Dzisiaj jest środa, 17 lipca 2024 r., 199 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Fot. ZSO/Facebook

9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z racji ogłoszenia wyników egzaminu dojrzałości. CKE opublikowała informacje, z których wynika, że 84,1 % tegorocznych maturzystów w całej Polsce zdało egzamin dojrzałości. 

 

Prawo do poprawki w sierpniu ma nieco powyżej 10%, a nie zdało egzaminu 5% maturzystów.

 

Absolwenci dęblińskiego LO zdali maturę w 100% - co jest ogromnym sukcesem edukacyjnym - już kolejny rok z rzędu.

 7 czerwca 2024 roku w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie odbył się XXVIII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

 

Do tegorocznego konkursu przygotowały uczniów pani Barbara Kurek i pani Iwona Kamer.

 W marcu 2024r. w naszej szkole odbyła się wiosenna sesja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego Leon. Konkurs ma na celu sprawdzenie umiejętności językowych i przedmiotowych posiadanych przez uczniów, poszerzanie wiedzy, poznanie mocnych i słabych stron.

 

Jest to rywalizacja, podczas której liczy się świetna zabawa, a celem jest zaznajomienie ucznia z regułami panującymi podczas różnorodnych konkursów i olimpiad. Udział w teście jest także motywacją do nauki słownictwa i gramatyki niezbędnych do rozwiązania zadań.

 21 maja uczniowie klas 2a i 3a uczestniczyli w żywej lekcji przyrody. Zajęcia na ścieżce edukacyjnej przy Królewskich Źródłach pozwoliły nam pogłębić wiedzę na temat życia lasu. Wędrując po ścieżce, doznaliśmy wielu estetycznych wrażeń, poznaliśmy wyjątkowo piękne zakątki przyrody, napiliśmy się wody z Królewskiego Źródełka. Dowiedzieliśmy się również, jak wzrasta las i jak go chronić przed szkodliwymi czynnikami środowiska.

 W dniu 23 maja uczniowie klasy 3a LO uczestniczyli w zajęciach edukacji proobronnej w ramach projektu „Edukacja z wojskiem” pod patronatem MON i MEN. Nasza szkoła została wytypowana do udziału w przedsięwzięciu jako jedyna w naszej gminie.

 

Celami projektu były m.in.: podniesienie świadomości młodzieży w obszarze bezpieczeństwa, odpowiednie reagowanie w sytuacjach zagrożenia, nabycie praktycznych umiejętności w sytuacjach zagrożenia, nauka bezpiecznego poruszania się w sieci. Uczniowie mieli zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, np. z udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy.

 23 kwietnia na terenie boiska „Orlik” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie, odbył się etap powiatowy, największego w Polsce turnieju piłki nożnej – o Puchar Tymbarku.

 

Rywalizowali w nim chłopcy w kategorii wiekowej U12.

 Maja Markowska, uczennica klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie, wzięła udział w zmaganiach na etapie wojewódzkim Kuratoryjnego Konkursu z Historii!

 

Etap wojewódzki odbył się 6 marca 2024 roku w Lublinie.

 

Wyniki zostały opublikowane 9 kwietnia – Maja uzyskała TYTUŁ FINALISTY.

 Na początku kwietnia uczniowie ZSO w powiatowych zawodach sportowych awansowali do etapu rejonowego i reprezentowali szkołę w drużynowych biegach przełajowych w Leszkowicach. Byli tam pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: Elżbiety Smolińskiej-Cieśli i Wojciecha Lipnickiego.

 

Trasa biegu dla każdej kategorii wiekowej była dobrze oznaczona. Dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI pokonali dystans 800m, chłopcy z klas VII-VIII – 1000 m, natomiast dziewczęta liceum 1200 m.

 Nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie Piotr Świtaj został uhonorowany medalem z okazji 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego.

 

22 marca w Rykach odbyła się Powiatowa Gala Sportu 2024 zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Rykach oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

 

Na tym spotkaniu nauczyciel ZSO Piotr Świtaj został odznaczony medalem, który otrzymał z rąk starosty ryckiego Dariusza Szczygielskiego.

 Uczniowie liceum ZSO W Dęblinie wzięli udział w konkursie „Człowiek w Środowisku” zorganizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

 

Do kolejnego etapu przeszli: Anna Soszka (kl. 4 LO), Adam Jaworski (kl. 4LO) i Marcel Kurek (kl. 2LO). 15 lutego 2024 trójka naszych najlepszych uczniów wzięła udział w warsztatach laboratoryjnych. Podczas tych warsztatów uczniowie mogli poznać metody oczyszczania ścieków, pozyskiwania prądu ze źródeł odnawialnych, czy racjonalnie wykorzystywać wodę.

 

Była to wspaniała okazja, by w naukowych okolicznościach przy użyciu specjalistycznego sprzętu, pod okiem wyspecjalizowanej kadry przeprowadzać doświadczenia z zakresu dziedziny szeroko rozumianych nauk przyrodniczych.KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook