Dzisiaj jest czwartek, 19 września 2019 r., 262 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Na zakończenie lata posypały się kolory
Dodał: admin, 03-09-2019 17:52, odsłon: 548

Impreza pt. „Zakończenie Lata” ma swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń Miasta Dęblin. Tym razem piknik odbył się 31 sierpnia tak jak co roku na Targowisku Miejskim przy ul. Niepodległości 9. 

Tego sobotniego wieczoru pogoda dopisała – było bezchmurnie i słonecznie co przyczyniło się do przybycia dużej ilości mieszkańców.
 
Tradycją tego wydarzenia są międzyosiedlowe spotkania, gdzie możemy zobaczyć stoiska i wystawy przygotowane przez Zarządy Osiedlowe Miasta Dęblin. 
 

Przygotowane stoiska wypełnione były po brzegi przysmakami tj. chleb własnego wypieku, smalec ze skwarkami, ogórki kiszone, ciasta z sezonowymi owocami, kiełbasy, kabanosy, pierogi, bigos, grochówka, paszteciki oraz miody z własnych pasiek itd. Zapachy, które towarzyszyły przygotowanym przysmakom nie pozwalały przejść obojętnie.  Spowodowało to sąsiedzki klimat integrujący mieszkańców. W zamian za poczęstunek dobrowolnie można było wesprzeć poszczególne zarządy na cele, które sobie wcześnie założyły.

 

Podczas tegorocznego „Zakończenia Lata” zaprezentowało się 5 zarządów: osiedle Lotnisko, osiedle Starówka, osiedle Rycice, osiedle Jagiellońskie i osiedle 15 Pułku Piechoty „Wilków”.

 

Po raz pierwszy odbyły się Osiedlowe Zawody Sportowo – Zręcznościowe o nagrodę Burmistrza Miasta Dęblin. Udział wzięło 9 osiedli w pięcioosobowych zespołach.

 

 

Podczas tegorocznego „Zakończenia Lata” do rywalizacji stanęły osiedla: Irena, Rycice, Masów, Lotnisko, Starówka, Wiślana – Żwica, Jagiellońskie, Żdzary i 15 Pułku Piechoty „Wilków”. Każdy zarząd przygotował dla swoich reprezentantów koszulki z herbem miasta Dęblin oraz nazwą swojego osiedla.  Zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak Bieg Kelnera, Dęblińska Mumia czy rzut do celu... Po podliczeniu punktacji zwyciężyło osiedle Jagiellońskie.

 

 

Program tegorocznego „Zakończenia Lata” rozpoczął się atrakcjami i zabawami dla dzieci z Zespołem Czekolada Kids. Animacje i konkursy prowadził kolorowo ubrany klaun wraz ze swoimi pomocnicami rozbawiając dzieci magicznymi sztuczkami. Do dyspozycji najmłodszych był specjalnie przygotowany plac zabaw, dmuchane zamki i wóz strażacki, który został udostępniony przez Ochotniczą Straż Pożarną z Masowa. Jednak to nie wszystko, podczas tegorocznej imprezy odbyło się Holi - święto kolorów – to kolorowa zabawa polegająca na jednoczesnym wyrzucie przez wszystkich uczestników proszków w różnych kolorach.

 

 

Kolejny punkt programu to koncerty w rytmie DISCO, mianowicie mogliśmy podziwiać wschodzące gwiazdy tego rodzaju muzyki tj. Klaudiusz, zespół Explozja i Heven. Koncerty trwały do godziny 21:00 wtedy to właśnie na scenę została poproszona burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie Monika Bąkała, które ogłosiły wyniki zawodów sportowo – zręcznościowych. Burmistrz Miasta przedstawiła gości honorowych, dwóch kandydatów na posłów z naszego regionu Adama Kałaske i Leszka Kowalczyka. Podziękowała również za wspaniałą organizację i zabawę wszystkim zaangażowanym jednocześnie życząc dalszej zabawy. Następnie podziwialiśmy występ kabaretowy Antoniego Gorgonia Gruchy oraz gwiazdy wieczoru zespołu muzycznego Rompey.  

 


 

Zabawę taneczną poprowadziły zespoły SYSTEM oraz VERS. Dęblińskie „Zakończenie Lata 2019” trwało do godziny 1:00, a obecni na nim mieszkańcy co było widać bawili się wspaniale.

 

Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Dęblin oraz Miejski Dom Kultury w Dęblinie.

 

Sponsorzy: Santander Consumer Bank (oddział Dęblin).

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W dniu 12 września uczniowie ZSO w Dęblinie uczący się fizyki na poziomie rozszerzonym uczestniczyli w po...
Trwa rekrutacja na następujące szkolenia grupowe:   1. Spawanie metodą MAG 135 2. Elektromonter z...
Jednostka OSP Kłoczew jako pierwsza w Województwie Lubelskim stanęła na czele wyzwania jakim jest&...
Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące programów: MÓJ PRĄD, AGROENERGIA, CZYSTE POW...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Magnes neodymowy z uchwytem do poszukiwań UMP 75x32 moc 280 kg
Przedmiotem oferty jest magnes do poszukiwań z uchwytem, wykonany z dwóch magnesów neodymowych, najmocniejszych obecnie na Polsk...
Szczegóły ogłoszenia

Zapisz Się Do Klubu BETTERWARE
Kupuj bez 30% Marży! Bez ryzyka! Sama rejestracja jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Po zarejestrowaniu w mojej grup...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

Kupię mieszkanie w Dęblinie
Kupię mieszkanie na osiedlu Staszica, Wiślana lub 15 Pułku tel. 501128822
Szczegóły ogłoszenia

Praca
Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie.Za półgodzinną ankietę otrzymamy około...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook