21 grudnia br. w Ratuszu Miejskim Podharcmistrz Jacek Rayski reprezentujący Dębliński Szczep ZHP "Feniks" przekazał Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Dęblina. Światło zostało przekazane na ręce Wiceburmistrz Beaty Amarowicz.
Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju to: Światło Służby. Swoim działaniem i bezinteresowną pomocą harcerki i harcerze świecą przykładem i pełnią służbę Bogu, Ojczyźnie i bliźnim.
Wychodząc naprzeciw potrzebom dęblińskich przedsiębiorców Miasto Dęblin we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie organizuje wideokonferencję dotyczącą Tarczy Antykryzysowej 6.0, która odbędzie się 22 grudnia br. o godzinie 10:00.
Konferencje poprowadzi Marek Neckier wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.
W czasach gdy zwiedzanie świata stało się tak proste, czy to osobiście, czy za pośrednictwem Internetu, koncentrujemy się na poznawaniu kultur dalekich, często niedostępnych.
Studiujemy ich dzieje, poznajemy wydarzenia z czasów, gdy powstawały. Ciekawostki ze świata przesłaniają często nasze małe, lokalne historie.
Rozbudzenie zainteresowania historią miast i miasteczek, czyli naszych małych ojczyzn, pozwala odkryć nieznane ogółowi wydarzenia, często jeszcze niezbadane.
Na podstawie Uchwały Nr 13/2020 Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” z dnia 4 listopada 2020 r. w sprawie przeprowadzenia głosowania obiegowego w zakresie aktualizacji LSR oraz § 17 ust. 10 i ust. 11 Statutu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” /tekst jednolity z dnia 27.07.2020 r./ zwracam się do Państwa z prośbą o udział w głosowaniu w trybie obiegowym poprzez wypełnienie załączonych kart do głosowania.
Karty do głosowania należy wypełnić zgodnie z instrukcją zawartą w karcie do głosowania. Wypełnione karty do głosowania należy przesłać drogą elektroniczną na adres lgdryki@gmail.com lub złożyć w Biurze Stowarzyszenia osobiście bądź pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” ul. Żytnia 8, 08-500 Ryki.
Uchwałą Nr 9/2020 Zarządu Stowarzyszenia LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” z dnia 14 września 2020 r. przystąpiono do aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju oraz 4 listopada 2020 r. podjęta została Uchwała nr 13/2020 w sprawie przeprowadzenia głosowania obiegowego w zakresie aktualizacji LSR.
Nowe instalacje fotowoltaiczne i solarne, wymiana oświetlenia i systemów centralnego ogrzewania, docieplenie i estetyczne wykończenie elewacji – cztery budynki kluczowe dla codziennego funkcjonowania dęblińskiej społeczności przeszły ekologiczną metamorfozę. Dzięki gigantycznej inwestycji, dofinansowanej z unijnych funduszy, miasto zużywać będzie rocznie nawet o 2 miliony kW mniej energii pierwotnej w budynkach publicznych.
Dwuletni projekt pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Dęblinie – etap I” objął cztery budynki: dwie szkoły, Urząd Miasta oraz SP ZOZ. Inwestycja przysłuży się w równym stopniu wygodzie mieszkańców, środowisku, jak i, za sprawą niebagatelnych oszczędności, miejskiemu budżetowi.
To już ostatni moment żeby spełnić swój obowiązek. Zgodnie z ustawą o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału w badaniu podlega grzywnie.
Od początku września do 30 listopada br. trwa w całej Polsce Powszechny Spis Rolny – najważniejsze badanie statystyczne w tym roku. Spisy rolne odbywają się co 10 lat i obejmują wszystkie gospodarstwa rolne w Polsce.
Łącznie spisowi podlega ok.1,5 mln gospodarstw rolnych z tego w województwie lubelskim ponad 190 tys.
Uczniowie dęblińskich szkół, pomimo pandemii, przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu znajomości historii regionalnej.
Honorowy patronat nad konkursem sprawowała Burmistrz Miasta Beata Siedlecka.
Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Dęblina oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.
Przed tegorocznym Świętem Zmarłych i w przygotowaniu do Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości na Cmentarzu Wojennym przy ul. Balonnej oraz w jego otoczeniu odbyły się prace porządkowe i remontowe.
W dniach 29 i 30 października żołnierze z 1. Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego włączyli się w poprawę stanu nawierzchni drogi dojazdowej do cmentarza. Pierwszym etapem było przywiezienie materiału do wyrównania, który następnie został równomiernie rozsypany i utwardzony. Do prac został użyty specjalistyczny sprzęt ciężki. Prace były możliwe dzięki przychylności Dowódcy 1. BDM ppłk Jacka Zaniewskiego.
Narodowe Święto Niepodległości to ważny element życia społecznego Polaków. W tym roku ze względu na panującą sytuację pandemiczną miejscowe obchody Święta 11 listopada zostały ograniczone do symbolicznej uroczystości.
11 listopada o godzinie 10 odbyła się msza święta w intencji ojczyzny koncelebrowana przez księży z dęblińskich parafii. We mszy udział wzięła delegacja władz samorządowych Miasta Dęblin oraz obecny był poczet sztandarowy miasta.