Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
PGNiG: Biura Obsługi Klienta wznowiły działalność
Dodał: admin, 18-05-2020 12:55, odsłon: 159

Od piątku 15 maja br. Klienci PGNiG Obrót Detaliczny znów mogą załatwiać swoje sprawy w stacjonarnych Biurach Obsługi Klienta (BOK).

 

Spółka podjęła decyzję o otwarciu większości ze swoich ponad 130 placówek.

 

Wyjątkiem są m.in. BOK-i w województwie śląskim, które ze względu na aktualną sytuację epidemiczną pozostaną tymczasowo zamknięte. 

Z uwagi na wciąż istniejące ryzyko zakażenia koronawirusem, w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny będą obowiązywać szczególne środki bezpieczeństwa. Liczba Klientów, przebywających w danym biurze musi odpowiadać liczbie czynnych stanowisk. Wszyscy pracownicy zostali wyposażeni w indywidualne środki ochrony, tj. maseczki, rękawiczki i przyłbice, a Klientom udostępnione zostały płyny do obowiązkowej dezynfekcji rąk. Na stanowiskach związanych z obsługą zainstalowano specjalne ekrany ze szkła akrylowego Ponadto wyznaczono specjalne strefy poruszania się dla Klientów (poprzez wyznaczenie linii lub ustawienie barierek). Kolejkomaty i infokioski zostały wyłączone, usunięto ulotki oraz zamknięte zostały miejsca zabaw dla dzieci. W trosce o bezpieczeństwo dla Klientów przygotowane zostały długopisy, które po użyciu będą wrzucone do specjalnych skrzynek, a po całym dniu trafią do dezynfekcji, by mogły być użyte następnego dnia.

Jesteśmy firmą odpowiedzialną, dlatego bezpieczeństwo Klientów i pracowników jest dla nas priorytetem. PGNiG było jedną z pierwszych spółek, która zdecydowała się na zamknięcie Biur Obsług Klienta ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz, gdy sytuacja się normalizuje, możemy je ponownie otworzyć. To bardzo dobra wiadomość dla wielu naszych Klientów – powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG SA i dodał: – Kiedy ogłosiliśmy zamknięcie BOK-ów, zapewniliśmy że nie ucierpi na tym poziom obsługi Klientów. Dziś możemy z całą odpowiedzialnością potwierdzić, że dotrzymaliśmy słowa.

 

 


PGNiG Obrót Detaliczny zdecydowało o zamknięciu BOK-ów 14 marca bieżącego roku. Jednocześnie Klienci mogli nadal załatwiać swoje sprawy, dzięki obsłudze zdalnej, za pomocą portalu e-BOK, aplikacji na urządzenia mobilne oraz telefonicznej infolinii.


– Przywracamy działalność Biur Obsługi Klienta z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zebraliśmy wiele doświadczeń z sytuacji kryzysowej, w jakiej znaleźliśmy się ponad dwa miesiące temu. Pokazują one, że cyfryzacja naszych usług była słusznym krokiem, gdyż korzystały z nich setki tysięcy Klientów – powiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.


O popularności cyfrowych kanałów obsługi świadczy fakt, że PGNiG Obrót Detaliczny posiada aktualnie ponad 1,7 mln zawartych umów w eBOK, a aplikację mobilną pobrano już ponad 1 mln razy. Tylko w kwietniu 2020 r., Spółka zawarła ponad 7100 nowych umów drogą online.


Prezes Jerzy Kwieciński podkreślił, że czasowe zamknięcie BOK-ów podyktowane troską o bezpieczeństwo Klientów i pracowników, było tylko jednym z działań, jakie Grupa PGNiG podjęła w trakcie epidemii kierując się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu.


– Zgodnie z hasłem „Jesteśmy blisko Ciebie”, przekazaliśmy instytucjom zaangażowanym w walkę z koronawirusem, głównie szpitalom, ponad 6,5 mln złotych. Środki te sfinansowały zakupy wyposażenia medycznego niezbędnego w zwalczaniu epidemii – przypomniał Jerzy Kwieciński.


Wsparcia udzieliło także PGNiG Obrót Detaliczny.


– Warto odnotować także, że nasi konsultanci przez ponad miesiąc intensywnie wspierali infolinię NFZ poświęconą tematyce koronawirusa, odbierając na niej ponad 9300 połączeń – dodaje Henryk Mucha.


Mimo decyzji o otwarciu BOK-ów PGNiG Obrót Detaliczny nadal zachęca Klientów do korzystania z możliwości, które zapewniają cyfrowe kanały obsługi. Spółka przypomina, że elektroniczne Biuro Obsługi Klienta eBOK, pozwala m.in.:
 zawarcie nowej umowy gazowej i przepisanie istniejącej;

 podanie odczytu stanu gazomierza oraz licznika energii elektrycznej;

 podgląd informacji o aktualnych i archiwalnych rozliczeniach;

 kontrolę bieżącego salda płatności;

 obsługę płatności elektronicznych wraz z funkcją polecenia zapłaty;

 wgląd w historię zużycia paliwa gazowego oraz energii elektrycznej;

 zmianę/uzupełnienie danych w umowie;

 zmianę grupy taryfowej;

 przesłanie wniosku o zwrot nadpłaty;

 kontakt na wybrany temat poprzez formularz;

 zawarcie umowy na usługi dodatkowe.

Do dyspozycji Klientów jest również Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta, które dostępne jest pod numerem 22 515 15 15, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 19:00. Inną formą kontaktu z naszymi pracownikami jest formularz znajdujący się na stronie ebok.pgnig.pl/kontakt lub e-mail: kontakt@pgnig.pl

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W dniu 26 maja podczas XXX Sesji Rady Miasta Dęblin uczennice klas V Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohater&...
Z okazji Dnia Działacza Kultury pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, podziękowania oraz wyrazy uz...
Niestety sytuacja epidemiologiczna i decyzje na szczeblu rządowym spowodowały, że Monika Bąkała, dyrektor...
Radni Powiatu Ryckiego postanowili wspomóc placówki medyczne powiatu ryckiego.   Za...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
GINEKOLOG - Cały zakres usług Zapraszamy !!!!
Witam. GINEKOLOG oferuje cały zakres usług tanio . Szybkie terminy !!!! TEL 663-951-936 ZAPRASZAMY
Szczegóły ogłoszenia

Testy Multiselect
Witamy. Jesteśmy firmą zajmującą się od ponad 15 lat testami do Policji i wszystkim co związane z rekrutacją do Policji. Posi...
Szczegóły ogłoszenia

Luksusowe Kosmetyki i Perfumy Online
Sephora jest jedną z największych sieci perfumerii w Europie. Od 1998 roku jest obecna w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce ...
Szczegóły ogłoszenia

Na wymiar - kraty pomostowe, wema, stopnie schodowe Dęblin
Od lat zapewniamy Państwu profesjonalną obsługę w zakresie dystrybucji najlepszych wyrobów stalowych. Specjalizujemy się w do...
Szczegóły ogłoszenia

Nie patrz na metrykę! Niemiecki dla dojrzałych przez Skype
Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język niemiecki ? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość t...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook