Dzisiaj jest sobota, 25 czerwca 2022 r., 176 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj
Portugalia 2022 – zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie
Dodał: admin, 18-05-2022 21:38, odsłon: 177

W sobotę 7 maja 2022 roku grupa 15 uczniów Technikum nr 2 w Dęblinie, kształcących się w zawodach: technik rachunkowości, technik reklamy oraz technik hotelarstwa rozpoczęła czterotygodniowe praktyki zawodowe w Portugalii w ramach projektu „Europejskie standardy kształcenia zawodowego ZSZ nr 2 w Dęblinie” w ramach programu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach program Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenia zawodowe.

 

Realizowany projekt otrzymał dofinansowanie z funduszy UE.

 

Po krótkiej, a dla niektórych z nas pierwszej i ekscytującej podróży samolotem wylądowaliśmy na lotnisku w Porto. Przywitani przez przedstawiciela Intercultural Association Mobility Friends – naszego portugalskiego partnera udaliśmy się do miejsca naszego zakwaterowania.

 

Jest nim Hotel Luso Brasileiro położony w nowoczesnym, popularnym wśród portugalskich turystów kurorcie Povoa de Varzim. Nasz pobyt w Portugalii rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta.

 

W poniedziałek czekały nas kolejne emocje – pierwszy dzień praktyk zawodowych. W towarzystwie przedstawicieli Mobility Friends udaliśmy się do przedsiębiorstw, w których odbywamy praktyki zawodowe. Nasi opiekunowie w firmach przyjęli nas bardzo serdecznie. Poznaliśmy organizację pracy w hotelach, firmach marketingowych i przedsiębiorstwach finansowych, w których będziemy odbywać praktyki.

 

Wierzymy, że praktyki będą udane, zdobędziemy nowe umiejętności zawodowe, udoskonalimy umiejętności w zakresie komunikowania się w języku angielskim i poznamy realia pracy w międzynarodowych grupach.

 

Nasze koleżanki Julia Rodak i Ola Jurzysta uczennice klasy III TH (technik hotelarstwa) swoje praktyki odbywają w Hotelu „Apulia Praia****”. Hotel położony jest w niewielkiej, typowo turystycznej miejscowości nad Oceanem Atlantycki. Do ich podstawowych zadań należy: obsługa gościa w recepcji, przygotowywanie śniadań dla gości oraz utrzymanie czystości w pokojach hotelowych. Zapewniają, że będą starannie wykonywały swoje obowiązku i uczyły się trudnej sztuki obsługi gościa w hotelu z zachowaniem najwyższych standardów.

 

Naszym miejscem pracy jest firma reklamowa „ENIF” z siedzibą w miejscowości Vila Nowa de Familicao w Portugalii. Firma działa od 1986 roku i zajmuje się wszystkimi etapami procesu tworzenia produktów reklamowych, począwszy od szczegółowego badania rynku i wyboru strategicznych rozwiązań, aż po produkcję i montaż produktu reklamowych oraz pomoc klientowi.

 

To co nas najbardziej na początku zaskoczyło to wyposażenie firmy w nowoczesny sprzęt i urządzenia do produkcji materiałów reklamowych. Będziemy mogły nauczyć się między innymi obsługi urządzeń do produkcji wielkoformatowych ekranów umieszczanych na fasadach budynków, co niewątpliwie będzie naszym atutem w niedalekiej przyszłości, podczas poszukiwania pierwszej pracy.

 

 

Aleksandra Wiśniewska i Julia Gębal

klasa III (technik reklamy)

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
23 czerwca br. odbyła się XVIII Sesja Rady Miasta Dęblin. Ta sesja jest jedną z ważniejszych w roku, poni...
W dniu 17 czerwca br. w ramach „Sportowego Czerwca ” i „Dni Dęblina 2022” na Komp...
Zapraszamy na obchody 76 rocznicy śmierci Majora Mariana Bernaciaka "Orlika", które odbędą si...
W piątek 17 czerwca obiekty sportowe na terenie ZSO zapełniły się młodymi sportowcami oraz kibicami. Pier...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
100% Pure & nature refined sunflower oil
100% Refined Sunflower Oil Factory Price Refined Sunflower Oil Refined Sunflower Oil High Quality Refined Sunflower Oil Edib...
Szczegóły ogłoszenia

Borrow money here at 3% interest rate
Borrow money here at 3% interest rate. homelending offers all kinds of cash financial services of all sizes ranging from individ...
Szczegóły ogłoszenia

We offer loans at low Interest rate
We offer loans at low Interest rate. Business loans and Personal loans are available. If you are In Debt we still offer you a lo...
Szczegóły ogłoszenia

Garaże Blaszane ,Bramy Garażowe, Kojce Dla Psów
Oferuję Garaże Blaszane, Wiaty, Hale, Kojce Dla Psów, Bramy Garażowe Transport I Montaż Cały Kraj Szybki Czas Realizacji [...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy | Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook