Dzisiaj jest czwartek, 30 maja 2024 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Ale 'jaja" to już wiosna! Poszukiwanie jajek na osiedlu Stawy
Dodał: admin, 30-03-2024 19:24, odsłon: 986
Fot. Dęblin24
Fot. Dęblin24

Tradycja poszukiwania jajek w Wielką Sobotę to radość, zabawa i wspólne spędzanie czasu. 

 

W sobotę 30 marca Zarząd Osiedla Stawy wraz z mieszkańcami zorganizowali świąteczne wydarzenie pod nazwą "Ale "jaja" to już wiosna!". 

 

Podczas spotkania zaplanowano dzieciom poszukiwanie wielkanocnych jajek, quiz pisankowy oraz wspólne ognisko. Każde dziecko, które brało udział w zabawie otrzymało "garść" słodkości. 

 

Na osiedlowej imprezie odbyło się również uroczyste otwarcie nowopowstałej siłowni plenerowej. Czerwoną wstęgę, wspólnie z Przewodniczącym osiedla przecięła Burmistrz Dęblina Beata Siedlecka. 

 

Wielka sobota to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu wielu chrześcijan na całym świecie. To dzień poprzedzający Wielkanoc, pełen refleksji, modlitwy i tradycji. Jedną z najbardziej kultywowanych praktyk w Wielką Sobotę jest poszukiwanie jajek, co stanowi nieodłączny element radosnego przeżywania tego czasu. 

 

 

Poszukiwanie jajek na osiedlu Stawy odbyło się na placu koło kortu. Dzieci z wielkim zapałem i determinacją wzięły udział w poszukiwaniu jajek. Przemierzyły każdy skrawek wyznaczonego do tego terenu w poszukiwaniu kolorowych skarbów. Wcześniej jajka zostały ukryte na terenie w różnych kryjówkach. 

 

Poszukiwanie jajek to była nie tylko zabawa dla najmłodszych. Mieszkańcy potraktowali to wydarzenie jako okazję do wspólnego spędzenia czasu i budowania jeszcze mocniejszej więzi sąsiedzkiej. 

 

 

Każda impreza zorganizowana w Stawach ma ogromny wpływ na osiedlową społeczność. Spotkania osiedlowe są nieodłączną częścią życia lokalnej społeczności tworząc przestrzeń do wspólnego świętowania, integrowania się i budowania więzi. Mieszkańcy mają okazję poznać się bliżej i pogłębić swoje relacje. 

 

Po poszukiwaniu jajek i zabawach dla dzieci, zatańczono Belgijkę orzaz odbyło się uroczyste otwarcie siłowni plenerowej. 

 

 

Nowa era zdrowego trybu życia, czyli uroczyste otwarcie siłowni plenerowej

 

W dzisiejszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. W związku z tym na osiedlu pojawiła się kilka dni temu, długo wyczekiwana siłownia plenerowa. Uroczystej przecięcia wstęgi wspólnie z Przewodniczącym osiedla Andrzejem Czarneckim dokonała Beata Siedlecka, Burmistrz Miasta Dęblin. Całość poprowadził Łukasz Majchrzak. 

 

 

Na koniec imprezy odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 40 letnia mieszkanka powiatu ryckiego.   Kierująca &n...
24 maja odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”, którego organizatore...
Fot. Jakub Pecio
Skrzydlate Juwenalia, organizowane w Dęblinie, to niepowtarzalna okazja do wspólnego świętowania, ...
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚWIĘTEGO PIUSA V PAPIEŻA W DĘBLINIE ODDZIAŁ DĘBLIŃSKI POLSKIEGO TOWARZY...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook