Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 115 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Dobiega końca drugi rok funkcjonowania 2 Lubelskiej Brygady OT. Mijający rok 2018 obfitował w przysięgi, szkolenia i nowe przedsięwzięcia.

 

W 2018 roku na Lubelszczyźnie przysięgę wojskową złożyło ponad 1100 żołnierzy – ochotników terytorialnej służby wojskowej. Obecnie służbę w lubelskiej brygadzie pełni ponad 3100 żołnierzy.

 

- „To był bardzo intensywny, ale i owocny rok dla naszej brygady. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tempem formowania pododdziałów. Śmiało możemy powiedzieć, że główne zadania na ten rok zostały zrealizowane, co nas cieszy i motywuje do jeszcze cięższej pracy w przyszłym roku” – powiedział płk Tadeusz Nastarowicz, dowódca 2LBOT.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 291
Fot. WikiImagespixabay

Całodobowe wsparcie podróżnych oraz monitoring sytuacji pogodowej i ruchu pociągów, dodatkowi informatorzy na dworcach – kolej jest przygotowana na świąteczny szczyt przewozowy. Przewoźnik PKP Intercity wzmocni pociągi dodatkowymi wagonami. W dyspozycji pozostają służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

 

O bezpieczne podróże w okresie świąteczno-noworocznym zadbają wzmocnione służby dyspozytorskie PLK we współpracy z przewoźnikami. Prowadzą bieżący monitoring sytuacji na sieci kolejowej i warunków atmosferycznych.

 

W gotowości do pracy na torach będzie 170 zespołów szybkiego usuwania awarii i 20 zespołów ratownictwa technicznego. Do usuwania usterek sieci trakcyjnej zabezpieczono 66 pociągów sieciowych. Na 12 stacjach zapewniono lokomotywy osłonowe. Do zimowych działań zabezpieczono sprzęt m.in. odśnieżarki i pługi. kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 541

Świąteczny Festiwal Muzyki Elektronicznej już 21 i 22 grudnia na forcie Mieźwiączka. 

 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 202

W środę, 19 grudnia 2018 r. odbyło się przekazanie zestawu FlyEye dla Lubelskiej Brygady OT. Urządzenie to jest niezastąpionym wsparciem, m.in. w akcjach rozpoznawczych i poszukiwawczych. Jeden tego typu statek w akcjach poszukiwawczych może zastąpić nawet tysiąc żołnierzy.

 

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej jako pierwsza w kraju brygada OT otrzymała na wyposażenie zestaw typu FlyEye, składający się z czterech bezzałogowych statków powietrzny bliskiego zasięgu.

 

Urządzenia będą wykorzystywane, m.in. w akcjach rozpoznawczych i poszukiwawczych. Część żołnierzy OT już odbyło specjalistyczne kursy operatorów tych urządzeń. Dodatkowo w przyszłym roku planowane są kolejne szkolenia w tym zakresie.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 178
Fot. Free-Photos/pixabay

3,34 mln zł przeznaczono w 2019 roku na konkursy w ramach „Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo”.

 

Oferty można składać do 7 stycznia 2019 r.

W efekcie nowego resortowego programu mają powstać programy aktywizacji społecznej osób wykluczonych i nowe metody pracy z tą grupą osób.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 154

Redakcja Dęblin24 wraz z kompleksem rekreacyjnym Wyspa Wisła przygotowała dla was dwa pojedyncze zaproszenia na smaczny lunch na Wyspie w Stężycy. 

 

Do wygrania dwie pojedyncze wejściówki na lunch.  Szczegóły na naszej stronie na Facebooku. 

 

Bądźcie z nami! 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 213

W Klubie Bliżej Siebie podczas czwartkowego spotkania lekarz Monika Kielech przeprowadziła wykład na temat hiperurykemii, omówiła jej przyczyny i objawy, sposoby leczenia oraz przykłady zdrowej diety. 

 

Dodatkowo tego dnia zagościł również Mikołaj z Mikołajową, czym spowodował wiele radości i śmiechu wśród członków klubu.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 191
Fot. Internet

W sobotę 5 stycznia podczas morsowania odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek dla Dominiki Mailjan-Chadaj z Dęblina. 

 

Pomóżmy postawić Dominice bardzo ważny krok w drodze do jej marzeń!

 

Po morsowaniu odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gorącą herbatą/kawą a także ciepłym posiłkiem.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 238

W dniach 7- 9 grudnia, pięcioosobowy zastęp „Silnych Dzików” uczestniczył w V Mikołajkach Harcerskich Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Słupcy.

 

Organizatorem imprezy byli: 38. Słupecka Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Słupcy oraz Komenda Hufca ZHP w Koninie.

 

Wraz z „Silnymi Dzikami” w Zlocie uczestniczyły drużyny harcerskie ze Słupcy, Rychwału Turku.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 155

Dokarmianie ptaków to nie tylko sposób na zrobienie czegoś pożytecznego i wartościowego, ale również okazja na pogłębienie wiedzy o ptakach, ich różnorodności oraz pięknie.

 

 

11 grudnia podczas zajęć świetlicowych uczniom uświadomiono konieczność dokarmiania ptaków zimą.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 141

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Jesteś dorosła i chcesz skutecznie podrasować Twój angielski?
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby za każdym razem zastanawiać się co powiedzieć ...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIĘ PILNIE VW SHARAN SEAT ALHAMBRA 2.0 B i B/G I INNE
https://golub-cgd.pl/ogloszenie/332182
Szczegóły ogłoszenia

Konsultantka Oriflame
Szukasz dodatkowego zarobku? Chciałabyś połączyć pracę z przyjemnością?. Ta oferta jest dla Ciebie! Zostań konsultantką Ori...
Szczegóły ogłoszenia

Praca
Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie, jednakże potrzebujemy na to naprawdę ...
Szczegóły ogłoszenia

Praca
Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie, jednakże potrzebujemy na to naprawdę ...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook