Dzisiaj jest sobota, 22 lutego 2020 r., 53 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin
Na zakończenie lata posypały się kolory
Dodał: admin, 03-09-2019 17:52, odsłon: 918

Impreza pt. „Zakończenie Lata” ma swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń Miasta Dęblin. Tym razem piknik odbył się 31 sierpnia tak jak co roku na Targowisku Miejskim przy ul. Niepodległości 9. 

Tego sobotniego wieczoru pogoda dopisała – było bezchmurnie i słonecznie co przyczyniło się do przybycia dużej ilości mieszkańców.
 
Tradycją tego wydarzenia są międzyosiedlowe spotkania, gdzie możemy zobaczyć stoiska i wystawy przygotowane przez Zarządy Osiedlowe Miasta Dęblin. 
 

Przygotowane stoiska wypełnione były po brzegi przysmakami tj. chleb własnego wypieku, smalec ze skwarkami, ogórki kiszone, ciasta z sezonowymi owocami, kiełbasy, kabanosy, pierogi, bigos, grochówka, paszteciki oraz miody z własnych pasiek itd. Zapachy, które towarzyszyły przygotowanym przysmakom nie pozwalały przejść obojętnie.  Spowodowało to sąsiedzki klimat integrujący mieszkańców. W zamian za poczęstunek dobrowolnie można było wesprzeć poszczególne zarządy na cele, które sobie wcześnie założyły.

 

Podczas tegorocznego „Zakończenia Lata” zaprezentowało się 5 zarządów: osiedle Lotnisko, osiedle Starówka, osiedle Rycice, osiedle Jagiellońskie i osiedle 15 Pułku Piechoty „Wilków”.

 

Po raz pierwszy odbyły się Osiedlowe Zawody Sportowo – Zręcznościowe o nagrodę Burmistrza Miasta Dęblin. Udział wzięło 9 osiedli w pięcioosobowych zespołach.

 

 

Podczas tegorocznego „Zakończenia Lata” do rywalizacji stanęły osiedla: Irena, Rycice, Masów, Lotnisko, Starówka, Wiślana – Żwica, Jagiellońskie, Żdzary i 15 Pułku Piechoty „Wilków”. Każdy zarząd przygotował dla swoich reprezentantów koszulki z herbem miasta Dęblin oraz nazwą swojego osiedla.  Zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak Bieg Kelnera, Dęblińska Mumia czy rzut do celu... Po podliczeniu punktacji zwyciężyło osiedle Jagiellońskie.

 

 

Program tegorocznego „Zakończenia Lata” rozpoczął się atrakcjami i zabawami dla dzieci z Zespołem Czekolada Kids. Animacje i konkursy prowadził kolorowo ubrany klaun wraz ze swoimi pomocnicami rozbawiając dzieci magicznymi sztuczkami. Do dyspozycji najmłodszych był specjalnie przygotowany plac zabaw, dmuchane zamki i wóz strażacki, który został udostępniony przez Ochotniczą Straż Pożarną z Masowa. Jednak to nie wszystko, podczas tegorocznej imprezy odbyło się Holi - święto kolorów – to kolorowa zabawa polegająca na jednoczesnym wyrzucie przez wszystkich uczestników proszków w różnych kolorach.

 

 

Kolejny punkt programu to koncerty w rytmie DISCO, mianowicie mogliśmy podziwiać wschodzące gwiazdy tego rodzaju muzyki tj. Klaudiusz, zespół Explozja i Heven. Koncerty trwały do godziny 21:00 wtedy to właśnie na scenę została poproszona burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie Monika Bąkała, które ogłosiły wyniki zawodów sportowo – zręcznościowych. Burmistrz Miasta przedstawiła gości honorowych, dwóch kandydatów na posłów z naszego regionu Adama Kałaske i Leszka Kowalczyka. Podziękowała również za wspaniałą organizację i zabawę wszystkim zaangażowanym jednocześnie życząc dalszej zabawy. Następnie podziwialiśmy występ kabaretowy Antoniego Gorgonia Gruchy oraz gwiazdy wieczoru zespołu muzycznego Rompey.  

 


 

Zabawę taneczną poprowadziły zespoły SYSTEM oraz VERS. Dęblińskie „Zakończenie Lata 2019” trwało do godziny 1:00, a obecni na nim mieszkańcy co było widać bawili się wspaniale.

 

Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Dęblin oraz Miejski Dom Kultury w Dęblinie.

 

Sponsorzy: Santander Consumer Bank (oddział Dęblin).

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Dzień Otwarty szkoły to doskonała okazja, aby uczniowie i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą sz...
Fot. krzys16/ pixabay.com
Pączki, faworki a może i pizza. W tłusty czwartek pozwalamy sobie na wiele. W końcu chyba wszyscy mamy po...
Tradycją dęblińskiego SOSW ośrodka jest wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kęble w ramach...
W środę 12 lutego w ZSZ nr 1 po raz kolejny odbyła się AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA.   Decyzja o...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Pośrednik handlowy – sprzedawca – praca zdalna
Dla Klienta rekrutujemy osoby z niepełnosprawnością na stanowisko: Pośrednik handlowy – sprzedawca – praca zdalna [url=https:...
Szczegóły ogłoszenia

Kup wysokiej jakości Nembutal od najlepszego dostawcy na świecie.
Kup wysokiej jakości Nembutal od najlepszego dostawcy na świecie. Jesteśmy najbardziej niezawodnym i niezawodnym dostawcą ba...
Szczegóły ogłoszenia

Praca W Domowym Zaciszu
Praca, którą można wykonywać online. Doskonała dla mam, studentów jak i każdej innej osoby. Może to być dodatkowe zajęcie ja...
Szczegóły ogłoszenia

Kurs CPC certyfikat kompetencji zawodowych Lublin, marzec
Kurs Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźnika Drogowego Licencja transportowa i spedycyjna …czy chcesz ją uzyskać? Zatem ...
Szczegóły ogłoszenia

Wróżka Dęblin
Dzień dobry, mam na imię Zofia, zajmuję się wróżeniem, chętnie pomogę. Oferuję profesjonalne wróżenie w tematach takich jak: mił...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook