Dzisiaj jest niedziela, 23 lutego 2020 r., 54 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin
Terytorialsi wspierają kombatantów
Dodał: admin, 07-10-2019 09:52, odsłon: 298

W dniach 15-23 września br. grupa wolontariuszy – żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wzięła udział w projekcie „Wakacje dla Bohatera”.

 

 

Siedemdziesięciu kombatantów, w ramach akcji „Wakacje dla Bohatera”, przez ponad tydzień wypoczywało w wojskowym ośrodku w Międzyzdrojach.

 

Kombatantami opiekowała się grupa wolontariuszy – żołnierzy OT z kilku brygad z całego kraju. Przygotowano różne zabiegi lekarskie, było wiele atrakcji i rozrywek. Organizatorem i pomysłodawcą projektu było Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera”.

 

Kilkudniowy pobyt w Międzyzdrojach był dla kombatantów okazją do wypoczynku i podreperowania zdrowia. Wśród gości znaleźli się żołnierze Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, powstańcy warszawscy, bohater spod Monte Cassino, a także osoby ocalałe z rzezi wołyńskiej, opozycjoniści z czasów PRL oraz weterani z misji w Iraku i Afganistanie.

 

Organizację wypoczynku kombatantów wspierali Terytorialsi z kilku brygad OT. Wśród nich był kpr. Grzegorz Bojarski, żołnierz 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, na co dzień pełniący służbę w batalionie chełmskim.

 

O udziale w tym projekcie powiedział - Na miejscu opiekowaliśmy się kombatantami, wychodziliśmy na spacery, pomagaliśmy przy zabiegach, zwykła pomoc przy starszej osobie, ale najważniejsze dla Nich, jak również dla mnie były rozmowy. Żaden film, żadna książka nie przekaże tego, co rozmowa z Tymi ludźmi. 

 

 

Każda historia była inna i słuchało się tych osobistych przeżyć z wypiekami na twarzy. Niejednokrotnie pojawiały się łzy wzruszenia, nie tylko u tych osób, ale również u mnie. Wyjeżdżałem z domu, jako żołnierz WOT wróciłem, jako żołnierz i wolontariusz „Paczki dla Bohatera”.

 

Warto pomagać, bo Tych osób jest i będzie coraz mniej, a przekaz ustny i obcowanie z Tymi ludźmi jest bezcenne. Pomagajmy, bo dobro wraca – dodaje kpr. Bojarski.

 

 

Zaangażowanie w tego typu przedsięwzięcia jest praktycznym wymiarem zobowiązania żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wobec środowiska kombatantów.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
14 lutego jak co roku uczestnicy Warsztatów Terapi Zajęciowej świętowali Walentynki. &...
W czwartek, 27 lutego o godz. 9:00 w ZSZ nr 2 odbędzie się akcja oddawania krwi.    Można zrz...
Dnia 14 lutego 2020 roku w ZSZ nr 2 zostały zorganizowane walentynki przez klasę 2THG pod nadzorem Wojcie...
27 listopada 2019 roku odbyła się jesienna sesja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Leon", s...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Pośrednik handlowy – sprzedawca – praca zdalna
Dla Klienta rekrutujemy osoby z niepełnosprawnością na stanowisko: Pośrednik handlowy – sprzedawca – praca zdalna [url=https:...
Szczegóły ogłoszenia

Kup wysokiej jakości Nembutal od najlepszego dostawcy na świecie.
Kup wysokiej jakości Nembutal od najlepszego dostawcy na świecie. Jesteśmy najbardziej niezawodnym i niezawodnym dostawcą ba...
Szczegóły ogłoszenia

Praca W Domowym Zaciszu
Praca, którą można wykonywać online. Doskonała dla mam, studentów jak i każdej innej osoby. Może to być dodatkowe zajęcie ja...
Szczegóły ogłoszenia

Kurs CPC certyfikat kompetencji zawodowych Lublin, marzec
Kurs Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźnika Drogowego Licencja transportowa i spedycyjna …czy chcesz ją uzyskać? Zatem ...
Szczegóły ogłoszenia

Wróżka Dęblin
Dzień dobry, mam na imię Zofia, zajmuję się wróżeniem, chętnie pomogę. Oferuję profesjonalne wróżenie w tematach takich jak: mił...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook