nauki w szkole umiejętności zawodowe.”

 

Mateusz Jaworski, Bartek Michalak – technik reklamy, praktykę odbywają w firmie „Vector Digital” w miejscowości Sequeria.

 

„Vector Digital to firma reklamowa zajmująca się wytwarzaniem m.in. gadżetów reklamowych. Pozwala nam to podpatrzeć jak w praktyce wygląda współpraca między firmą, a jej kontrahentami i klientami. Okres przedświąteczny zaczyna się w Portugalii bardzo wcześnie i właśnie na niego trafiliśmy. Naszym obowiązkiem jest głównie projektowanie i wykonywanie produktów reklamowych związanych ze świętami, folderów i ulotek reklamowych.”

 

Katarzyna Wojewódka i Marceli Kozicki kształcą się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, odbywają praktykę w firmie „Impetus” w Barqueiros.

 

Firma, w której odbywamy praktykę zawodową to duży zakład produkcyjny. My pracujemy w „ zakładowej” kuchni i przygotowujemy posiłki dla licznej załogi firmy. To co przypadło nam od razu do gustu to ludzie, którzy wtajemniczają nas w niuanse pracy w tak dużej kuchni. Wszyscy są bardzo mili. Głównie przygotowujemy potrawy kuchni portugalskiej.”

 

Aleksandra Filipek, Michał Piątek z 3TH4 – technik hotelarstwa

odbywają praktykę zawodową w hotelu „Quinta de Santa Comba” w miejscowości Várzea.

 

„Pod czujnym okiem właścicieli hotelu poznajemy ten biznes od podszewki. Quinta de Santa Comba to piękny obiekt noclegowy. Pomagamy przy organizacji posiłków dla gości, zajmujemy się utrzymaniem porządku w pokojach hotelowych oraz przygotowujemy je dla nowych gości. Dzięki przyjaznej atmosferze w pracy dzień praktyk mija szybko i mamy wciąż wiele energii na nowe wyzwania.”

 

Karina Ciesielska i Natalia Gawryjołek kształcące się w zawodzie technik rachunkowości odbywają praktykę w przedsiębiorstwie „Vila Work” w Barcelos.

 

„Atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna i czujemy się tam tak jak w domu. Nasi opiekunowie są bardzo cierpliwi w tłumaczeniu nam tajników księgowości. Na razie wykonujemy proste czynności jak np. segregowanie dokumentów księgowych. Przy okazji uczymy się języka portugalskiego.”

 

Przed nami kolejne tygodnie w pięknej Portugalii. Z każdym dniem nabieramy więcej pewności siebie szczególnie w komunikowaniu się ze współpracownikami w języku angielskim. Poznajemy kulturę Portugalii i zwyczaje jej mieszkańców.

Praca w zagranicznym przedsiębiorstwie, znajomość języków obcych, a także umiejętności organizacyjne, otwartość, zdolności adaptacyjne oraz pewność siebie, które rozwijamy dzięki udziałowi w projekcie będzie naszym atutem w poszukiwaniu pierwszej pracy.

 

 

/Barcelos, 06.11.2021 r., Kamil Strzelecki, Mikołaj Majek/

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kadr z filmu: Dziewczyny z Dubaju
Macie ochotę na kino Sybilla w Puławach? Możecie wybrać się na spotkanie z ulubionymi bohaterami.  ...
Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto.   W zw...
Pełne emocji wydarzenie w SFC! Na dzieci będzie czekał Święty Mikołaj.    Mikołajki odbędą si...
Dnia 25 listopada 2021 r. w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Producent materacy Materace z Gór
Jesteśmy znanym producentem materacy do spania. Nasze materaceprodukowane są z wysokiej jakości surowców pochodzących z Polski i...
Szczegóły ogłoszenia

Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
Jeśli nie masz zbyt dużo czasu wolnego, jesteś dorosła i MUSISZ mówićpo niemiecku, to czytaj dalej.Uczyłaś się lub uczysz niemie...
Szczegóły ogłoszenia

Grafik praca zdalna dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
Nasz team stale rośnie w siłę i tym razem poszukujemy ambitnej osoby, która zaskoczy nas swoją kreatywnością graficzną. Jeśli po...
Szczegóły ogłoszenia

Znajdź Pracę z Werbeo.pl
Znajdź Pracę z Werbeo.pl Szukasz stabilnego zatrudnienia? Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności i szukasz pracy?...
Szczegóły ogłoszenia

Potrzebujesz motywacji? Skuteczny angielski dla dorosłych
Witaj,mam na imię Joanna i chcę nauczyć Cię sprawnegoi praktycznego posługiwania się językiem angielskim.Od dłuższego czasu uczę...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook