Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 115 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Zajęcia

Blisko 492 mln złotych zaplanowano w tym roku na wsparcie warsztatów terapii zajęciowej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To o ponad 105 mln złotych więcej niż przed czterema laty. W kolejnych latach strumień finansowego wsparcia będzie jeszcze silniejszy.

 

W 2020 roku kwota dofinansowania tego typu placówek ze środków Funduszu wyniesie ponad 531,7 mln złotych, a w 2023 roku – ponad 551,6 mln złotych.

 

Dzięki warsztatom osoby niepełnosprawne niezdolne do podjęcia pracy mają możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 71

W niedzielę już od samego rana będzie czekała święconka na stole i smakowite przystawki.

 

Tradycyjnie podczas wielkanocnego śniadania podaje się jajka na twardo, barszcz czerwony, a w niektórych regionach biały, dodatkiem jest chrzan, ćwikła i swojska kiełbasa.  

 

A na waszym stole króluje barszcz czerwony czy biały?

 kategoria: Top,Powiat, Aktualności, odsłon: 135

To właśnie w tym dniu na każdym osiedlu słychać piski i wrzaski dziewcząt i z daleka widać biegających za nimi chłopców z wiadrami i butelkami wody. Zwyczajnie leją się wodą. 

 

A według zwyczajów polewanie wodą przynosi szczęście i zapobiega chorobom. 

 

To właśnie jest Lany Poniedziałek.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 68

Innowacyjny system, który ma ograniczyć kradzieże sieci kolejowej tworzą PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. współpracując z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

 

W ostatnim roku o 30 proc zmalała liczba dewastacji sieci trakcyjnej dzięki działaniom SOK. To oznacza mniej zmian w podróżach. PLK zarządzają prawie 12 tys. km zelektryfikowanych linii kolejowych, nad którymi jest ponad 24 tys. km sieci trakcyjnej.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pracują nad innowacyjnym projektem. Zakłada on zbudowanie systemu komunikacji i powiadamiania o zdarzeniach z siecią trakcyjną. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 259

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” zaprasza na projekt „Wakacje z WOT” skierowany do uczniów, którzy ukończyli 18 rok życia, studentów i nauczycieli.

 

To okazja, aby spędzić wakacje aktywnie, przeżyć przygodę życia i wstąpić w szeregi formacji.

 

Po sukcesie projektu „Ferie z WOT” lubelska brygada przygotowała wakacyjną edycję szkoleń podstawowych dla osób, które chcą wstąpić w szeregi WOT, ale ze względu na obowiązki związane z nauką nie mogą stawić się na ćwiczeniach w roku szkolnym.

 

W okresie wakacji ochotnicy będą mieli do wyboru aż trzy terminy szkoleń podstawowych: 22.06-07.07., 27.07.-11.08., 17.08.-01.09. kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 124

Uwaga konkurs! Dla naszych czytelników mamy dwa pojedyncze bilety do wygrania na koncert zespołu ŁZY na Wyspie Wisła, 3 maja o 18:00. 

 

Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie. Losowanie w piątek 26 kwietnia.

 

Koncert rozpocznie się o 18:00, a już od 12:00 na Wyspie Wisła rozpoczną się rodzinne atrakcje. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 151

Majówka zbliża się wielkimi krokami.


Już dziś Wyspa Wisła zaprasza 3 maja na koncert zespołu ŁZY.

To będzie wyjątkowe wydarzenie, które zapoczątkuje sezon na imprezy plenerowe w kompleksie Wyspa Wisła.


Ruszyła sprzedaż biletów online! Nie czekaj! Kup bilet!


https://evenea.pl/imprezy/koncerty/08-540-stezyca/koncert-zespolu-lzy-majowka-wyspa-wisla-222063/?source=directory&fbclid=IwAR0CHdkKkmFWQRQZuKkAUsSPPuFL06OI8e9rsgpr9mQ7xseUeuwgTWYgl8Qkategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 174

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapewniły wznowienie prac przy modernizacji linii z Lublina do Warszawy.

 

Efektem ważnego projektu Krajowego Programu Kolejowego będzie skrócenie czasu podróży między stolicami Lubelszczyzny i Mazowsza do 1,5 godz.

 

Zwiększy się komfort pasażerów na 17 stacjach.

 

Nowa łącznica między linią ze Stalowej Woli i linią do Warszawy usprawni ruch w lubelskim węźle kolejowym.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 545

Samotnie, w skupieniu. Bez rozmów i pikników. 

 

Bolało. Musiało boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. 


To droga do nowego życia...

 

Każdy niósł swoje intencje. 

 

W piątek 12 kwietnia po raz kolejny odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dęblinie. Uczestnicy swoją wędrówkę w skupieniu i modlitwie rozpoczęli Mszą Świętą w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego. Przeszli 43 kilometry. W tym roku na EDK zapisało się ponad 80 osób.

 

EDK Dęblin swoje szczególne podziękowania za pomoc w organizacji tej ekstremalnej wędrówki kieruje do Magdaleny Krasuskiej, Mariusza Haba i Pawła Ślęzak - bez tych osób tegoroczna edycja nie była by możliwa. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 694
Zdjęcie poglądowe/ spływ kajakowy 2018

W sobotę 27 kwietnia odbędzie się dwudniowy spływ kajakowy. Kajakarze swoją podróż rozpoczną w Baranowie, przepłyną przez Kośmin, a zakończą w Dęblinie. 

 

Więcej informacji oraz rejestracja: 693 468 220 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 169

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Jesteś dorosła i chcesz skutecznie podrasować Twój angielski?
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby za każdym razem zastanawiać się co powiedzieć ...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIĘ PILNIE VW SHARAN SEAT ALHAMBRA 2.0 B i B/G I INNE
https://golub-cgd.pl/ogloszenie/332182
Szczegóły ogłoszenia

Konsultantka Oriflame
Szukasz dodatkowego zarobku? Chciałabyś połączyć pracę z przyjemnością?. Ta oferta jest dla Ciebie! Zostań konsultantką Ori...
Szczegóły ogłoszenia

Praca
Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie, jednakże potrzebujemy na to naprawdę ...
Szczegóły ogłoszenia

Praca
Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie, jednakże potrzebujemy na to naprawdę ...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook