16 września br. w Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczyna się szesnastodniowe szkolenie podstawowe. Jeśli nie boisz się wyzwań, chciałbyś służyć ojczyźnie i wspierać lokalne społeczności -nie zwlekaj z podjęciem decyzji.
Chętni do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej z województwa lubelskiego mogą nieprzerwanie wstępować w szeregi Terytorialsów. Rozpoczął się nabór kandydatów na wrześniowe szkolenie podstawowe do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Magiczne Ogrody to prawdopodobnie najbardziej utytułowany park w Polsce. Wieloma nagrodami obdarowali go jego goście. Potwierdzają to bardzo dobre opinie na Facebooku (4,8) i Google (4,7). Teraz jest najlepszy czas, by się o tym przekonać.
To właśnie dzięki zadowolonym rodzinom janowiecki park otrzymał w tym roku dwie nagrody. Po raz czwarty wygrał w swoich kategoriach rankingi „Najlepsza atrakcja dla dzieci” i „Top atrakcje”.
To cenne nagrody internautów, którzy docenili to piękne, rodzinne miejsce.
Miłośników historii i techniki lotniczej zapraszamy do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie na moderowane spotkania przy eksponatach pt. „Spotkania z historią”.
Spotkanie odbędzie się 15 sierpnia 2022 r. w poniedziałek w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1
Już za trzy tygodnie rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. Nie trzeba składać żadnego wniosku, świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. To dodatkowe w tym roku wsparcie dla ok. 9 mln emerytów i rencistów.
Wypłaty czternastej emerytury rozpoczną się już za 3 tygodnie – 25 sierpnia br.
Główne zalety bycia żołnierzem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej to szerokie możliwości kształcenia, szkolenia i bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo w regionie, ale nie tylko…
Wojska Obrony Terytorialnej są piątym rodzajem Sił Zbrojnych RP. Ich misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie trwania konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych czy katastrof. Dlatego tak ważne jest zgromadzenie i wyszkolenie takiego potencjału ludzkiego, który będzie realnym wsparciem dla mieszkańców powiatów i gmin w sytuacjach zagrożeń, również niemilitarnych.
W Janowieckim parku czekają na gości różne atrakcje. Łączy je jedna rzecz. Powodują wypieki na policzkach.
Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski.
Na 18 hektarach rośnie tu milion kwiatów, krzewów i drzew. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany. Oprócz tulipanów, które kwitną mniej więcej do połowy maja, czarują tu piwonie, róże Kordesa, budleje, lawenda, hortensje czy fiołki. Rosną tu też rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole.
W dniu 1 sierpnia 2022 r. /w poniedziałek/ odbędą się w Dęblinie obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego.
To święto państwowe (bez dnia wolnego od pracy) zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 9 października 2009 roku.
Wróżki Smużki, Bulwiaki, Mordole, Krasnoludy spotkasz tylko w Magicznych Ogrodach. Czekają tam na Ciebie!
Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion kwiatów, krzewów i drzew.
Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany. Oprócz tulipanów, które kwitną mniej więcej do połowy maja, czarują tu piwonie, róże Kordesa, budleje, lawenda, hortensje czy fiołki. Rosną tu też rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole.
W poprzednim tygodniu zostało opróżnione kolejny raz nasze dęblińskie serce na plastikowe nakrętki.
Było to trzecie serce (ok. 500 kg nakrętek) przekazane dla Oliwki Soból - Agnieszka Kamil Soból.
Dziękujemy, wszystkim darczyńcom w imieniu Oliwi oraz jej rodziców i życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.
W dniu 20 lipca br. miało miejsce oficjalne otwarcie hospicjum przy ul. Stawskiej 322 w Dęblinie, które prowadzi Fundacja „Hospicjum-Razem możemy więcej”. Jest to jedyna tego typu placówka w Powiecie Ryckim.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Halina Kłaczyńska Fundator Fundacji jednocześnie Dyrektor ds. medycznych Hospicjum, Iwona Chmielewska Prezes Zarządu Fundacji „Hospicjum Razem Możemy Więcej”, Leszek Kowalczyk Rady Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Lubelskiego, Beata Siedlecka Burmistrz Miasta Dęblin, Bożena Łukaszek Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Opieki Paliatywnej oraz Ksiądz Kanonik Stanisław Chodźko Dziekan Dekanatu Ryckiego, który również odprawił wspólną modlitwę i dokonał poświęcenia nowo otwartego obiektu.