Dzisiaj jest poniedziałek, 28 listopada 2022 r., 332 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Gmina Gniewoszów oraz Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej płk. pil. Władysławowi Gnysiowi – historycznemu zwycięzcy, który jako pierwszy zestrzelił niemieckie samoloty w czasie II wojny światowej 1 września 1939 roku.

 

Uroczystość odbędzie się w Sarnowie, gmina Gniewoszów 15 maja 2022, niedziela, o godzinie 15.00

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Miasto Dęblin, odsłon: 547

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej nieprzerwanie wypełniają misję ochrony polskiej granicy w strefie nadgranicznej w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. To zaledwie ułamek zadań jakie realizują. Bardzo istotne jest podtrzymywanie zdolności bojowej poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach.

 

Dobrą okazją do doskonalenia zdolności bojowych był udział żołnierzy 2 LBOT w ćwiczeniu taktycznym z wojskami operacyjnymi pk. „Myszołów-22”. Wspólne ćwiczenie przeprowadziło 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego wraz z jednostkami podległymi - 41 i 42 Bazą Lotnictwa Szkolnego. Ćwiczenie odbyło się 27 kwietnia br. na poligonie Zajezierze.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 347

W sobotę, 23 kwietnia br. szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zasiliło kolejnych 57żołnierzy rezerwy. Na zainteresowanych czekają etaty w ramachnowych struktur WOT, jakie powstają na Lubelszczyźnie.

 

To już trzecie w tym roku wcielenie żołnierzy rezerwy na szkolenie wyrównawcze w 2 Lubelskiej Brygadzie OT. Szkolenie w trybie weekendowym będzie odbywać się w oparciu o zamojskie obiekty garnizonowe, potrwa do 22 maja br. i zakończy się egzaminem tzw. „pętlą taktyczną”.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 426

Są takie miejsca, które świetnie nadają się do grupowego poznawania. Gdzie emocje przekazywane na gorąco między koleżankami czy kolegami są bardzo silne. Zapraszamy na wycieczkę do Magicznych Ogrodów.

 

Magiczne Ogrody Janowiec, to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach Rodzinny Park Tematyczny. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów.

 

Szerokie utwardzone alejki, przyjazne dla osób niepełnosprawnych, prowadzą do strumyków i wodospadów. W Magicznych Ogrodach znajdujemy mostki, ławki, zacienione miejsca i zagajnik. Spotkamy punkty widokowe, plażę i staw z tratwami.kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 466

Kwalifikacja wojskowa to doskonała okazja dla młodych ludzi, by wykonać krok w dorosłość i wstąpić do wojska. Przy komisjach punkty informacyjne przygotowali rekruterzy Lubelskiej Brygady OT, którzy zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi.

 

Od 4 kwietnia br. trwa kwalifikacja wojskowa. W województwie lubelskim przystąpiło do niej ponad 14 000 osób z roczników 2003 oraz 1998-2002, w tym 13,5 tys. to mężczyźni oraz około 500 kobiet. Kwalifikacja to dobra sposobność dla młodych osób by rozważyć kierunek życiowego rozwoju i bliżej zapoznać się ze służbą wojskową, np. w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zachęcamy mieszkańców naszego regionu, aby tegoroczna kwalifikacja była ich pierwszym krokiem do wstąpienia w szeregi Terytorialsów.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 515

W piątek 8 kwietnia organizowana była Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dęblinie.

 

Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej było do tej pory przejście ponad 40 kilometrowej trasy nocą, w milczeniu, samotności, z wyjątkowymi rozważaniami, aby na końcu ciężkiej drogi spotkać się z Bogiem.

 

W tym roku nie liczyły się tylko kilometry, ale zmiana która dokona się w człowieku.  kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 589
Źródło i zdjęcia: Krzysztof Karbowski

W 82. ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ

 

Parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej im. Majora Bernaciaka "Orlika" w Rykach, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej zapraszają w dniu 13 kwietnia 2022 roku /w środę Wielkiego Tygodnia/ na XI DĘBLIŃSKIE OBCHODY DNIA PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 406

Olek Talkowski, aktor i muzyk przez wiele lat występował na scenie w Magicznych Ogrodach. Nie zawsze było łatwo – dziecięca widownia bywa bezwzględna, szczególnie jak się ją oszukuje. Dzięki temu czego się wtedy nauczył, zaczął zdobywać ważne nagrody.

 

Rozmawiamy z nim kilka dni po zdobyciu nagrody Tukana OFF na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 456
Fot. Magiczne Ogrody

Olek Talkowski, aktor i muzyk przez wiele lat występował na scenie w Magicznych Ogrodach.

 

Nie zawsze było łatwo – dziecięca widownia bywa bezwzględna, szczególnie jak się ją oszukuje.

 

Dzięki temu czego się wtedy nauczył, zaczął zdobywać ważne nagrody.

 

Rozmawiamy z nim kilka dni po zdobyciu nagrody Tukana OFF na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 464
fot.Dęblin24

1 kwietnia br. pierwsi seniorzy otrzymają trzynastą emeryturę. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne wypłacane jest w wysokości minimalnej emerytury. Otrzymają je wszyscy emeryci i renciści – w sumie ok. 9,7 mln osób.

 

Trzynasta emerytura jest świadczeniem wypłacanym z urzędu od 2019 roku, a od dwóch lat gwarantowanym ustawowo dla wszystkich emerytów i rencistów. W 2022 r. wypłacona zostanie w 6 terminach wraz z kwietniowymi emeryturami. Wysokość świadczenia wyniesie 1388,44 zł i będzie wyższe o 87,56 zł niż w roku ubiegłym.  

 

- Pierwsze wypłaty są realizowane od piątku dla ponad 1 mln seniorów na sumę ponad 1,2 mld zł. Szacowany koszt tegorocznych trzynastek to 13,1 mld zł  Dodatkowe świadczenie trafi w sumie do ok. 9,7 mln emerytów i rencistów – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 398

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
-Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu!Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumi...
Szczegóły ogłoszenia

Kosmetyki Oriflame - 20%, Nagrody, Bonusy
Lubisz i zamawiasz kosmetyki Oriflame? To świetnie! Ponieważ dołączając do Klubu Oriflame możesz je mieć 20% taniej, do tego...
Szczegóły ogłoszenia

SALON MOTOCYKLI UŻYWANYCH www.motoeagles.com.pl
[size= 15.84px]Szukasz odpowiedniego miejsca do zakupu swojego wymarzonego motocykla?[/size] Lepiej nie mogłeś trafić! Nasi spr...
Szczegóły ogłoszenia

Domek ogrodowy Zylajek Domek 3 600 x 400 cm 41000 zł
Domek całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i kontaktem telefonicznym podczas montażu. Wykonany z ...
Szczegóły ogłoszenia

Sprzedam Rymarkę Kraft 205-370 durkoppadler 868 oraz 888 słup nowe
Sprzedam rymarkę cylindryczną Craft- 205- 370 potrójny transport cena 13200zł. Durkoppadler 868 słup 23500zł oraz durkopp...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook