Dzisiaj jest czwartek, 30 maja 2024 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Komendant podziękował za wzorową postawę
Dodał: admin, 16-04-2024 16:38, odsłon: 1081
Fot. KPP Ryki
Fot. KPP Ryki

Na wyrazy uznania i podziękowania zasłużyła uczciwa mieszkanka powiatu ryckiego, która przyniosła na komendę znaleziony portfel z dokumentami i gotówką o wartości około 7000 złotych.

 

Dzięki jej postawie portfel z cenną zawartością trafił do właściciela, który niezmiernie ucieszył się z odnalezienia zguby.

 

Komendant Powiatowy Policji w Rykach inspektor Kazimierz Kula podziękował wczoraj uczciwej kobiecie za wzorową obywatelską postawę.

 

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z ulic Ryk. Mieszkanka powiatu ryckiego w godzinach popołudniowych spacerując ulicą Poniatowskiego zauważyła leżący na chodniku portfel. Po podniesieniu znaleziska auważyła, że w środku są dokumenty, karta płatnicza oraz pieniądze w różnych walutach w znacznej kwocie. Łączna ich wartość wynosiła około 7000 złotych.

 

Dla kobiety jedynym właściwym zachowaniem w tej sprawie było zwrócenie go właścicielowi, dlatego zgubę przyniosła do ryckiej komendy i poprosiła policjantów o przekazanie go właścicielowi.

 

Policjanci dotarli do właściciela, który zgłosił się do naszej komendy. Dzięki wzorowemu zachowaniu portfel z cenną zawartością trafił do właściciela, który niezmiernie ucieszył się z odnalezienia zguby.  

 

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Rykach inspektor Kazimierz Kula, spotkał się z mieszkanką powiatu ryckiego, która znalazła zagubiony portfel. Szef ryckich policjantów, dziękując za obywatelską, wzorową i godną naśladowania postawę, wręczył jej okolicznościowe podziękowania i podkreślił, że jej zachowanie stanowi wzór dla całej społeczności.

 

Należy pamiętać, że każdy kto znalazł cudzą rzecz lub na przykład zabłąkane zwierzę jest zobowiązany w ciągu dwóch tygodni od dnia jej znalezienia do zawiadomienia o tym fakcie na przykład Policji lub w inny możliwy sposób poszukać jej posiadacza.

 

 

Znalazca może uwolnić się od odpowiedzialności za przedmiotowe zachowanie pomimo nie zawiadamiania Policji lub stosownego organu, jeśli podjął stosowne kroki w celu poszukiwania właściciela rzeczy. Można na przykład zamieścić ogłoszenie w Internecie, prasie lub umieścić własne ogłoszenie w miejscach publicznych, których charakter na to pozwalają (tablice w parkach, słupy ogłoszeniowe itp.).

 

Pamiętaj: Nie zwracając znalezionej rzeczy dokonujemy przywłaszczenia. Jeżeli wartość tej rzeczy nie przekracza 800 zł, popełnia się wykroczenie. W sytuacji gdy jej wartości przekracza kwotę 800 zł, grozi odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa.

 

 

 

/Źródło: KPP Ryki / aspirant Łukasz Filipek/

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 40 letnia mieszkanka powiatu ryckiego.   Kierująca &n...
24 maja odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”, którego organizatore...
Fot. Jakub Pecio
Skrzydlate Juwenalia, organizowane w Dęblinie, to niepowtarzalna okazja do wspólnego świętowania, ...
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚWIĘTEGO PIUSA V PAPIEŻA W DĘBLINIE ODDZIAŁ DĘBLIŃSKI POLSKIEGO TOWARZY...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook