W dniu 17 lutego br. żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT odbyli ćwiczenia przeciwkryzysowe w rejonie Twierdzy Dęblin, na wypadek wystąpienia podtopień w województwie lubelskim.
Żołnierze z batalionu lubelskiego i dęblińskiego, wchodzący w skład tzw. kompanijnego modułu zadaniowego 2 LBOT, we wtorek w godzinach popołudniowych zostali zaalarmowani, w związku z panującą sytuacją na głównych rzekach w kraju. W dniu 17 lutego, w godzinach porannych blisko 150 żołnierzy OT stawiło się w swoich macierzystych batalionach, by następnie udać się w rejon ćwiczeń tj. na teren Twierdzy Dęblin.
Szymon Machnowski, żołnierz - kontroler ruchu lotniczego w 43 Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni dla kolegi Sławka (również żołnierza) po udarze i wylewie chce przepłynąć zimą (od 28 lutego) całą Wisłę od źrodeł do morza - kajakiem.
1000 kilometrowy odcinek podzielił na 25 dni. Płynie sam nie korzystając z możliwości spania w domach - noce będzie spędzał na łachach piachu pośrodku Wisły lub na jej zaśnieżonych brzegach.
Wydarzenie będzie relacjonowane z powietrza przez przyjaciół zrzeszonych w klubie dronów, motoparalotniarzy i wielu dziennikarzy na całej trasie. W kajaku będzie miał umieszczony lokalizator GPS - łatwo można będzie go obserwować gdzie aktualnie przebywa.
16 lutego br., w siedzibie głównej Poczty Polskiej odbyła się uroczysta promocja znaczka Wojsk Obrony Terytorialnej.
– „Przyszło nam żyć w niełatwych czasach – jak nigdy wcześniej dzisiaj widzimy jak ważna jest promocja postaw obronnych, a także łączenie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym dzisiaj znaczkiem” – powiedział podczas promocji gen. dyw. Wiesław Kukuła, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.
Przez poprzednie trzy miesiące paliwa na polskich stacjach podrożały o około 10%, osiągając najwyższe ceny od marca 2020 roku – zauważa Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.
Jak to możliwe, że pomimo trwającego częściowego lockdownu tankujemy niemal tak drogo jak na początku pandemii?
Fundacja im. Kazimierza Wielkiego zwraca się z uprzejmą prośbą o umieszczenie informacji o X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w państwa mediach. Konkurs od wielu 7 lat jest organizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i większości Kuratorów Oświaty.
Prace uczniów należy przesyłać do dnia 1 marca 2021 r. – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wyniki zostaną ogłoszone 20 marca 2021 r.
Zapraszamy do obejrzenia cyklu krótkometrażowych filmów i odkrycia na nowo zabytków prezentowanych w naszym Muzeum.
Czas zamknięcia wystaw dla widzów był dla nas okazją do kwerend archiwalnych w muzealnych zbiorach oraz literaturze, by wypracować nowe formy kontaktu z widzami.
Publiczność muzealna po „kulturalnej kwarantannie” na nowo pragnie odkrywać dziedzictwo przeszłości, uświadamiając sobie jak duże znaczenie ma obcowanie z kulturą. Nowe technologie mogą znacznie ułatwić ten kontakt, przygotowując zwiedzających na bezpośrednie spotkanie z zabytkami.
Złodzieje podszywają się pod pracowników banków. Podczas rozmowy telefonicznej nakłaniają klientów do podania danych osobowych, danych do logowania do bankowości elektronicznej albo danych z kart płatniczych.
Nakłaniają do pobrania i instalacji w telefonie aplikacji ze sklepu Google Play.
Wszystko po to, aby wyczyścić z pieniędzy nasze konta. To nowy sposób oszustów.
W dniach 26-29 stycznia br. Terytorialsi z Dęblina odbyli kurs instruktorsko-metodyczny dla strzelców wyborowych.
Pierwszego dnia kursu realizowano takie zagadnienia jak: wyposażenie strzelca wyborowego, budowa i eksploatacja broni i optyki oraz teoria strzału.
Powiatowy Urząd Pracy w Rykach prowadzi rekrutację na szkolenia grupowe:
1. "Magazynier z obsługą komputera, kas fiskalnych oraz wózków jezdniowych z napędem silnikowym"
2. "Pracownik administracyjno - biurowy z kursem komputerowym ECDL BASE"
3. "Elektromonter z uprawnieniami SEP do 1 kV"
4. "Spawanie metodą MAG 135"
Powiatowy Urząd Pracy w Rykach prowadzi rekrutację na szkolenie grupowe:
"Spawanie metodą MAG 135"
w ramach projektu „Aktywność drogą do pracy (VI)" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9 Rynek Pracy, Działanie 9.2 Aktywizacja zawodowa - projekty PUP.